Skocz do zawartości

naukauczy

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez naukauczy

 1. Witam, jestem początkujący w temacie DNS (choć konfiguracja nie stwarza mi większych problemów) dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was zacni użytkownicy WHT. Chcę nauczyć się (na moim lekko fałszywym przykładzie), jak można prawidłowo skonfigurować poniższą konfigurację, tak żeby VPS zachowywał się jako główny doręczyciel informacji NS... i czy w ogóle jest to rozsądne i możliwe. Domena: naukauczy.pl (rejestrator OVH) @ IN SOA dns108.ovh.net. tech.ovh.net. (2015060909 86400 3600 3600000 300) IN NS ns108.ovh.net. IN NS dns108.ovh.net. IN A 90.333.9.10 ... VPS: vps58585.ovh.net (90.333.9.10) [Debian Jessie - BIND9] @ IN SOA naukauczy.pl admin.naukauczy.pl (2015060909 86400 3600 3600000 300) IN NS ns1.naukauczy.pl IN NS ns2.naukauczy.pl ... DNS Secondary: sdns2.ovh.net TL;DR Prosiłbym o poinstruowanie mnie (krok po kroku najlepiej ) jak z tych "cegiełek" złożyć konfigurację (co dopisać, co zmienić), żeby VPS, na którym jest Apache i MySQL, działał prawidłowo jako NS i webserwer. PS. Wiem, że dla jednych podzielenie się wiedzą nie jest problemem, ale mam świadomość, że znajdą się "tacy" co napiszą, że za taką informację się płaci... jestem tylko zwykłym studentem i proszę o wyrozumiałość, jeżeli drogi czytelniku nie chcesz pomóc to po prostu zignoruj ten temat. Z góry dziękuję za każdy rodzaj pomocy.
 2. Konfiguracja NS dla VPS(+domena) w OVH

  Wybaczcie, po prostu nie widziałem, że tak trudno "szpecom" napisać coś w rodzaju: Sluchaj, w konfiguracji BINDa pod ns1.naukauczy.pl. podpinasz rekord A z IP VPSa, na ns2.naukauczy.pl. wrzucasz również rekord A tym razem z IP DNSsec, ustawiasz pozwolenie na tranfer do DNSsec. Nastepnie u rejestratora ustawiasz DNSy na ns1.naukauczy.pl, ns2.naukauczy.pl dodajesz dwa glue recordy jeden w odniesieniu do VPSa, a drugi do DNSsec. Na koniec robisz validacje DNSsec tokenem w rekordzie TXT i po temacie. Aha taka mała uwaga dla DNSów z domeny (ns108.ovh.net., dns108.ovh.net.) nie możesz użyć ich jako secondary bo po prostu one mają przypisane IP serwerów, które mogą się z nimi komunikować i jak się domyślasz Twojego nie da rady tam wcisnąć.
 3. Konfiguracja NS dla VPS(+domena) w OVH

  @blfr A zrobienie tego po prostu na samym OVH jest niemożliwe czy jest po prostu złym pomysłem?
 4. Konfiguracja NS dla VPS(+domena) w OVH

  @blfr Dziękuję za wskazówki, mniej więcej tak postępuje, ale jak czytasz nie wychodzi mi to za bardzo Trochę za dużo proszę, ale gdybyś miał dłuższą chwilę i rozwinąłbyś swoje myśli na podanym przykładzie o prostą konfigurację binda dla named.conf, named.conf.local i naukauczy.pl to byłbym wdzięczny. Do tego informacje, na jakie DNS zmienić u rejestratora i jakie glue recordy dodać to byłboby maksimum szczęścia
 5. Konfiguracja NS dla VPS(+domena) w OVH

  @patrys Zapewne masz rację, ale najpierw chciałbym rozwiązać problem, o który pytam zanim rozpocząłbym przygode z Cloudflare. Dziękuje za sugestie.
×