Skocz do zawartości

safilo

Użytkownicy
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Normalna

O safilo

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Ostatnio na profilu byli

1281 wyświetleń profilu
 1. cześć, Kto Ci takich farmazonów naopowiadał, że nie możesz stworzyć hostów dla domeny z jednym adresem IP? Bo dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź..? Masz domenę chcesz w niej zrobić np. ns1.twojadomena.pl oraz ns2.twojadomena.pl One mogą stać na jednym adresie IP, oczywiście nie jest to zalecane bo secondary DNS służy jako zapas... gdyby pierwszy padł Jeśli się nie mylę IPv6 zdaje się nie można podawać.
 2. Wirtualny desktop

  Nie wiem może napisz i zapytaj w dziale opisu cloud'ów. Jest tam część poświęcona również Arubie. W każdym razie trochę dziwne. Mam klientów postawionych na Arubie i jeden owszem miał problem z językiem - standardowo był wybrany Włoski - ale to było we włoskim DC. Była tam też język angielski (jako jeden z dwóch wersji językowych dostępnych do wyboru). Oczywiście bez problemu zainstalowaliśmy polską wersję językową. Z Twojego kamilr postu wynika, że na pewno był problem. Mianowicie zasady bezpieczeństwa. Jedną z podstawowych spraw jest zmiana konfiguracji dostępowych ze standardowych na inne (inny port, użytkownik itd). Najlepiej zrobić dopuszczenie do dostępu z konkretnego adresu a reszta powinna być ubijana. Wiem z doświadczenia, że pozostawienie standardowej konfiguracji bez względu czy to będzie Aruba, OVH czy też inna firma może spowodować problem. Jeden z klientów miał problem z dostępem do RDP. Sprawdzaliśmy i okazało się, że parę minut po uruchomieniu maszyny zaczęły się próby wejść na serwer, co powodowało czasowe problemy z dostępem min do RDP. Co zrobiliśmy? Zmiana konfiguracji. Co do działań ze strony firmy, zapewne dział techniczny sprawdził czy po stronie sprzętu czy też wirtualizacji było wszystko OK i stąd taka odpowiedź. Nie mogą wiedzieć czy ewentualny ruch w kierunku serwera jest prawidłowy czy też są to np próby włamań - nie mają dostępu do warstwy OS - a przynajmniej nie powinni mieć jeśli admin jest po stronie użytkownika. Sprawdzałeś może czy czasami zainstalowane aplikacje nie powodują problemów? Zbyt duże wykorzystanie procesora,, pamięci itp?
 3. Gdzie utrzymywać domeny?

  nie ma nic za darmo. Sprawdź ile musisz zapłacić za jej odnowienie oraz to co się stanie jak będziesz chciał ją przenieść w tym czasie.
 4. Serwer VPS na łączu ISP

  Cześć, Jeśli nadal szukasz - Priv?
 5. Wirtualny desktop

  cześć, jakie problemy były z Aruba Cloud? Tam masz dostępnego do Windowsa z RDP ale oczywiście nie Win10 tylko Windows Server. Pozdrawiam,
 6. Tani VPS w Polsce

  Jaki dysk potrzebujesz? pojemność? U mnie masz 2 GB RAM, 1 vCPU ale z limitem transferu 5TB na miesiąc, FreeBSD 10.x 64bit za 24,99 zł netto. W kimsufi za 17,27 zł netto masz Atoma u mnie Xeona. Druga opcja to serwer Pro (mocniejsza maszyna rozliczana godzinowo) również możesz wybrać FreeBSD bądź stworzyć swój własny szablon z systemem. Koszt większy ale i maszyna mocniejsza.
 7. VPS w polsce niski ping

  Witam Napisze do Ciebie priv, jeśli można Idzie dostać jak najbardziej. Pozdrawiam,
 8. Zapytanie o serwery VPS.

  trudno powiedzieć. Firma czeska. Zapewne DC również w Czechach. Wydaje się, że najlepiej przetestować - no i najważniejsze co tam będziesz trzymał. Bo to, że jest 4 vCPU nie zawsze będzie równe 4 vCPU u konkurencji.. Może się okazać, że podobną moc będziesz miał już przy 2 vCPU. Bez testów się nie przekonasz.
 9. Dzięki za info.. a jeśli to nie tajemnica jakiego rzędu koszty wyszły w Comarchu?
 10. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad dwiema opcjami. VPS raczej odpada.Czy wybierać serwer dedykowany? czy inne rozwiązanie np serwer Cloud? Obie opcje mają swoje wady i zalety. W przypadku serwera dedykowanego jakaś awaria sprzętu blokuje Ci dostęp do serwera na wiele godzin *wszystko oczywiście zależy od tego co uległo awarii. W serwerze Cloud natomiast masz płynność - rozliczanie godzinowe - czyli zmniejszenie zasobów powoduje obniżenie kosztów. Możliwość szybkiego ich dodawania itp itd. Sprzęt jest redundantny w związku z czym problemy z takimi awariami nie powinny wystąpić. Jeśli podani użytkownicy Windows Server będą logować się do panelu to będziesz potrzebował licencji CAL. Logowanie poprzez domenę i do tego CAL będziesz potrzebował serwera osobnego serwera licencyjnego dla CAL.
 11. hej, udało się coś załatwić? MS SQL Express jest darmowy więc tutaj o licencję nie powinieneś się martwić Przy 25 użytkownikach jednocześnie to na pewno licencje CAL będą trochę kosztowały.. Jakich zasobów serwera oczekujesz?
 12. serwer dedykowany + klasterek

  cześć, Nadal szukasz? czy już znalazłeś? Pozdrawiam
 13. Tiktalik vs ArubaCloud

  trochę po w czasie piszę ale można zainicjować ponownie By przycisk był aktywny serwer w pierwszej kolejności musi zostać wyłączony. co do geolokalizacji IP. Nie wiem gdzie sprawdzacie ale trzeba sprawdzać u głównego przyznającego adresy IP czyli RIPE. Oni tam mają najczęściej aktualne dane Oni zdaje się korzystają z baz RIPE'a -> http://dawhois.com/ pozdrawiam
 14. Ogicom przejmuje hekko & superhost

  konsolidacja to dobrze?? żartujesz chyba.... im większe korporacje tym klient ma mniej do powiedzenia... i zazwyczaj gorsza oferta.
×