Skocz do zawartości

Nemezis

Użytkownicy
  • Zawartość

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Nemezis


  1. mam baze mysql na home.pl, dostep przez phpmyadmin, oraz serwer dedykowany z kontem shell. Czy mozna jakos z poziomu shell przeniesc baze danych z home na nowy serwer, bez wykonywania zrzutu bazy danych w phpmyadmin na home (dosc duza baza danych)

     

    mysqldump -h host -u user -p nazwabazy |mysql -u user_na_nowym -p nazwa_bazy_na_nowym


  2. Zawsze mozesz miec na serwerze bazę ze skopanym kodowaniem :)

     

    Prosze was... mysql sam bardzo dobrze przekodowuje znaki za pomoca iconva, ktorego ma wbudowanego. dlatego tez polecenie CONVERT dziala... jesli chodzi o przenosiny danych, proponuje ci nastepujacy scenariusz:

    1) okresl kodowanie w jakim masz znaczki w zrzucie (np. plik dumpa otworz w przegladarce)

    2) dokladnie w taki sposob wykonaj zrzut, ale: mozesz miec sytuacje, kiedy definicja table jest rozna od znakow zawartych w tejze tablei, dlatego po wykonaniu zrzutu zmieniasz definicje table na taka, jaka odpowiada twojemu kodowaniu.


  3. Wykład online na temat MySQL w systemach HA (High-availability) 27 marca.

     

    Informacje poniżej:

     

    http://www.mysql.com/news-and-events/web-s...ility-part1.php

     

    bylem niedawno na Tuning & Optimizations Workshop w wa-wie prowadzone przez S. Jonesa z MySql AB - szczerze powiem, zadna rewelacja. Wiekszosc rzeczy juz wiedzialem, dowiedzialem si ekilku nowych. bardzo brakowalo mi internali ;-) a takie pitolenie o rzeczach, ktore kazdy admin z sensownym stazem powinien znac to nie na szkolenie....


  4. Jak nie? Byl wykonany atak metoda brutal-force na zabezpieczenie (jakkolwiek slabe by ono nie bylo) chroniace dostep do statystyk przed 'zwyklym' uzytkownikiem. Z gory uprzedzam, zebys nie pisal, ze nazwa katalogu nie jest zabezpieczeniem, bo nie widze specjalnej roznicy w ataku na /statsXYZ, a ataku na /stats z 3-cyfrowym haslem.

     

    b-force na haslo to najzwyklejsze w swiecie przelamanie (proba?) zabezpieczen


  5. Co mam na myśli, często obciążenie wzrasta wraz ze wzrostem ilości danych w bazie danych. Co nie jest problemem przez pierwsze 3 miesiące staje się nim gdy baza danych zaczyna zajmować ponad 10MB (to tylko przykład). Jeden skrypt ma problemy właśnie przez wzrost liczby danych, a inny przy wzroście odwiedzających, a najczęściej oba czynniki na raz.

    Pamietaj, iz duza czesc gotowych aplikacji korzysta z kombinacji PHP+MySql. Kazdy skrytpt generujacy zapytanie i czekajacy na odpowiedz bazy dla systemu 'wisi' w stanie piperd. Waznym czynnikiem zatem bedzie szybkosc wykonania sie zapytania

     

    Dlatego chciałbym aby pojawiały się jakieś precyzyjne pomysły (pomysły Piotra Mikołajskiego są idealne do dalszej obróbki przez specjalistów) gdyż do takich pomysłów czy rozwiązań łatwiej przekonać inne firmy.

    Moje pomysły - 2 etapy, pierwszy to skrypty (zwykły benchmark), który powie nam jak mocna jest maszyna/oprogramowanie. Dopiero na podstawie tych danych mamy "jednostki", które mogą być transformowane na konkretne skrypty.

    Widzisz, ustalenie takiej jednostki jest o tyle trudne, iz niektore z zasobow sa mierzalne tylko w kwantach czasu i w zaleznosci od chwilowego obciazenia danej maszyny. Stosunkowo latwo jest wychwycic skrypt, ktory przez 10 sekund zajmuje 30% czasu CPU, gorzej z wylapaniem skryptow ktore wykonuja sie w czasie kilku mikrosekund ale za to wieleset tysiecy razy.

     

    Kolejna sprawa jest ustalenie ktore z zasobow mialby wchodzic w sklad takiej hiperjednstki. Moze to byc czas CPU, allokacja pamieci - ale rownie waznym czynnikiem sa czasy dostepu do dyskow. MySql dla przykladu bardzo lubi jezdzic po I/O, doloz do tego kilka skryptow, ktore operuja na duzych plikach (obrobka tekstu, parsowanie np. XML) i moze okazac sie ze maszyna swietnie przygotowana pod katem CPU/RAM stanie sie niewydolna pod wzgledem wlasnie dostepow do dyskow

     

    Jakie są tego korzyści? Przede wszystkim medialne gdyż łatwiej powiedzieć, że ten skrypt zabiera 100 "superhiperjednostek", które to jednostki pojawiałyby się w na forach, stronach firm hostingowych i w mediach.

    Nie chcialbym byc uprzedzony do tego pomyslu, jednakze w poruszanych tu tematach hostingow wspoldzielonych, czasami trudne bywa ustalenie ile dane konto/usluga moze tych zasobow wykorzystac.

     

    Osobna sprawa jest skalowalnosc systemow operacyjnych obslugujacych calosc serwera, wiadomo jest przeciez, ze maszyna z postawionym Linuxem opartym na jadrze Linusa nie za bardzo moze stawac w jednej parze z Windowsem XXXX Server, chociazby ze wzgledu na odmiennosc rozwiazan technicznych (chociazby wielowatkowosc na platformach wieloprocesorowych).


  6. Witam,

    szukam jakiegos (najlepiej darmowego) systemu supportu - tzn. tickety/livechat (live koniecznie - tickety nie), z tego co widzialem z googla to jakies php live, bold chaty - ale sa platne a triale jakies smieszne na kilka dni.

     

    Wyglad jest w miare nieistotny - o ile da rade łatwo zintegrowac skrypt ze strona.

     

    Co mozecie mi zaproponowac?

     

    Sprobuj przyjrzec sie Cerberusowi - jednakze jest to rozwiazanie platne

     

    http://www.cerberusweb.com/


  7. Witam wszystkich.

    Bez obaw nie chce się pytać jakiegolinuxa najlepiej zainstalować na serwer :)

    Zdecydowałem sie pomęczyć debiana i FC moje pytanie dotyczy którą wersie tych destrybucji polecacie?

     

    Zajmuje sie kilkunastoma serwerami i jak do tej pory najbardziej przypadl mi do gustu Slackware, jednakze w chwili obecnej prtzesiadam sie na FreeBSD

×