Skocz do zawartości

Sprinter

Użytkownicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Sprinter wygrał w ostatnim dniu 9 Marzec 2015

Sprinter ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

1 Normalna

1 obserwujący

O Sprinter

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Piotr
 • Nazwisko
  Kopecki

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdynia
 1. Serwer pod materiały wideo - jaki?

  Ale nie znając się na Linuksach i innych systemach tylko na Windows'ie to raczej dla mnie najlepszym wyjściem będzie instalacja Windowsa bo na nim się znam wystarczająco Teraz tylko kwestia co bym musiał zrobić już po instalacji Windowsa na serwerze? Zainstalować jakiś program do stream'owania? PLEX.tv? Jakiś panel zainstalować? Pytam się bo niezbyt wiem jakbym miał zrobić żeby mój serwer był stroną WWW na której mógłbym oglądać filmy...
 2. Serwer pod materiały wideo - jaki?

  Serwer www już mam upatrzony... a raczej serwer dedykowany... od Online.net najbardziej mi pasuje. A co do player'a to dam sobie już radę Nie posiadałem ani nie obsługiwałem jeszcze serwera dedykowanego, dlatego zadaje tak banalne pytania, ale zrozum mnie Powiem tak... znam się trochę na tworzeniu stron, gdyż znam w miarę język HTML i CSS... w PHP i w JS też potrafię coś przerobić. Posiadałem już nie raz serwery ale nie VPSy czy DEDYKi, dlatego wolę się dokładnie zapytać kogoś kto posiada taką wiedzę niż potem pluć sobie w twarz A co do systemu to posiadam płytkę z Windowsem 7 jak i 8 lecz czy taki system mogę zainstalować na serwerze? Czy musi to być Windows Server?
 3. Serwer pod materiały wideo - jaki?

  Czyli jednym słowem muszę stawiać na Linuksa jeżeli chce posiadać stabilny serwer. A czy jest możliwość bym posiadał taki panel jak w hostingach (cPanel, DirectAdmin itd) na dedyku?
 4. Serwer pod materiały wideo - jaki?

  Nie umiem... A możesz mi mniej więcej przybliżyć jak działa Windows Server? Tak ja normalny Windows 8? Bo nie ukrywam, że najlepiej gdybym miał dedyka, który posiada taki panel jak w hostingach (cPanel, DirectAdmin itd) ale czy to jest możliwe?
 5. Serwer pod materiały wideo - jaki?

  Heh to wtedy wszystko wyjaśnia I tylko dlatego Linux jest lepszy od Windowsa? Bo można go "gdziekolwiek" zainstalować? Czy jeszcze jest jakaś POWAŻNIEJSZA różnica? VPSy odpadają... zostanę przy tym dedyku z Online. Ale czy system Windows jest w pakiecie za darmo w "DEDIBOX® XC 2015" od Online? Bo z tego co widzę to Linux itd są ale Windowsa niestety brakuje... czy się mylę?
 6. Serwer pod materiały wideo - jaki?

  "IPMI" to "Intelligent Platform Management Interface" tak? A dlaczego wręcz każdy odradza Windowsa jako system serwera? Jest on aż tak zawodny? Mało stabilny? Czy co?
 7. Serwer pod materiały wideo - jaki?

  Okej, a co do systemu operacyjnego... ...czy Ubuntu Server jest dla początkujących? Bo szczerze mówiąc jeszcze nie posiadałem dedyka i niezbyt wiem jak się go samemu obsługuje
 8. Serwer pod materiały wideo - jaki?

  Właśnie miałem zamiar zakupić "Dedibox XC 2015" od Online. Czy oprócz opłaty miesięcznej i opłaty instalacyjnej mogę spodziewać się u Online.net jakiś innych kosztów?
 9. Serwer pod materiały wideo - jaki?

  Czyli wynika z tego wykresu, że Hetzner jest troszkę szybszy od Online, ale myślę że to nie jest aż taka duża różnica czy się mylę? Po za tym ceny u Hetznera za dedyka są kosmiczne, więc raczej zostanę przy Online Druga sprawa to na dedyku Online.net lepiej zainstalować jako system Windowsa, Linuxa czy co innego?
 10. Dysk internetowy - jaki najlepszy?

  Właśnie jeżeli chodzi o dysk internetowy to jestem zdecydowany na MEGA a jeżeli chodzi o jakiś HOSTING / VPS / DEDYK to jestem zdecydowany raczej na dedyka z Online.net
 11. Dysk internetowy - jaki najlepszy?

  Rozumiem
 12. Serwer pod materiały wideo - jaki?

  Dzięki A posiada ktoś serwer u Online.net? Ich serwery są stabilne? Muszę na coś uważać?
 13. Serwer pod materiały wideo - jaki?

  A jaka będzie GWARANTOWANA przepustowość łącza? Kimsufi ma bardzo ciekawe oferty, lecz na obecną chwilę wszystkie niedostępne Jeżeli chodzi o dedyka z Online który podałeś to na pewno mi taki wystarczy i jest to bardzo ciekawa oferta, ale co oznacza tekst pod ceną "Set-up fees: 20.00 €"?
 14. Dysk internetowy - jaki najlepszy?

  Obsługa API raczej nie będzie mi potrzebna, gdyż się na tym po prostu nie znam Domyślna wielkość danego pliku będzie wynosić maksymalnie 1GB. Myślę że miesięcznie przyrost będzie w okolicach maksymalnie 30GB lecz różnie to może bywać.
 15. Dysk internetowy - jaki najlepszy?

  Chomikuj odpada
×