Skocz do zawartości

kaziu

Użytkownicy
 • Zawartość

  141
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez kaziu

 1. Używam konto hostingowego w promocji za 40 zł/rok w rapiddc.pl i powiem, że działa bardzo dobrze, choć wykupiłem tylko pod testy.
 2. VPN jako bramka serwera WWW

  wireguard + rinted. Sprawdzałem i działa dobrze.
 3. To ja mam chyba duże szczęście mam dwa VPSy w OVH DC Warszawa i nie mam problemów z e-mail.
 4. Szukam serwera VPS

  Polecam OVH, serwer VPS za 13 zł netto. DC Warszawa. Sam używam i za te pieniądze nie ma się do czego przyczepić.
 5. Ja ci mogę hostować tego tsa. jeśli jesteś zainteresowany to napisz na priv.
 6. [Szukam] Posiadacza VPS/Dedyk

  Zlituje się i postawie to na swoim dedyku. Potrzebujesz dostępu do shell'a czy wystarczy tylko, że postawie i uruchomie?
 7. Witam, Jestem normalnie zatrudniony na etacie, jednak poszukuję dodatkowego zajęcia, żeby sobie dorobić trochę grosza po godzinach normalnej pracy i w weekendy. Moje umiejętności: - znajomość Debian'a w stopniu średnio-zaawansowanym; - znajomość OpenVPN; - znajomość Apache oraz nginx; - znajomość Postfix, Dovecot; - pisanie prostych skryptów w bashu; - znajomość IPTables; - znajomość podstaw wirtualizacji (głównie Proxmox - KVM i VirtualBox); - podstawowa znajomość serwera baz danych MySQL; - znajomość serwera DNS bind; - znajomość Windows Server oraz MSSQL w stopniu podstawowym; - znajomość PHP w stopniu podstawowym; Doświadczenie: - od 2 latach opiekuje się swoim serwerem (Debian) oraz jednym firmowym produkcyjnym (Windows Server 2008). Jestem samoukiem, wszystkiego co potrafię nauczyłem się w domu na własną rękę. W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji. Nie chcę na forum podawać swoim danych kontaktowych, więc proszę o kontakt via PM. Pozdrawiam.
 8. Podejmę pracę / zlecenia

  Podbijam. Oferta wciąż aktualna.
 9. Płatność co miesiąc w OVH

  Ja mam tak samo z Kimsufi, przy płatności rocznej z 20% rabatu.
 10. Debian vs Ubuntu

  Ja na swoim serwerze mam Debian Stable, ale gdybym miał dziś wybierać to wybrałbym testinga - mniej zabawy z backportami. Ubuntu nigdy nie brałem pod uwagę na serwer, ale teraz jest chyba modne .
 11. Ja administruję jednego VPS'a z Windows Server w Mintshost - małe środowisko produkcyjne - baza danych MSSQL + VPN. Chodzi bez większych problemów - uptime powyżej roku, dla niedowiarków mogę wkleić Screenshot'a
 12. Podejmę pracę / zlecenia

  Podbijam. Oferta wciąż aktualna.
 13. Jeśli jest nadal aktualne to wyślij mi info na PW, opisz na czym polega problem.
 14. VPN obojętnie jaki

  Napisz jak coś, ale BSD nie ruszam
 15. Ja cały czas mam w MIntshost VPS produkcyjny (obsługa bazy danych) z Windows Server 2008 i od dwóch lat działa bez większych problemów. Przez rok korzystałem z VPS'a KVM z Linuksem na pokładzie i też bez większych problemów. Generalnie zachęcam do korzystania z pełnej emulacji (KVM, XEN) zamiast OpenVZ.
 16. Problem z instalacją ubuntu

  Polecam Lubuntu, u mnie ciągnie 200mb ram.
 17. Problem z instalacją ubuntu

  Grafika nie startuje, spróbuj nowsza wersje. Teraz chyba najlepiej out of the box działają karty AMD (słaba akceleracja 3D) i Intel.
 18. Witam, Planuje stworzyć dosyć sporą sieć VPN za pomocą PPTP lub w ostateczności, gdyby PPTP nie dało rady, OpenVPN. Z tego co się orientuję to podczas konfiguracji PPTP można ustawić jedynie taką pulę adresową dla klientów: 192.168.0.x, gdzie x to dowolna cyfra 1-255 czyli jesteśmy ograniczeni do +/- 250 klientów. Zastanawiam się czy jest możliwe pokonanie tej bariery i korzystanie z puli: 192.168.y.x Chcę wszystko ustawić tak aby komputery w sieci wzajemnie się "widziały" (pingowały i udostępniały zasoby). Czy jest to wykonalne? Jakie inne problemy mogę spotkać?
 19. Duża sieć VPN - pytania

  W tym programie nie da się tego ustawić. Jak ustawić Windows 10 żeby globalnie wszystkie programy korzystały z VPN? Jest gdzieś taka opcja? Można to wymusić?
×