Skocz do zawartości

vcr

Firma
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez vcr


 1.  

  OVH ma wszystko czego inni nie mają. :)

  Np. DNSSEC, DNS Anycast, obsługa praktycznie wszystkich typów rekordów DNS, Glue Record i wiele więcej.

   

  Nie rozumiem po co Twoje kombinacje, tym bardziej przy usłudze, która zupełnie nie wymaga supportu.

   

  A jak jesteś takim patriotom, to wiedz, że faktury wystawia firma OVH sp. z o.o. a ta w przypadku domen PL płaci następnie za nie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK). Więc co jest wyprowadzane za granicę?

   

  Nie kombinuje tylko sprawdzam czy da się lepiej.

   

  Wyprowadzane za granicę są zazwyczaj zyski ;).


 2. Panie i Panowie, Koledzy i Koleżanki.

   

  Posiadam domeny zarejestrowane w dwóch firmach(home i ovh.com). Obecnie planuję przenieść domenę z home.pl. Pytanie brzmi tylko gdzie? Dodam, że chciałbym je mieć w jednym miejscu. Te z ovh z czasem też będę chciał przenieść. Cena nie jest priorytetem.

   

  Zależy mi na bezpiecznej stabilnej firmie, z dobrą obsługą w języku polskim i możliwością szybkiej (w razie potrzeby) "ucieczki" gdzie indziej. Fajnie by było jakby dało się przenieść domenę bez zbędnych kombinacji typu wysyłanie skanów dokumentów itp. Nie interesują mnie promocje. Nie chce też otrzymywać spamu od tejże firmy itp.

   

  Do tej pory planowałem wszystko przenieść do hekko.pl ale po przejęciu widzę, że to nie jest dobry pomysł.

   

  Zdaję sobie sprawę, że takich tematów było kilka ale zawsze był nacisk na tanio, a mnie zależy żeby było dobrze.

   

  Co polecacie i dlaczego?


 3. Osobiście jestem przeciwny wyznaczaniu sztywnych reguł/norm prawnych/technologicznych na wszystko co się da tylko dlatego, że jakiś mały odsetek ludzi dopuszcza się nadużyć / postępuje niezgodnie z powszechnie przyjętymi (choć niepisanymi) normami. Bo w ten sposób wykluczamy też wszelkie sytuacje nieprzewidywalne, nie mieszczące się w normach zapisanych, a w pełni dozwolonych normami niepisanymi, tzw. "zdrowym rozsądkiem".

   

  ...

   

  Popieram.

   

  Rozumiem również, że moderatorzy mają sporo pracy przez takie incydenty ale faktycznie forum może wiele stracić przez zbyt rygorystyczne podejście do problemu.


 4. Zainstaluj świeży system z potrzebnymi programami i skopiuj go a później tylko przywracaj oryginalną (czystą) kopie.

   

  Jeżeli nie ograniczysz instalacji programów to nie ma możliwości zapanowania nad syfem typu przyśpieszacze lub jakieś dodatki do przeglądarek instalowane przeważnie z jakimś programem. Co prawda w rejestrze możesz zablokować stronę startową ale reszta i tak się poinstaluje. Co do filtrowania stron to zainteresuj się programem kurupira. Jeżeli masz możliwość postawienia routera na linuksie to polecam dansguardiana.

×