Skocz do zawartości

Andynet

Użytkownicy
  • Zawartość

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Andynet


  1. W moim przypadku większość faktur mieści się w okresie do dwóch lat.

     

    cytat z naszego poradnika:

    2 letni okres przedawnienia roszczeń

    Dwuletni okres przedawnienia roszczeń przewidziany jest dla przedsiębiorcy z tytułu powstałej sprzedaży, a więc z tytułu nieuregulowanej płatności za fakturę czy z tytułu odsetek za nieterminowe rozliczenie faktury. Podobnie jest w przypadku roszczeń z tytułu umowy o dzieło, tu również przedawnienie następuje w terminie 2 lat, licząc od dnia, w którym nastąpiło oddanie dzieła, lub w którym powinno oddanie działa nastąpić.


  2. Prowadzisz biuro rachunkowe wfirma.pl, całkiem niedawno potrzebowałeś 4 lokalizacji serwerowni i powiadasz, że nie masz na prawnika...

     

    I skąd te zaległe faktury? Bo jak próbowałem doprosić się pro-formy, to nie było opcji i fakture wystawialiście dopiero po przelewie.

     

    Czytaj ze zrozumieniem :) , na prawnika mnie stać z tym że każdy z nich pobiera opłatę osobno od danego klienta. Biura rachunkowe mają taką specyfikę że jest przepływ firm i często się zdarza że nie płacą tej ostatniej.

     

    Wfirma.pl nie jest biurem rachunkowym a serwisem ksiegowości online. Pobiera opłaty z góry. I nie należy mieszać tych dwóch spraw. Mało tego sama wfirma zatrudnia paru prawników z tym że specjalizują się prawie podatkowym a po drugie nie chcę pracowników osobnej firmy mieszać w sprawy biura rachunkowego.

     

    Jestem właścicielem od 21 lat biura rachunkowego, tutaj to sprawdzisz http://business-tax.pl/na pierwszej stronie. Jak sobie podsumowałem przez parę lat to się tego dużo uzbierało. Chodziło mi bardziej o to co z tym zrobić. Może gdzieś sprzedać za określony %.


  3. Niec nie szkodzi połączyć przyjemne z pożytecznym. Nawet gdybyś pisał o szczególnym wpływie origami na rozwój intelektualny eskimosów to pewnie też to kogoś zainteresuje.

     

    Z drugiej strony pisać można o wszystkim tylko czy to ma sens jeżeli nikt tego nie będzie chciał przeczytać. Jak wszędzie nalezy to wyważyć.


  4. Z tego co się spotkałem to żeby zacząć zarabiać na adsence lub innych systemach wyświetlania reklam trzeba mieć setki tysięcy wejść i odsłon miesięcznie. A i tak zamknie się to w bardzo małym budżecie. Jezeli dopiero jesteś na starcie i masz taki pomysł na biznes to musisz wziąc pod uwagę dwie rzeczy

    - twoją wiedzę, umiejętności, czym mógłbyć zachęcić w naturalny sposób do odwiedzin twojej strony

    - rynek, czy aby ci ludzie którzy odwiedzą twoją stronę są rynkiem dla jakiejś usługi i ile dostawca takiej usługi mógłby tobie zapłacić za reklamę,

    reklama tutaj to nie tylko banery, linki ale i artykuły opisujące dany produkt.


  5. Jak myślicie jak powinien działać naprawdę porządny program partnerski. Taki dzięki któremu dwie strony są zadowolone.

     

    Mam pewne przemyślenia badając ten rynek w Polsce.

     

    Większość jakie znam opierają się na CPL, CPC. mało kto proponuje prowizję a jezeli to jest to żałosna prowizja rzędu 5% - 10% wypłącana jedorazowo.

     

    Napiszcie jakie Wy byście mieli propozycje wspólpracy mając po drugiej stronie firmę która miała by płacić za waszą pracę.


  6. Wszystko zależne jest od charakteru bloga. Czy skupisz na nim społeczność która ma podobne zainteresowania i mógłbyś je spieniężyć. Jezlei tak to poszukaj dobrego programu partnerskiego jakiegoś produktu, usługi. najlepiej kilku konkurujących ze sobą firm. Stań się recenzentem ich oferty i przypuszczam ze będzie to lepsze niż parę złotych z adsense.

     

    O jakiej tematyca masz tego bloga?


  7. W dzisiejszych czasach nie ma nic skutecznego.... tylko zgodne naturalne linki i poprawna optymalizacja może nam pomóc w przyszłym czasie.

     

    Nie zgodze się z pierwszym stwierdzeniem, skuteczny dzisiaj jest content marketing i long tail i tyle. Mnogość dobrego kontentu i praca nad jego publikowaniem, wzmacnianiem na portalach społecznościowych, tworzenie stałej grupy czytających ludzi.

    reszta stwierdzenia jak najbardziej prawidłowa.


  8. GA ma wpływ na pozycję strony, przeprowadziliśmy parę eksperymentów na naszych stronach kontentowych, polegały one na opublikowaniu dobrego tekstu, masowym odwiedzaniu po zindeksowaniu przez google, i bezpośrednim i poprzez wyszukiwane hasło. Grupa około 20 osób wchodziła, przechodziła inaturalnie przebywała na stronie imitując czytanie. Google taką stronę nagradzał tym że była na czele wyszukiwań według zapytań na które artykuł zoptymalizowaliśmy. po tygodniu spadała naturalnie na drugą, trzecią pozycję. Wtedy powtarzaliśmy eksperyment i z powrotem lądowała na pierwszym miejscu.

    GA bada ruch, czas spędzony na stronie, współczynnik odrzuceń i wten sposób w oparciu o te raporty google promuje lub nie porównując stronę z innymi.


  9. Pierwsza rada to podepnij stronę do analiticsa, kolejna jezeli masz dużo tekstów to wykup komercyjną albo zaimplementuj darmową wyszukiwarkę google na stronie. Zbadaj przy okazji stronę na woorank może tam coś pokaże. Zasada jest bardzo prosta im bardziej jesteś transparentny dla googlea i prowadzisz czyste zasady promocji strony tym większe masz szanse że strona wypłynie. Ostatnia rada, dużo dobrych tekstów, strona do zajawek na G+ i FB.


  10. Od około roku czasu tworzymy architekturę związaną z bezpieczeństwem danych a to z wdrażaniem ISO 27001 oraz chcemy spełniać wszelkie obostrzenia GIODO. Tak więc podeszliśmy do tego zagadnienia poważnie i zaczęliśmy prosić o zawarcie umowy z dotychczasowym naszym dostawcą OVH, najpierw zaczęli nas zwodzić a na końcu mieli po prostu nas gdzieś i nie przejmowali się naszą argumentacją.

     

    Przypomnę że stanowisko oficjalne GIODO na temat czym jest przetwarzanie danych osobowych - między innymi samo rzechowywanie jest formą przetwarzania i nie ma tutaj znaczenia czy są to dane wobec których występujemy jako ADO czy też nam je powierzono, przykładowo u nas je się przechowuje.

     

    Tak więc już wspomniana firma mówiąc kolokwialnie sie na nas wypięła i musieliśmy zrezygnować z wypasionego sprzętu zorganizowanego pod nas. Tak więc zaczęliśmy szukać Polskich firm które świadczą usługi hostingowe na wysokim poziomie, w przyzwojtej cenie ale i podpisują umowę do przetwarzania danych i mają u siebie wdrożone ISO 27001.

     

    Uwierzcie że jest z tym problem. Według założeń bezpieczeństwa musimy mieć hosting w czterech lokalizacjach fizycznych oddalonych od siebie. Do tej pory nie znależliśmy czwartej.

     

    Tak poczytałem to forum i widzę że jak zwykle nikt nawet sobie nie uświadamia tego problemu. W tym biznesie trzeba się liczyć również z kwestiami prawnymi. Giodo ma prawo na mocy decyzji administracyjnej wydać zakaz przetwarzania danych.

     

    Może podpowiecie mi parę firm z relacją ceny do jakości w miarę przyzwojtą. Druga sprawa to to dlaczego większość firm hostingowych twierdzi że skoro dane są tylko u nich skłądane a oni nie zarządzają tymi danymi to nie dochodzi do ich przetwarzania?

     

    Tak na marginesie, przydała by się tutaj kategoria z prawem związana. Do admina, nie jestem z firmy świadczącej takie usługi, nie zamierzam spamować.

     

    pozdrawiam

×