Skocz do zawartości

Naionel

Użytkownicy
 • Zawartość

  1
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Naionel

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Witajcie, Próbuję uruchomić własną pedię za pomocą najnowszej wersji pakietu MediaWiki. Korzystam z hostingu firmy futurehosting, domena działa wraz z jej konfiguracją. Po wejściu na stronę otrzymuję taki komunikat: A database query error has occurred. This may indicate a bug in the software. Otóz spróbowałem wpierw pogooglać o tym błędzie, lecz nie znam się wystarczająco na bazach danych i nie za bardzo rozumiem dlaczego w ogóle taki error się pojawił ani jak go naprawić.
 2. Oni mogliby wejść nawet na cyferki IP, DNS służyłby tylko wygodzie. Zastanawiam się co byłoby najlepsze żeby uzyskać jak najlepsze bezpieczeństwo jak się tylko da za w miarę nieduże koszty.
 3. Nie za bardzo znam się na Dropboxie, potrzebowałbym tutoriali których właśnie nie znalazłem przykładowo na youtube czy googlując. Jak już wspomniałem w tytule chciałbym użyć pakietu MediaWiki, aby uzyskać mniej więcej taki efekt: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna http://terraria.gamepedia.com/Terraria_Wiki http://www.wowwiki.com/Portal:Main
 4. Ok, zapomniałem dodać, że serwer będzie tak naprawdę uruchamiany na komputerze u kolegi (będącym kompletnym lajkiem jeśli chodzi o sieci, już o informatyce nie wspominając ) będącego o jakieś 200 km ode mnie. Ja i tak najpierw skonfiguruje XAMPPa tak, aby później przesłać pliki jemu, dzięki czemu będzie mógł hostaować. Z wiki będą korzystać max 4 osoby, więc nie wiem czy bardziej opłacalne jest wykupienie hostingu, czy jednak korzystać z własnego serwera. Zainteresowała mnie ta firma hostingowa: https://www.cloudflare.com/ oraz znana http://www.nazwa.pl/ która właśnie teraz oferuje promocje na darmowe domeny. Najważniejsze jest jednak to, aby owa wikipedia była jak najbezpieczniejsza jak się tylko da, nie ważne którym sposobem (no ale oczywiście żeby to było opłacalne cenowo ). Prywatność i ochrona danych to priorytet!
 5. Witajcie, Otóz po temacie możecie się domyśleć, że z paroma osobami chcielibyśmy stworzyć własną jakby "wikipedię", którą hostowalibyśmy za pomocą XAMPPa, co za tym idzie żadne serwisy hostingowe nie wchodzą w grę, gdyż dla kilku osób nie miałoby sensu opłacanie miesięcznej kwoty na coś, co można bezproblemu udostępnić online z własnego komputera. Ważne jest to, aby była ona prywatna, mam na myśli aby nikt oprócz nas nie miał do niej dostępu. Póki co mam przygotowaną, działającą wiki zrobioną w pakiecie MediaWiki, ale działa ona tylko lokalnie. Jest jakiś sposób, aby za pomocą XAMPPa zahostować ją online?
×