Skocz do zawartości

sterling.mallory.archer

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez sterling.mallory.archer

 1. DirectAdmin - httpd-mpm per user/vhost

  > Nie chcę mieć sytuacji, że jeden użytkownik (ruch na jego serwis) zablokuje całe httpd. To może Cloudlinux, ma też limity procesów per-vhost.
 2. Przyjmowanie płatności cyklicznych

  Witam, jestem nowy na forum chociaż śledzę od dłuższego czasu. Prowadzę mały hosting VPS, działam od 2011, mam kilkunastu szczęśliwych klentów z różnych krajów (nie tylko EU), nie mógłbym z tego wyżyć ale jako dodatek do działalności usługowej sprwadza się świetnie. Mam problem z przyjmowaniem płatności cyklicznych. Opcje które znam są takie: 1. WHMCS + jakaś bramka 2. 2checkout 3. Paypal i szukam czegoś lepszego. Jakieś sugestie? ad 1): raczej odpada, pracowałem wcześniej w firmie hostingowej i nasze doświadczenia z WHMCS były na tyle złe że musieliśmy komuś z zewnątrz zapłacić żeby zdeszyfrował kod i ponaprawiał problemy które mieliśmy, bo support miał nas w dupie. No i widziałem ten kod, oceniam na 0/10. No i ogólnie, przy takiej ilości klientów - wolałbym nie mieć kolejnego kawałka softu do utrzymania - więcej czasu stracę na patchowanie niż to wszystko warte ad 2): Tego używam teraz. Łatwa integracja, z opłatami da się żyć. Tylko fraudów strasznie dużo, a za każdy zabierają kasę (to oczywiste) i dodatkowo 25 USD (to trochę dużo). Do tego wątpliwy status prawny, jak się rejestrowałem to było tak że oni wystawiają faktury klientom a ja im zbiorczą, potem po cichu nie wiadomo kiedy zmienili i wystawiają faktury w moim imieniu. Ciężki temat w razie kontroli krzyżowej. ad 3): Używam czasem PP do pojedynczych płatności, lubią sobie zatrzymać pieniądze albo powyzywać od praczy pieniędzy. Nie podoba mi się współpraca z nimi, używam tylko jak muszę. No i nie wszyscy klienci chcą używać Paypala, zresztą wcale się nie dziwię. Czy jesteście w stanie polecić jakieś rozwiązanie dla małej firmy które byłoby: Hostowane gdzie indziej Miało tanie opłaty miesięczne (bądź ich brak) Miało rozsądną politykę dotyczącą fraudów Miało niski minimalny próg obrotu Idealnie by było gdyby robili za resellera (sami wystawiali faktury) a nie procesora płatności, ale chyba proszę tu o zbyt wiele.
 3. Przyjmowanie płatności cyklicznych

  Samu, ty używałeś Stripe w praktyce? Miałem kiedyś konto na mydevil to kojarzę że miałeś firmę w Polsce, a ich strona mówi że polskich firm nie-e: https://stripe.com/global
 4. Problem z importowaniem bazy danych

  Gdzie masz to konto? Brzmi jak źle skonfigurowany serwer > #2006 - MySQL server has gone away Tego nie powinno dać się zrobić zapytaniem. Albo serwer jest mocno przeciążony albo crashuje. Ja znam ten komunikat z umierających procesów mysql w niestabilnych wersjach. Jeśli płacisz za ten serwer, napisz do supportu, wina jest po stronie dostawcy. Doczytałem że twój dedyk, czyli coś skopałeś z mysqlem. Poszukaj w error logu mysql i w syslogu.
 5. Przyjmowanie płatności cyklicznych

  @samu O! Stripe.com badałem kiedyś, ale nie przyjmowali Polaków. Dobrze że mówisz że im się odmieniło,sprawdzę. PayU też nie miało płatności cyklicznych ostatnio jak patrzyłem, nawet pisałem do supportu i twierdzili że nie mają w planach. Nieźle się pozmieniało od tego czasu.
×