Skocz do zawartości

Emillo

Użytkownicy
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Emillo

 • Ranga
  Czasami na forum

Informacje osobiste

 • Imię
  Emil
 1. Kto ma sprawdzać stronę?

  Dzięki za odpowiedź! Problem jest taki, że ok, zdarzają się Klienci co np po zrobieniu strony budzą się i chcą zupełnie inny wygląd, jasne, że wtedy to jest dodatkowo płatne, ale najgorzej jest w przypadku gdy np Klient chce zmiany typu zmiana zdjęć na stronie głównej... i ok gdyby to były dwie sytuacje, ale no był typek co chciał z 30 takich zmian zdjęć na paru stronach i pytanie jak takie małostkowe poprawki rozliczać... no bo weź kurde za każdym razem pobieraj np złotówkę, czy 5 PLN.... tu jest prawdziwy problem Ja wymyśliłem taki sposób, że zapisuje sobie na liste co Klient chciał z takich micro poprawek, no i potem po jakimś czasie gdy np się nazbiera, albo definitywnie zakończę pracę nad stroną to podliczam wszystko i ogólną kwotę podaję do zapłaty, ale też nie wiem czy to dobry sposób...
 2. Kto ma sprawdzać stronę?

  Nie tylko o robieniu grafiki, raczej mówię o np wielokrotnych zmianach dot. czcionek... albo np pozycji elementu na stronie... "to moze tu, a to moze tu, a nie jednak na odwrót" itd
 3. A wgl co myślicie o wycenach stron internetowych? Bo ludzie róznie to robią, niektórzy tworzą wyceny np do każdego elementu, czyli: Instalacja WP - 50PLN Formularz kontaktowy - 70 PLN Itd itd.. i potem np to przedstawiają Klientowi i o tym z nim rozmawiają... wy jak to robicie?
 4. Nie mogę się z Tobą do końca zgodzić w tej kwestii... No, ale kazdy ma prawo do własnego zdania.
 5. Super chłopaki! Tego właśnie potrzebowałem!! Konkretna odpowiedź, która w odpowiedni sposób zostanie uzasadniona! A co myślicie nt. pisania dokumentacji? Ostatnio zdarzyło mi się pisać dla Klienta dokumentacje wgrywania zdjęć na stronę i wziąłem za to symboliczne 50 PLN, jednak jakbym miał to robić więcej razy to średnia stawka.. Dokumentacje pisałem z 2h na spokojnie + po zakończeniu miała 12 stron A4. Jakbyście coś takiego rozliczali?
 6. No ok, ale problem gdy Klient jest haha z drugiego końca Polski Poza tym co masz na myśli A/B testing?
 7. Kto ma sprawdzać stronę?

  No coś w tym jest, problem niestety pojawia sie gdy Klient nawet nie robi Ci projektu, jedynie mówi ogólnikowo co chce itd, a potem trzeba robić cały redesign.. Dlatego moim zdaniem to KLIENT wie najlepiej jak to ma działać, ja jedynie tworzę na podstawie jego słów/projektów, które często mijają się z tym jak strona ma docelowo wyglądać... Wielokrotnie Klienci zmieniali zdanie na temat tego jak ma strona wyglądać co niestety nieźle zabiera czas
 8. No wlasnie, wiec ogarniasz o co mi chodzi, więc teraz pytanie czy tego typu usługa powinna być standardem jako bezpłatna usługa w cenie? Czy dodatkowo płacona... Bo wiele jest klientów, którym jak powiesz "klikamy w menu start" to nie będą wiedzieli o co chodzi.. stąd też moje zapytanie, gdyż często te instrukcje zawierają kwestie typu "kliknij myszką w prawy dolny róg okna" co jest dość uciążliwą sprawą
 9. Kto ma sprawdzać stronę?

  No masz racje... Powinna taka być ale niestety zawsze Klienci mają różne poprawki itd.. No i moim zdaniem to Klient jest osobą która powinna testować stronę, gdyż to ona tylko wie jak ta strona docelowo ma działać..
 10. No ok, ale pomyśl.. Jak wyceniam stronę to dostaje projekt którego mam się trzymać. I wtedy tylko wyceniam UTWORZENIE STRONY... A potem ok, mogę pokazać co gdzie się znajduje itd, aczkolwiek to zazwyczaj jest wykonane zgodnie z projektem, ale serio? Tłumaczenie i wyjasnienie step-by-step uważasz za usługę bezpłatną i obowiązkową?
 11. Kto ma sprawdzać stronę?

  Cześć wszystkim. Ostatnio stanąłem przed dość ciężkim pytaniem, kto ma sprawdzać stronę internetową, osoba tworząca stronę czy zamawiający? Postanowiłem tu napisać, bo znalazłem tu pare ciekawych artykułów i pomyślałem, że warto byłoby poruszyć ten temat. Z jednej strony myślę, że ok, osoba tworząca stronę patrzy co robi itd, ale to jednak zamawiający wie czego chce i nikt lepiej od niego nie sprawdzi strony, czy czcionki dobrze wyglądają itd. Co o tym myślicie??
 12. Siema wszystkim Zajmuję się tworzeniem stron internetowych i zastanawia mnie jedna dość sporna kwestia. Często po utworzeniu strony Klienci chcą żebym im prezentował strony, co rozumiem np opisać, tu się znajduje kontakt, tu galeria itd, ale nie do końca mi się uśmiecha pokazywanie Klientom całego działania, np wstawiania zdjęc na strone, dodawania produktów do presta itd... Niektórzy to wgl chcą zdalnych prezentacji na ekranie... I teraz pytanie do wszystkich osób, które się zajmują stronami, czy uważacie, że powinno się w ramach ceny też robić takie prezentacje? Czy to jest dodatkowa usługa? czy jak??
 13. Ej ma ktoś dostep do tych spolszczeń? Bo te linki nie dzialają
 14. OTRS problem z domeną

  Tak, przypisałem
 15. OTRS problem z domeną

  AAAAAA xd Sory No Apache, z ZPanel automatycznie dochodzi Apache Otrs instalowałem z rpm
×