Skocz do zawartości

ramm

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O ramm

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Tu konkretnie chodzi o moje reklamy Adsense, które kiedyś dodałem i wyświetlały się w prawym bloku strony, następnie usunąłem, a teraz przez jakiś błąd (?) nie wiadomo z jakiego powodu wyświetlają się w środkowej kolumnie rozwalając cały układ strony.
 2. Znalazłem niechciany kod w PMA w: tabeli: wp_options option id: 86 option name: widget_text Wyciąłem kod, którego chcę się pozbyć, ale wtedy posypały mi się wszystkie widgety "Tekst" - tzn. wyleciały zupełnie z panelu admina i nie były widoczne na stronie (pomimo, że ich zawartość w bazie danych była). Jak usunąć ten kod by całość pozostała bez negatywnych zmian? Dziwne jest to wszystko dla mnie, bo wygląda to tak jakby kod z którym walczę był normalnie wrzucony jako widget "Tekst", a tymczasem tak nie jest...
 3. Nie mam dostępu do serwera by wykonać tę komendę :/
 4. Mam problem z wyświetlaniem niechcianych reklam na stronie działającej na WordPressie - gdzieś kiedyś dodałem kod, teraz chcę się go pozbyć, ale nie pamiętam już gdzie go wkleiłem i w jakim pliku. Przeszukałem pliki szablonu poprzez Edytor, sprawdzałem też w Widgetach i nigdzie nie ma tego kodu. Kod wyświetla się na wszystkich podstronach, ale bez strony głównej. Gdy zbadałem źródło strony to widać, że kod zawiera się w: <div class="textwidget"> Ale w Widgetach nie znalazłem go... Gdzie indziej mogę go szukać?
 5. Dzięki za szybką odpowiedź. Jesteś pewien, że to umożliwi mi utworzenie drugiego kanału? W opisie wtyczki nie ma o tym mowy. Bo samo dodanie zdjęć mogę zrobić klikając: Ustawienia -> Czytanie -> W kanałach nowości wyświetlaj -> całą treść Drugi, osobny kanał potrzebuje by podać go w aplikacjach agregujących newsy na smartfonach (jak TapaTalk).
 6. Mam ogólny standardowy kanał, skonfigurowałem go tak by był tylko wstęp do artykułu i link. Teraz chciałbym stworzyć drugi, alternatywny, w którym będą całe wpisy - również ze zdjęciami etc. W jaki sposób mogę to zrobić? Są jakieś wtyczki czy ręcznie?
 7. xorg - dziękuję za pomoc. W wp-includes/ znalazłem zarówno "feed-rss.php" jak i "feed-rss2.php". Jest nawet po prostu "rss.php". Po wyszukiwaniu w nich "php the_excerpt_rss" znalazłem takie fragmenty kodu: feed-rss.php: <?php while (have_posts()) : the_post(); ?> <item> <title><?php the_title_rss() ?></title> <description><![CDATA[<?php the_excerpt_rss() ?>]]></description> <link><?php the_permalink_rss() ?></link> <?php /** * Fires at the end of each RSS feed item. * * @since 2.0.0 */ do_action( 'rss_item' ); ?> Natomiast w feed-rss2.php: <?php if (get_option('rss_use_excerpt')) : ?> <description><![CDATA[<?php the_excerpt_rss(); ?>]]></description> <?php else : ?> <description><![CDATA[<?php the_excerpt_rss(); ?>]]></description> <?php $content = get_the_content_feed('rss2'); ?> <?php if ( strlen( $content ) > 0 ) : ?> <content:encoded><![CDATA[<?php echo $content; ?>]]></content:encoded> <?php else : ?> <content:encoded><![CDATA[<?php the_excerpt_rss(); ?>]]></content:encoded> <?php endif; ?> <?php endif; ?> Czy coś z tego mam zmodyfikować, czy gdzieś mam dodać kod który podałeś? Jeśli dodać to w którym miejscu? Z góry dziękuję za wyrozumiałość. Nie znam PHP. Edukację w tym kierunku zakończyłem na HTML...
 8. Witajcie, mój RSS na wordpressowym blogu serwuje pełną treść, a chciałbym by pokazywał np. jednie pierwsze 200 znaków, a następnie wyświetlał link "Czytaj dalej", który przeniesie usera na stronę. W zakładce: Ustawienia -> Czytanie -> W kanałach nowości wyświetlaj -> mam zaznaczone: Wypisy A więc powinno być chyba OK. Dowiedziałem się jednak, że to ucina jedynie treść, która pojawia się po znaczniku "more". Problem w tym, że na mojej stronie nikt takowego nie używa, bo skrypt po prostu z automatu ucina na stronie głównej wpisy po 200 znakach - zatem nie ma potrzeby. Będę wdzięczny za radę co w takiej sytuacji zrobić? Jak rozwiązać ten problem? Pozdrawiam!
 9. Wciąż zbieram oferty - proszę o wycenę+termin realizacji. Nawet jeśli nie to zlecenie to będą kolejne na wtyczki pod IPB i WordPressa.
 10. Maksymalnie do końca tygodnia zbieram wyceny. To zlecenie to pierwsze z większej serii - mniej więcej co miesiąc mam do napisania wtyczkę pod IPB badź Wordpressa.
 11. Witam, zlecę napisanie wtyczki do forum działającym na IP.Board. Chodzi o wyszukiwarkę forów. Każde forum to nazwa danego urządzenia. Całkiem tak jak jest na: http://forums.androidcentral.com/ http://forum.xda-developers.com/ Forum jest długie więc ona ma umożliwić odnalezienie właściwego. Poniżej przedstawiam szczegółowy opis działania wtyczki. Proszę o nadsyłanie wycen wraz z terminem realizacji na adres: jacoberr(małpa)gmail.com Rozliczenie na umowę o dzieło bądź FV. Wtyczka będzie miała kilka widoków: 1. WIDOK PANEL ADMINISTRATORA Wchodzimy w Panel, a tam mamy do uzupełnienia: a) nazwa wyświetlana (np.: Samsung Galaxy S4) b) słowa kluczowe / czyli wpisując to co tu dodamy w wyszukiwarkę userowi wyświetli się nazwa wskazana w pkt a) np.: Samsung Galaxy S4 Samsung Galaxy S 4 Samsung Galaxy SIV Samsung Galaxy S IV Samsung GT-i9500 I9500 S4 SIV SGS4 c) link do działu 2. WIDOK WYSZUKIWARKI Czyli to co będzie widoczne w nagłówku naszego forum a) Ktoś wpisuje Samsung Galaxy to mu się wyświetla lista z wynikami wyszukiwania a w tym forum „Wszystkie urządzenia Samsung” b) Pod tym dopiero cała lista 10 pasujących wyników – w tym np. „Samsung Galaxy S4” c) Jako ostatni wyświetla się „Nie znalazłeś swojego urządzenia?” Po kliknięciu kieruje na specjalną podstronę z formularzem do dodania propozycji. 3. WIDOK EDYCJA PROFILU Przy edycji profilu mamy aktualnie pole „Telefon” oraz „Tablet”. Wpisuje się to obecnie ręcznie – chcemy to zastąpić właśnie tę wtyczką. Czyli wystarczy osadzić tę samą wyszukiwarkę for w tym miejscu. Z tą różnicą, że po kliknięciu nie przenosi nas na forum tylko dodaje dany model do profilu użytkownika. Zakładałbym dwa okienka na telefon i jedno na tablet. DODATEK: a) Pole „urządzenia które miałem” – opcja wyboru z listy urządzeń, które miał user (będzie widoczne tylko po wejściu w profil usera) 4. WIDOK POSTU Obecnie jak ktoś pisze wątek / post to pod jego avatarem widoczny jest wpisany ręcznie model telefonu. Tutaj powinien zamiast tego znajdować się model uzupełniony w pkt 3 – klikalny. Po kliknięciu przenosi do forum (do którego link podaliśmy w pkt 1 c)) 5. WIDOK FORUM W forach do których link podaliśmy w pkt 1 c) pojawi się wielki przycisk „DODAJ DO MOICH URZĄDZEŃ” albo „MAM TO URZĄDZENE”. To automatycznie przeniesie użytkownika do edycji jego profilu (pkt 3) i wybierze, że posiada to urządzenie i poinformuje o tym usera komunikatem. 6. WIDOK FORMULARZA Podstrona na którą zostanie przeniesiony user po kliknięciu w "Nie znalazłeś swojego urządzenia?". Tam będzie mógł wpisać nazwę posiadanego przez siebie urządzenia i wysłać nam o tym informację. I tutaj zależy co jest łatwiejsze - albo ta informacja będzie u nas w panelu gdzieś widoczna, albo przyjdzie mailem. Opcje przed botami trzeba zablokować - więc albo jedynie dla zalogowanych (a gdy wejdzie niezalogowany to mu wyświetlić info by się zalogował/zarejestrował) albo dla niezalogowanych dodać system antyspamowy. Myślę, że opcja nr 1 jest łatwiejsza.
 12. Wtyczka ma za zadanie zliczanie dochodów piszących na stronie blogerów. Nie musi być jakiegoś super panelu, jeśli kod będzie przejrzyście napisany to niektóre parametry mogły by być edytowane z poziomu kodu. Jednak programista musi przedstawić instrukcję obsługi. Jak ma działać wtyczka: 1. Sprawdza ilość unikalnych odsłon wygenerowanych przez artykuł w pierwsze 5 dni od publikacji. 2. Zapisuje wartość 0zł dla 20% najgorszych artykułów (kara za niską jakość). 3. Zapisuje wartość +50zł dla artykułów, które osiągnęły >10.000 odsłon. 4. Sprawdza kategorię wpisu i przydziela wartości pieniężne: a) Kategoria_1: Xzł b) Kategoria_2: Yzł c) Kategoria_3: Fzł 5. Podliczenie miesiąca. Suma ilości wpisów z danej kategorii x stawka i tak dla każdej z kategorii (pamiętając o pkt 2 i 3). 6. Wygenerowanie tabelki w której będą: klikalne tytuły artkułów, kategoria, ilość odsłon, długość (ilość znaków), data, przyznana stawka i suma tekstów i zarobionych pieniędzy. Opcja przeglądania miesięcznych raportów danych użytkowników. 7. Dodatkowa opcja: sprawdzanie ilości napisanych artykułów: a) Według godzin: np. ile między 6.00 a 14.00, a ile między 14:00 a 23:00 b) Według tygodni: ile tygodniowo ktoś pisał (sprawdzenie, czy wyrobił normę) Myślę, że jest to bardzo dokładnie opisane dlatego proszę o konkretne wyceny + czas na realizację. Jeśli będę zadowolony to mam bardzo dużo podobnych zleceń i moglibyśmy współpracować stale. Kontakt: jacoberr (małpa) gmail.com
 13. Witam, poszukuję bardziej doświadczonego webmastera do usunięcia błędów/wysypanych wtyczek, które wynikły po update oprogramowania vBulletin oraz załatania popularnego exploita dla tego skryptu. Czekam na PW bądź najlepiej wpisy poniżej.
×