Skocz do zawartości

Mekon

Użytkownicy
  • Zawartość

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

Posty napisane przez Mekon


  1. To może być kwestia wtyczek lub czegokolwiek, co tworzy Tobie za każdym razem ten plik .php. To co wszyscy piszą jest jak najbardziej ok - podstawowe uszczelnienie wordpressa + ewentualnie jakaś stale rezydująca wtyczka do kontroli.

     

    Można jednak prościej, znacznie prościej na ten przypadek. Wystarczy abyś utworzył w podanym katalogu plik .htaccessa i dodał w nim:

    <Files *.php>
    deny from all
    </Files>
    

    Bo zakładam, że w tym folderze znajdują się innego typu pliki typu jakieś fonty i ewentualnie obrazki. Te 3 linijki powinny załatwić sprawę tego konkretnego przypadku. Jednak pozostaje kwestia co odpowiada za to - zrewiduj zainstalowane wtyczki.


  2. Słuchajcie szukam kogoś z firmy lub kto zna kogoś w gdyńskiej firmie HEKKO.

     

    Ciekaw jestem na jakiej zasadzie chcą się zgłosić do Hekko, czyżby dzwonili do różnych adminów firm hostingowych gotowych poświęcić trochę czasu przy sprzątaniu ich spraw?

    Bo jak chcą się skontaktować z firmą to telefony odbierają natychmiast, na maile również odpisują szybko.

     


  3. Pamiętaj: pomysł z dywersyfikacją sprzedaży poprzez różne adresy sklepów są super pomysłem, pamiętaj jednak aby również dywersyfikować treści na stronach kategorii i produktowych - mając 5 takich samych sklepów korzyść dla Ciebie z pozycjonowania będzie praktycznie zerowa, bo będziesz miał bardzo dużą duplikację, niemal 100%


  4. To prawda co napisał seomajester. NIe nauczysz się tego ot tak + musisz sam prowadzić doświadczenia co działa.

    Prosiłeś jednak o dobre miejsca, z których można się czegoś dowiedzieć. Chyba najbardziej znanym miejscem jest forum PIO: http://www.forum.optymalizacja.com/ oraz agregat najpopularniejszych blogów o seo: http://www.planeta-seo.pl/

    Pamiętaj, że musisz też oddzielić wiedzę tam przekazywaną od treści reklamowej...


  5. Naprawdę lepiej się od razu powiesić niż dodać linki do czyjegoś serwisu.

     

    Takie rzeczy daje sie na własnym serwerku i własnym monitoringu.

     

    Dokładnie. Sam projekt jest super po screenach widzę, że to bardzo intuicyjne narzędzie.

    Pojawia się jedno ALE: niektórzy preferują wyłącznie lokalne rozwiązania na swoich serwerach (choćby sprawdzanie pozycji), a w przypadku tak wrażliwych danych to niestety, ale mogą się pojawić obawy jak te wskazane w pierwszym poście.

    Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość instalacji u siebie na serwerze tego softu, a co do opłat mógłby być odnawialny abonament roczny, który by na bieżąco kontrolował zaszyfrowany klucz licencyjny w wskazynm miejscu na serwerze.


  6. A ja mam pytanie odnośnie właśnie takich firm - czy z reguły nie ma z nimi problemów? To znaczy czy nie zdarzają się sytuacje, w których takowe robią ludzi 'w wała'?

     

    Dlaczego mieliby robić w wała - zwłaszcza, że wymienione firmy oferują panele do samodzielnej obsługi kampanii. To ty ustalasz jaki chcesz przeznaczyć budżet i na co dokładnie. W każdej chwili możesz zawiesić dowolna kampanię i kierować ją na wybrane przez siebie słowa kluczowe lub konkretne serwisy.

    Gdyby robili w wała to reklamodawcy byliby niezadowoleni i odeszliby - proste.

     


  7. W ogóle co to jest za temat - hosting dla amatora?

    Wybierając dobry hosting, niezależnie od wybranego pakietu powinniśmy dostać przestrzeń na naszą stronę i pliki, która nie będzie zaliczała cały czas padów oraz która obsłuży większość systemów cms i crm.

    Tak, więc dla amatora będzie najlepszy hosting w dobrej firmie, a kwestia pakietów - liczba GB cy tranferu to indywidualna sprawa, którą zawsze w jeden dzień można zmienić (rozszerzyć).


  8. Adsense to rzeczywiście najlepszy wybór. Masz jeszcze AdTaily - odkąd wprowadzili prócz dniówek reklamy oparte o CPC to też jakiś zarobek wchodzi. Jest też jeszcze AdKontekst czy Content Stream.

    Ale najwięcej można zarobić dzięki programom partnerskim - duże firmy oferują procent od sprzedaży czy konkretne stawki za zakup, wypełniony formularz użytkownika. Jest parę programów partnerskich sklepów komputerowych, firm finansowych. Poszukaj w Google.


  9. Kiedyś sam korzystałem z dwóch znanych bezpłatnych hostingów: yoyo (chyba każdy pamięta) oraz lua hosting.

    Myślę, że kiedyś takie oferty darmowych hostingów miały rację bytu ze względu na wysokie ceny hostingów oraz brak tak świetnie rozwiniętych platform jak blogspot, wordpress.com i innych platform blogowych znanych portali. Wymienione usługi to przede wszystkim wygoda.

    A teraz? Jak ktoś się rozwinie na takiej bezpłatnej platformie to z czasem przechodzi na płatny hosting, który nie jest znowu tak drogi.

×