Skocz do zawartości

kamild1996

Użytkownicy
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O kamild1996

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Chyba faktycznie to coś z systemem było nie tak... Uruchomiłem SystemRescueCD, uruchomiłem fsck na /dev/mapper/oktawave_Vg-main, znalazł parę błędów i naprawił (głównie journal). Restart maszyny i system wstał... Tylko teraz pytanie - dlaczego to się stało? System zawsze wyłączam komendą poweroff, więc to chyba nie przez niepoprawne zamknięcie systemu? Przejrzę jeszcze logi, może coś tam będzie
 2. Nie wiem dokładnie, co się stało. Instalowałem parę pierdół przez apt-get na Debianie (głównie OpenJRE...), wrzuciłem parę plików do /home/, jak skończyłem to wyłączyłem maszynę. Parę dni później próbuję ją uruchomić, a tu niespodzianka: (wybaczcie, że w formie screena, ale te logi wziąlem z webowej konsoli, z której nie wiem czy da się kopiować tekst) Nie wiem dokładnie, co się stało, z tego co widzę to system nie mógł zamontować niektórych partycji, przez co system zatrzymał się na powłoce busyboxa. Skontaktowałem się z Oktawave, stwierdzili że z ich strony wszystko w porządku. A ja z kolei nie robiłem niczego, co mogłoby tak rozkraczyć system... Jest to coś, o co powinienem walczyć z supportem hostingu, czy jest to jednak do naprawienia przeze mnie? Mam parę danych, których wolałbym nie stracić..
 3. Dzięki. Przeczytałem całą zawartość i wszystko wydaje się być jasne, oprócz uzupełnienia pola "Common Name". W moim przypadku, gdy adres maszyny będzie ulegał zmianie ("zbridżowana" karta sieciowa) ze względu na uruchamianie na innych komputerach, jaki adres powinienem wpisać? Adres loopback?
 4. Nie, najprawdopodobniej dlatego założyłem temat One będą do tego celu wystarczające? EDIT: http://www.akadia.com/services/ssh_test_certificate.html - mowa o tym?
 5. Szukam darmowego certyfikatu SSL, który wystarczy do obsłużenia Apache i phpMyAdmin na Ubuntu Server postawionym na maszynie wirtualnej w VirtualBox. Który polecicie? Potrzebne do projektu, maszyna później będzie uruchomiona na innym komputerze, więc adres IP karty sieciowej również się zmieni.
 6. Strzeliłeś focha na mnie na PW więc zapytam tu - co masz na myśli?
 7. Decyzja podjęta. Zostaję przy wordkom.pl gdyż jakość ich usług jest w zupełności wystarczająca dla mnie i nie sądzę, że dla określonych przeze mnie zastosowań będzie potrzebne coś lepszego. Dziękuję wszystkim firmom i osobom za oferty i zalecenia, pomoże mi to również w przypadku, gdy będę miał chęć utworzenia strony ze znacznie większym ruchem - wtedy najprawdopodobniej zwrócę się w stronę MZone, ewentualnie NetDC. Można zamknąć
 8. SSL jest mi zbędne, o domenie wiem, dwa miesiące gratis to faktycznie plus. Lecz po roku ile będę musiał zapłacić za utrzymanie strony na pakiecie Basic One oraz domenie .pl? Oraz czy na waszym hostingu jest możliwe bezproblemowe zainstalowanie CMS Joomla3? Mowa o dość restrykcyjnych wymogach, które należy spełnić w celu zainstalowania owego systemu. Decyzję o pozostaniu przy Wordkom lub przejściu do MZone podejmę w ciągu kilku dni. Dziękuję za dyskusję.
 9. Jestem w trakcie testowania wspomnianego przeze mnie hostingu. Postawiłem wymienione w pierwszym poście fora/CMSy i w tym momencie zapełniłem dokładnie 138.5 MB dostępnej przestrzeni. Miej na uwadze, że będą to zamknięte fora, więc ilość odwiedzin na nich raczej nie przekroczy kilkunastu miesięcznie. Na pewno jesteś pewien, że to niewiele jak na te zastosowania? Z mojej perspektywy wygląda to tak, że mogłem wziąć mniej, niż 5 GB. Postanowiłem od razu zakupić hosting wraz z domeną .pl więc z tym problemu już nie powinno być. Mówisz "50 zł za porządną usługę", po czym podajesz mi MZone z najtańszym planem za 96zł wraz z domeną. Na Wordkom wyszło mi 56 zł z hakiem za hosting i domenę .pl. Pewnie, Wordkom nie podał informacji nt. czasu procesora i innych szczególików lecz przypominam, że mimo dużej ilości zainstalowanych skryptów nie będzie na tyle dużego ruchu na stronie, by owe parametry stanowiły dla mnie przeszkodę. Support na Wordkom jak na razie prezentuje się bardzo dobrze, odpowiedzi na maile dostaję w kilkanaście minut. Jeżeli Wordkom mnie zawiedzie (nie dokonałem jeszcze płatności), zastanowię się nad MZone. Jest to portfolio osoby prywatnej, później może i firmy - dziękuję
 10. Dziękuję za oferty. Drogą mailową polecono mi hosting wordkom.pl, który spełnia moje oczekiwania - mowa o pakiecie Personal. Cena to 44zł brutto - czy jest ktoś w stanie zaoferować jeszcze tańszą ofertę o podobnych parametrach? Zmiana wymogu - wstrzymam się od trzymania tam prywatnych plików, tak więc pojemność 5 GB wystarczy.
 11. Status dysku SMART proszę o ocenę...

  Jaki model dysku posiadasz?
 12. Szukam hostingu WWW do postawienia strony mającej służyć jako portfolio. Ma również utrzymać kilka zamkniętych for dyskusyjnych/skryptów CMS - na razie phpBB3, myBB, SMF, Vanilla, Joomla, WordPress, ta lista na pewno się poszerzy - przyda się jakieś 20-30 baz danych MySQL. Oprócz tego trzymać będę tam swoje inne pliki, tak więc transfer miesięczny oraz przestrzeń dyskowa mają znaczenie. Subdomena wystarczy, domenę .pl wykupię w innym czasie (możliwość edycji DNS mile widziana). Cena oczywiście jak najniższa Czekam na propozycje i oferty.
 13. Hosting dla forum serwera z zdalnym dostępem do bazy

  Więc decyzja zapadła
 14. Hosting dla forum serwera z zdalnym dostępem do bazy

  Bardzo dziękuję za oferty Zastanawiam się nad ofertą Hekko.pl gdyż mój znajomy korzysta już z Waszych usług i bardzo sobie je chwali. Oczywiście macie możliwość dodania adresów IP do łączenia się z bazą danych?
 15. Lepszy procesor do starego zestawu?

  W ten komputer kompletnie nie opłaca się inwestować. Ale jak już musisz to ten Pentium powinien zwiększyć wydajność - choć nie oczekuj cudów.
×