Skocz do zawartości

djnoise

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez djnoise


  1. Witam

     

    Jestem administratorem strony internetowej szkoły w której pracuję. Stronę zbudowałem w oparciu o popularny CMS, wygląd strony i zainstalowane moduły to moja wizja tej strony.

     

    Zostałem poproszony o wykonanie tej strony kilka lat temu, szkoła nie miała funduszy na utrzymanie hostingu, wiec został zaimplementowany na moim prywatnym serwerze, za który proosze opłaty comiesięczne.

     

    Proszę o informację czy w ogóle mogę przechowywać tą stronę na moim prywatnym serwerze?

    Jak ma wyglądać ewentualne przekazanie tej strony dyrekcji szkoły? Zrobić kopię bezpieczeństwa i oddać np na płytach DVD?

    Czy powinienem posiadać jakieś pisemne upoważnienia na utrzymywanie strony ma moim serwerze??

     

    dziękuję za ewentualne info

     


  2. Najprostszym rozwiązaniem będzie VPN. Nie ma co kombinować.

     

    boje sie jednak tego ze jeśli ktoś użyje VPNa, zeby obejrzeć film, obejrzy go i zapomni wyłączyć a będzie używał internetu to nie wiem jaki serwer musiał by miec transfer miesięcznie....

     

    byłbym bardziej skłonny zainstalować dodatkowa przeglądarkę np Comodo-Dragon i tylko na niej skonfigurować SOCKS PROXY do oglądania z 1 max 5 stron, reszte na tym proxy zablokować, a zwykła przegladarke zostawić do standardowego przegladania stron.

     

    co wy na to?


  3. Jeśli użytkownik jest w Irlandii i serwis powinien działać w Irlandii, to trzeba sprawdzić whois i albo domagać się od dostawcy Internetu aktualizacji wpisów, albo od dostawcy usługi poprawy listy IP, z której akceptuje połączenia.

     

    Maila od dostawcy bym w ogóle nie używał, bo przeprowadzisz się albo zmienisz dostawcę i co? Maila najlepiej mieć we własnej domenie.

     

    Ewentualnie możesz kombinować jakimś VPN-em. Dostawców z "wyjściami" na całym świecie jest w bród. Możesz też serwer na własnym routerze postawić.

     

    Serwis działa na całym świecie. możesz kupić w Anglii a zainstalować w Polsce, Takie reguły firmy, sprzęt i usługa jest mobilna, i nie mamy tu pretensji do firmy bo przedstawiła to poprawnie.

     

    Tego maila ozywają od kilku lat, to mail używany do kontaktu często z klientami a nie prywatny, sami wiemy co0 znaczy zmiana danych kontaktowych, wszystkich nie poinformujesz, ale po częsci rozwiazałem problem..

     

    moze jakies pomysły na tą TV???


  4. Witam koledzy.

     

    Z uwagi ze jest o mój pierwszy temat na forum, proszę o wyrozumiałość.

     

     

    Mam serdecznego kolegę, który mieszka w Irlandii. Kolega niestety mieszka w takiej lokalizacji, ze nie może mieć internetu adsl, ni po radiu, nawet po sieciach komórkowych ma bardzo słaby zasięg. Postanowił więc zainwestować w internet satelitarny. Zamówił więc usługę od Astra, przyjechali kolesie skasowali go na kilkaset eurasków, zainstalowali antene satelitarna i modem do tego. Fakt kupił dość szybka opcje bo przy wysyłaniu danych osiąga około 2Mbps, a odbiera dane z szybkością 20Mbps.

     

    Problem jednak pojawił sie gdy jego żona chciała oglądać TVOnine. Cos w stylu naszych programów w TVP, albo TVNplayer. Nie chodzi tu o oglądanie w trybie live, lecz raczej serial, który w tv "leciał" wczoraj, a oni pojechali na zakupy. Niestety wchodząc na stronę jego stacji TV otrzymuje info ze jego IP jest spoza Irlandii i nie moze oglądać. Fakt jego IP jest z Anglii bo w Irlandii nie ma oficjalnego resellera, a astra nie może oferować Irlandzkiego IP.

    Myśleliśmy jak to rozwiązać..... pomysł był nawet na wykupienie VPSa, i postawienie na nim serwera, a później łączenie sie z jego kompa do tego VPSa, przez VPN, i wtedy logować sie na stronie tv i oglądać, ale rozwiązanie zawiłe. Innym pomysłem było instalacja serwera SOCKS PROXY na VPSie i konfiguracja przeglądarki pod ten serwer, ale to tez będzie zżerało masę transferu, za który trzeba bulić.

     

    Moze wy macie jakis pomysł jak to zrealizować??? Nie jest on osamotniony w tym problemie bo ta usługę zamówiło już około 100 osób z jego miejscowości i wszyscy sa w stanie ponieść koszty jakiegoś rozwiązania, np wykupienie i utrzymywanie serwera.

     

    Dodatkowym problemem jest poczta email. Ma on pocztę w domenie(eircom.net-dostawca internetu w irlandii), która zabrania wysyłania emaili z jego konta jeżeli nie jesteś podłączony poprzez siec tego operatora (odpowiednik naszego TPsa.). Odbierać maile może bez problemu. Pomyślałem ze może do programu pocztowego wprowadzić dane innego serwera smtp, i przez niego wysyłać maile, ale odbierać ze starego. I tu rodzi sie pytanie... czy jak tak wyśle maila to odbiorca co będzie widział jako nadawca, ten jego blokowany email czy ten "nowy dla konta smtp"?? jak to zrobic aby w polu nadawcy był jego adres mailowy, ten który jest blokowany na wysyłanie .... co s SPF?? czy nie bedzie wyrzucał błedu??

     

    prosze o pomoc w tych sprawach

     

    pozdrawiam

    Marek

     

×