Skocz do zawartości

mrt

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O mrt

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Tak tylko uzupełnię, że zdecydowałem się posłużyć frameworkiem CakePHP do obsługi całości - głównie ze względu na jego przystępność i że początkowa, niska, liczba użytkowników nie będzie generować znacznego obciążenia. Framework ma gotowe rozwiązania do obsługi rożnych 'datasources' a architektura MVC ułatwia posługiwanie się danymi, plus kilka ułatwiaczy związanych z generowaniem kodu itp.
 2. Autoryzacja jest POSTEM i zwracany jest token którym autoryzuje się inne polecenia. Nie myślałem jeszcze o szyfrowaniu ale grupa użytkowników jest mała i nie wiem czy warto. Rozumiem że w takim wypadku polecasz JS. Czy jest jakiś framework lub inne rozwiązanie godne polecenia mogące mi to ułatwić?
 3. No w sumie nic, "+ui" można w pytaniu zignorować. Chodzi głównie o zapytania do api. Czy realizować je z poziomu js'u (np jquery) u użytkownika czy przez framework PHP czyli po stronie serwera. No i czy jest na to jakiś 'best practice'.
 4. Witam, chciałbym zrobić serwis który ma korzystać z zewnętrznej usługi przez API oraz pobierać dane userów z własnej bazy. Większość operacji będzie przeprowadzana z Api zewnętrznej aplikacji. Dodam że protokół to REST a api odpowiada w jsonie i xml. I tu mam pytanie. Czy takie rozwiązania lepiej opierać na jednej stronie i skomplikowanym skrypcie jquery+ui czy może lepiej na frameworku MVC PHP. Wiem też że istnieją frameworki MVC dla javascriptu - ale z braku doświadczenie nie wiem który by się nadał i czy warto brać to pod uwagę. Prosiłbym, o ile to możliwe, o wskazanie kierunku, ewentualnie odradzenie którejś metody.
×