Skocz do zawartości

mcreativo

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O mcreativo

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Problem Abuse

  ok, super dzięki
 2. Problem Abuse

  Rozumiem, że każda aplikacja może być niezabezpieczona. Pytałem o coś innego, pisałeś, że masz w logach kilkadziesiąt ddosów z serwerów dns, czy są jeszcze powszechne ddosy z jakichś innych aplikacji ? Jeśli tak to jakich ?
 3. Problem Abuse

  @archi Nie na wszystko mnie stać. Tak czy siak problem dnsów - mam nadzieje raz na zawsze za sobą. Jak widzę to jest powszechny problem z niezabezpieczonymi serwerami dns. Tu jest chyba problem, że domyślne ustawienia stawiają niezabezpieczone serwery dnsy. Jeśli mogę zapytać, czy są jeszcze jakieś powszechne problemy z jakimiś aplikacjami/serwerami ? Ja w sumie stawiam lamp, sphinx, jabber, rtmfp.
 4. Problem Abuse

  @Archi Czytaj ze zrozumieniem - przecież tak zrobili właśnie. I teraz dali 20$ za zwłokę w odblokowaniu. Tylko nadal nie będę pewny czy jak by znowu ktoś robił ddosa przez mój serwer, to mi nie wyłączą Binds odinstalowałem, ale nie jestem jakimś masterem administracji, żeby mieć pewność, że w 100% wszystko jest ok i kiedyś ktoś nie zrobi jakiegoś ataku. Chociaż na razie to tylko te problemy z dnsem miałem.
 5. Problem Abuse

  "Klienci, których serwery są uwikłane w ataki otrzymują emaile dotyczące tego problemu oraz 24h na naprawę. Od jutra zaczniemy zawieszanie serwerów z powodu naruszenia bezpieczeństwa w sieci." Dwuznacznie napisanie ale chyba ovh.pl ok, choć też napisali o zawieszaniu, najlepiej jutro zadzwonię do nich.,
 6. Problem Abuse

  Cześć, Miałem problemy z "abuse complaint". Z mojego serwera szedł ddos. Powodem był open resolver w dns. Tak prawdę powiedziawszy, nie potrzebuje serwera dns, instalował się on domyślnie podczas instalowania całego lampa(webmina). Więc odinstalowałem "binda" i było ok. Tylko teraz miałem taki problem w hetznerze i digital ocean. 1) Zachowanie hetznera - wysłał mi maila, żeby naprawił problem i w ciągu 24h odpisał im. Zrobiłem tak, wszystko było ok, cały czas moje stronki chodziły. 2) Zachowanie digital once. Automatycznie zablokowali całe moje konto, wyłączyli serwer. Pisząc im ticketa odblokowali serwer dopiero po 4 godzinach i wtedy mogłem odinstalować binda i uruchomić serwer. Zachowanie dla mnie niedopuszczalne. Sam sobie instaluje wszystko, ale nigdy nie jestem pewny czy nie będzie jakichś luk w oprogramowaniu. A chce spać spokojnie, że mi nagle nie wyłączą serwera. Napisałem maila do DO jak dalej będą mnie traktować(nigdy intencjonalnie nie będę wysyłał żadnego ddos, nie znam się na tym w ogóle). Chciałem się zapytać jak jest innych firmach? Zastanawiam się np na ovh, jak oni postępują ? A inne firmy, jakie macie doświadczenia ?
 7. VPS - parę pytań

  Dzięki. DigitalOcean to też ciekawa opcja. Trochę dysk mały. Właśnie chciałbym się zmieścić w kwocie do 100zł. Wypróbuję chyba na miesiąc tą opcję. Zobaczę czy uda mi się wszystko postawić i czy będzie działało. Jak bym miało mało RAM-u można tam robić swój swap ? Na OpenVz chyba się nie da. A tak ogólnie to co to znaczy że coś jest nadsprzedawane ? Nie będę miał gwarantowanych tych parametrów które dają ? No 5Gb niestety zajechało mi tego vps classic, że wciąż nie mogę zalogować się przez ssh :/ A i tak docelowo miałem 17gb bazę, ale zmniejszyłem ją do 5gb. Tu w sumie najważniejsze zaimportować tą bazę do mysql, potem już będzie sphinx działał.
 8. Witam, chciałem VPS. Przenoszę się z dedyka na hetznerze na vps. Potrzebuje raczej vps niż dedyka ponieważ moje serwisy nie mają raczej dużego ruchu, natomiast musze postawić parę narzędzi(sphinx, jabber, cumulus server, text2speech) Wziąłem na test na pocżatek VPS Classic najtańszy z OVH. Niestety gdy zapuściłem skrypt importu danych do bazy(5 GB), cały serwer mulił. Strony nie działały. Więc dla mnie coś takiego odpada. Czy możliwe jest, że to przez, że ma tylko 1vCore ? Czy dobrze myślę ? Zastanawiam się teraz nad: 1) VPS Cloud na ovh.pl - 80zł brutto(vmware) Cloud 2 2 vCores (2x 2.0 GHz+) 1 GB 50 GB 100 Mbps 65,99 PLN oraz alternatywa 2) MIntshost - 50zł brutto(na 3 miesiące)(openvz) Standard 4x 3 GHz 6 GB 75 GB SSD Co byście doradzali wybrać ? Zależy mi na bezpieczeństwie, żeby nagle serwisy nie przestały działać, żeby w razie awarii dysku czy czegoś nie poszło mi coś z dymem. Żeby wszystko działał płynnie Z jednej strony opcja mintshost patrząc tylko na liczby jest dużo lepsza. Natomiast słabo się znam jakie są zalety pierwszej opcji. I teraz pytania bo na tym słabo się znam: 1) Vmware kontr openvz - co mi tak naprawdę daję vmware(w jądrze nie będę grzebał), jakie dodatkowe korzyści ? 2) Ovh piszę o Ochronie Anty DDOS - czy to faktycznie coś daje, czy będę miał przewagę z tym nad mintshostem ? 3) Ovh.pl jest na Raid10(to chyba dobrze), nie wiem jak Mintshost(piszę tylko maszyna matki 4x240GB) Są jeszcze jakieś haczyki, plusy tu czy tu ? Ogólnie zależy mi na dobrym VPS. Wiadomo nad dedykiem trzeba bardziej myśleć(backupy, sprawdzać czy dysk nie walnął). W VPS to mam. Którą z tych opcji byście doradzali.
×