Skocz do zawartości

Przenikający

Użytkownicy
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Przenikający

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Andrzej

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  3M
 1. Hosting www z własnym nr IP serwera wiadomości

  Tak, tak. Napisałem z rozpędu (ViHost bardziej kojarzy się z hostigiem niż ViPower, który, jak sama nazwa wskazuje, kojarzy się z czymś mocniejszym ). Ale biznes tej samej osoby.
 2. Hosting www z własnym nr IP serwera wiadomości

  Widzę, że jakoś nikt już nie interesuje się tym wątkiem. Póki co jestem na ViHost.pl (hosting współdzielony), z indywidualnym IP na SMTP - jest OK - IP jest czyste. Uptime też w miarę OK. Serwer zaliczył parę-paręnaście padów kilkuminutowych, ale w środku nocy i przed świtem - roboty Google AdWords nie zaprotestowały.
 3. Hosting www z własnym nr IP serwera wiadomości

  No niestety, dzisiaj już IP hostera trafiło na czarną listę. Długo się nie nacieszyłem. Trzeba będzie kupić indywid. IP.
 4. Hosting www z własnym nr IP serwera wiadomości

  Trzeba więc podchodzić z dystansem do tego co się robi. No właśnie wcale nie. Bynajmniej ja miałem ograniczony wybór tylko do tych hosterów, którzy dają indywidualne IP także na serwer wiadomości (na SMTP), a takich jest niewielu (oczywiście nie chodzi o VPS, gdzie to jest naturalne). Musiałem osobiście przenosić pliki wiadomości (po spakowaniu) z DirectAdmin do cPanel - efekt był taki, że wszystkie wiadomości wyświetlały się w klientach pocztowych jako nieprzeczytane (pliki nie znajdowały się w katalogach "new" tylko "cur", a mimo to). Za dużo katalogów z wiadomościami, żeby wszystkie odznaczać jako przeczytane. Zrezygnowałem więc z cPanel i przeniosłem się do innego hostera na DirectAdmin (ale też z możliwością indywid. IP na SMTP). Póki co, nowy hoster daje radę. Nawet nie wykupiłem jeszcze indywid. IP, bo współdzielone IP jest, jak na razie, od ponad tygodnia czyste (nie jest na żadnej czarnej liście). Uptime też 100%. Rada na przyszłość.
 5. Hosting www z własnym nr IP serwera wiadomości

  Na dzień pisania tamtego wpisu nie miałem wyrobionego zdania o ViPower.pl (na tym forum przeważały opinie pozytywne, ale było też parę negatywnych) - szukałem alternatyw (których jest niewiele). Ale w takim razie czy ktoś inny płaci za opinie negatywne na Wasz temat? Z testowaniem to jest mitręga (a czasami nawet gehenna) - przeniesienie serwisu wraz z e-mailami, konfiguracja i po stronie serwera i w kliencie pocztowym, a problem najbardziej potęguje powolna propagacja zmiany delegacji domen w serwerach DNS (e-maile przychodzą raz to na stary, raz na nowy serwer i już wydaje się, że po kilku godzinach tylko na nowy, o potem jeszcze po 20-30 godzinach przychodzą też na stary, i to e-maile wysyłane z Polski - horror, później to trzeba zbierać).
 6. Hosting www z własnym nr IP serwera wiadomości

  Pisałem już o tym wcześniej, że nie interesuje mnie Biznes-Host (ani inne serwisy powiązane z B.H.). w jakim celu? ... nie znam.
 7. Hosting www z własnym nr IP serwera wiadomości

  Tak, tego niby CRM używam lokalnie (dokładnie to co mam w tej chwili to nie nazwałbym tego prawdzimym CRM, tylko takim pseudo-CRM). Myślę o przeniesieniu tego na CRM webowy, żeby mieć dostęp z dowolnego urządzenia przez przeglądarkę - coś w rodzaju EPESI, ViTiger, czy jakiś fork SugarCRM (wszystko działa na PHP/MySQL). Gdybym miał pozostać na tym MS BCM, to w zasadzie mógłbym przenieść samą bazę na zewnętrzny serwer SQL - do tego Windows Server nie jest potrzebny. Mógłby być nawet z jakiegoś hostingu, ale i tak musiałbym mieć zainstalowanego tego BCMa w Outlooku, co wiąże się z licencją. Pod Androidem tego też nie uruchomię. PS. Exchange to jest do obsługi poczty, współdzielenia kontaktów, kalendarzy. A co myślicie o hostingu forpsi.pl ? Oni wykorzystują infrastrukturę Aruba CLOUD.
 8. Hosting www z własnym nr IP serwera wiadomości

  Nie wiem jak mi z tą bazą wyjdzie. Chodzi o bazę do CRM. Obecnie używam SQL (MS) na swoim komputerze - plik bazy ma wielkość prawie 4 GB, ale po przeniesieniu danych do MySQL nie wiem ile wyjdzie. Jak robię backup tej bazy z poziomu Business Contact Managera (dodatek do MS Outlook do zarządzania relacjami z klientami, taki pseudo-CRM), to plik skompresowany ma ~600 MB. W Kei.pl jest niski limit pamięci na proces PHP: tylko 64 MB. Wychodzi drogo: żeby mieć np. 4 GB na bazę, trzeba zamówić VPS z zasobami serwera 10% za ~142 zł brutto miesięcznie (promocja na 1 miesiąc: 122 zł brutto). Do tego jeszcze jednorazowy koszt podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (tzw. umowa GIODO) za 150 zł + VAT. Fajnie to wygląda na stronie. Ale opinie o firmie odstraszają.
 9. Hosting www z własnym nr IP serwera wiadomości

  Pytam najpierw o wskazanie usługodawcy, który to ma. I napisałem, że chodzi o hosting (współdzielony), a nie o VPS. Budżet? - Zależy jakie będę limity, to wybiorę odpowiednio dopasowany. Daje radę z indywidualnym IP na serwer poczty? ;-) Ale w Kei.pl baza danych jest ograniczona do 2 GB. Jak zdecydowałbym się tam umieścić CRM, to może zabraknąć miejsca (chodzi o samą bazę). No właśnie od biznes-host.pl chciałbym się oddalić (z ich serwerowni, z której korzysta też powiązana spółka NetDC).
 10. Witam! Poszukuję hostingu www z własnym nr IP serwera wiadomości (indywidualne IP na SMTP) i wysokim uptime, najlepiej z DirectAdmin. Nie VPS. Czy jest jakaś alternatywna do Vipower.pl? Z pozdrowieniami!
 11. Jaki hosting www z dobrze działającą pocztą

  Takim wspaniałomyślnym jest: GlobalNetwork.pl - BRAWO!
 12. Jaki hosting www z dobrze działającą pocztą

  @mondziu Wartość transferu nie jest tematem tej rozmowy.
 13. Hosting pod CRM (typu SugarCRM, vTiger, epesi, itp.)

  Czy oby na pewno przeniesie wszystko? Zapewne nie przeniesie formatowania tekstu w notatkach z rozmów (historia) do epesi, bo tam takiej funkcjonalności chyba nie ma.
 14. Hosting pod CRM (typu SugarCRM, vTiger, epesi, itp.)

  @jtylek - Już właśnie zacząłem przyglądać się epesi po zainstalowaniu na Kylos.pl Pusty działa OK, ale nie wiem, jak będzie się zachowywał po załadowaniu setek klientów, tysięcy notatek, podlinkowaniu e-maili, itd., czy nie zacznie się wykrzaczać. Wydaje mi się też, że chyba jest niewiele możliwości konfiguracyjnych w porównaniu np. z SugarCRM czy vTiger. Nie wiem też jak wygląda środowisko programistyczne skupione wokół tego systemu, żeby dodać jakiś nowy moduł (np. ofertowania). Do tego jeszcze czeka mnie karkołomna migracja danych z MS BCM (Business Contact Manager, dodatek do Outlooka, oparty na MS SQL). No tak, zwłaszcza w Biznes-Host uptime 100% lub bliski budzi niedowierzanie (chociaż w czerwcu 2014 rzeczywiście było 100%)
 15. Hosting pod CRM (typu SugarCRM, vTiger, epesi, itp.)

  Jeszcze dodam: musi być obsługa IMAP poprzez PHP.
×