Skocz do zawartości

Tomo

Użytkownicy
  • Zawartość

    0
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Tomo

  • Ranga
    Nowy użytkownik

Informacje osobiste

  • Firma
    Korepetycje online
  • Imię
    Tomasz
  • Nazwisko
    Kowalczyk

Informacje profilowe

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Wrocław
  • Zainteresowania
    internet, nowe technologie, piłka nożna (liga angielska i hiszpańska w szczególności), nauka, futurologia, język angielski, ciężka muzyka rockowa, dobre kino (Woody Allen, Almodovar), marketing, języki obce i wiele innych rzeczy :)

About Me

Witaj na mojej stronie profilowej!

 

6.jpg

 

Chciałbym tutaj napisać kilka zdań na temat moich zainteresowań oraz pracy zawodowej. Wiążą się one z językiem angielskim - lubię go ponieważ przede wszystkim brzmi bardzo dobrze. Dlatego wokaliści tak często wybierają akurat angielski jako język swoich piosenek, choć oczywiście nie bez znaczenie jest też jego niezwykła popularność. Dziś bardzo wiele ludzi uczy się tego języka i istnieje coraz więcej metod które to umożliwiają np. korepetycje online czyli nauka angielskiego przez Skype, kursy, nauka przez internet itd.

Język angielski jest jednym z języków, które posiadają najwięcej wyrazów – około 300 tysięcy ale wliczając terminologię medyczną i techniczną jest ich dwa razy więcej. Mimo to przeciętny użytkownik j. angielskiego używa około 5 tysięcy słów podczas konwersacji i około 10 tysięcy słów podczas pisania. Aby móc się w miarę swobodnie porozumiewać w języku angielskim wystarczy znać tylko około 2 tysięcy słów. Jeśli potrzebujesz możesz nauczyć się tego języka w szkole w której pracuję- uczy angielskiego przez skype i specjalną platformę do nauki. Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej kliknij tutaj.

Dominacja angielskiego jest zasługą kolonializmu Wielkiej Brytanii w XVI, XVII i XVIII wieku kiedy to kontrolowała praktycznie pół świata. Mówiło się wtedy wręcz, że nad Imperium Brytyjskim nigdy nie zachodzi słońce. Rewolucja przemysłowa pod koniec XVIII wieku w Wielkiej Brytanii również miała ogromny wpływ. Później Londyn stał się centrum finansowym dla kształtującego się systemu finansowego na świecie (później doszedł jeszcze Nowy Jork, również mówiący oczywiście po angielsku). Na koniec bogactwo Anglii i USA spowodowały, że mogła rozwinąć się tam popkultura która również oddziaływała na resztę świata promując przy okazji język angielski. Dziś doszła do tego jeszcze informatyka a w szczególności internet- większość programów komputerowych, gier czy serwisów internetowych jest tworzona po angielsku i ewentualnie tłumaczona na inne języki.

Często możemy przeczytać w gazetach, internecie lub też usłyszeć w telewizji że język angielski jest najpopularniejszy na świecie. Używa go ponad 95% ludzi w wielu krajach w tym oczywiście w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii ale także w Irlandii Północnej, na Jamajce, Filipinach i Nowej Zelandii. Język angielski jest tam zazwyczaj językiem urzędowym. W Europie bez najmniejszych problemów porozumiemy się w języku angielskim w Danii, Holandii, Norwegii, Szwecji, na Malcie i Cyprze. Również w wielu innych krajach Europy można bez problemu prowadzić rozmowę z obcokrajowcem po angielsku, nawet przez Skype. Angielski należy do oficjalnych języków ONZ, a od XX wieku jest najczęściej używanym językiem w kontaktach międzynarodowych. W związku z tym czasem jest wręcz określany jako pierwszy uniwersalny język ludzkości.

Angielski jest obecnie bardzo częstym źródłem zapożyczeń na prawie całym świecie, oczywiście również w Polsce. Co ciekawe wcześniej to angielszczyzna tworzona była poprzez wpływ innych języków. Z języka angielskiego do polskiego przechodzą głównie związane z kulturą masową (np. "baseball", "jazz", "football") ale też techniczne czy naukowe, szczególnie w informatyce. Przyjęły się też także angielskie zwroty konwersacyjne i wykrzykniki, jak np. "wow", "ok", "sorry", "oops". Niektóre podobieństwa pochodzą ze wspólnej indoeuropejskiej genezy obu języków.

 

Język angielski jest bardzo mocno zróżnicowany geograficznie. Dialekty różnią się fonetyką, słownictwem i do pewnego stopnia gramatyką. Wszystko to sprawia, że jest naprawdę bardzo ciekawy :)

 

7.jpg

×