Skocz do zawartości

smooglerpl

Użytkownicy
  • Zawartość

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez smooglerpl


  1. Witam!

    Potrzebuję namiary na mocne i STABILNE maszyny które spokojnie poradzą sobie z obciążeniem jakie generują serwery gier.

     

    Zastanawia mnie np. czy jeśli kupię serwer ze 128GB RAM i wykorzystam tą pamięć w pełni to czy procesor to wytrzyma ?

     

    Czy w takim przypadku jak mój nie lepiej inwestować w serwery z mniejszą ilością RAM ale wciąż mocnym i wydajnym procesorem tak by w pełni wykorzystać pamięć ram i zachować przy tym wydajność przy nie do końca obciążonym procesorze.

     

    Zależy mi też żeby serwery były odporne na ataki i miały dobrą cenę. Nie ukrywam że będą się dla mnie liczyć pingi lecz jeśli te będą dobre to z powodzeniem mogę inwestować w tańsze serwery za granicą.

     

    Kolejny bardzo dla mnie ważny aspekt to te hostingi, które w miarę szybko likwidują problemy ze sprzętem.

     

    To wszystko co przychodzi mi do głowy. Proszę o pomoc w wyborze :)


  2. Dzięki za wszelkie informacje. W końcu wszystko jasne. Widzisz Kszysiu co do NOZO.pl to odstraszyła mnie już ich strona. Nie wiem na jakich przeglądarkach testowali ale style dla checkboxów mają skopane bo się nie podświetlają. Taka drobnostka ale bardzo na starcie razi już przy rejestracji. Druga sprawa to gdzie tam szukać jakiegoś demo, zdjęć czy filmu prezentującego możliwości ? Zero konkretów a być może byłbym zainteresowany. RevoGames natomiast daje bardzo małe możliwości konfiguracyjne. Napisanie własnego panelu w ładnym designie to mały pikuś, gorzej z tą 'mechaniką' bo nigdy nie miałem przyjemności tworzyć czegoś takiego. Z tego co już zdążyłem się zorientować to takie deamony tworzą głównie w Pythonie. Schody zaczynają się na tym etapie gdyż nie znam tego języka. Trzeba będzie poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z nim.

     

    Nie mniej jeśli ktoś ze zgromadzonych ma jakieś bardziej obszerne informacje o nozo niż te, które zawarto na ich stronie to byłbym wdzięczny.


  3. Witam. Ostatnio stworzyłem temat podobny do tego, jednak nie otrzymałem satysfakcjonujących odpowiedzi. Było to spowodowane też tym, że nie potrafiłem zadać konkretnych pytań gdyż cały projekt był w fazie planów. Teraz staje się jak najbardziej realny.

     

    Mam kila pytań na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi a są one bardzo istotne dla projektu. Pytałem wielu osób i niestety nikt nigdy nie miał styczności z tego typu zagadnieniami toteż kieruję moje pytania do was na forum.

     

    Małe wyjaśnienie. Planuję stworzyć automatyczną serwerownię gier. Ktoś na stronie kupuję moją usługę, skrypt automatycznie tworzy odpowiedni rodzaj serwera i uruchamia go itp. Wszystko jest banalnie proste do momentu w którym maszyna hostująca nie wyczerpie swoich zasobów. Wiadomo dobrze że serwery gier są zasobożerne. Z naszych obliczeń wynika, że bardzo szybko jedna maszyna może nam nie wystarczyć. Teraz pojawia się główny problem na który niestety ani ja, ani żaden z moich towarzyszy nie potrafi odpowiedzieć.

     

    Następuje sytuacja, w której maszyna pierwsza jest 'pełna'. Trzeba uruchomić drugi serwer i tu pojawiają się komplikacje.

     

    Chcemy aby dokładanie serwerów było płynne i nie powodowało problemów. Wiadomo że skrypt obsługuje jeden serwer w dodatku ten, na którym jest uruchomiony, więc co z drugim.. trzecim... piątym ?

     

    Teraz pytanie (a w zasadzie prośba o komentarz do naszych pomysłów):

     

    1. Zastanawiamy się czy jest możliwość łączenia serwerów w jedną maszynę tak aby nie trzeba było kombinować z kodem, tylko w razie potrzeby dokupić kolejną maszynę i tym samym zwiększyć dwukrotnie moc obliczeniową serwera?

    a) Jeśli takie rozwiązanie jest możliwe to czy jest wydajne i opłacalne?

    b) Czy ovh świadczy takie usługi?

    c) Co w przypadku jeśli jeśli jedna maszyn wysiądzie? Czy nie wpłynie to na działanie pozostałych maszyn? Jak wygląda wtedy sprawa usunięcia takiej usterki?

     

    2. Druga opcja to stworzenie przez nas specjalnych programów. Każdy program byłby odpalany na konkretnej maszynie i łączył się z maszyną główną wysyłając odpowiednie informacje do serwera głównego. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

    a) Takie rozwiązanie może spowodować niepotrzebne dodatkowe obciążenie serwera i dodatkowy niepotrzebny ruch a więc może być nieefektywne i niewydajne.

    b) Napisanie tego zajmie nam sporo czasu gdyż jesteśmy w fazie teoretyzowania, żaden z nas nie miał z tym styczności więc trzeba się będzie z tym sporo napracować.

     

     

    To na razie wszystko. Jeśli coś więcej przyjdzie mi do głowy napiszę. Póki co proszę o odpowiedzi i pozdrawiam.


  4. Pierwsze co mogę zauważyć to błędy z czcionką i polskimi znakami które widać np. po spojrzeniu na informacje o dacie i godzinie (Dzisiaj było - "ło" jest mniejsze od reszty") czy choćby na napis "Strona Główna". Logo jest zdecydowanie mało czytelne. Niebieskie tło jakby nie współgra z resztą. Ogólnie strona wydaje się taka nazbyt prosta. Rażą też z lekka te duże buttony na stronie głównej - są trochę brzydkie, czarny obrys i czarny cień wewnętrzny nie pasuje do kolorowej strony. Powinieneś je zastąpić czymś bardziej przyjaznym i może odrobinę mniejszym. Hosting zdjęć jest po angielsku, wypadało by go spolszczyć jeśli prowadzisz stronę po polsku...


  5. pamiętam to jak przez mgłę, bo z rok temu próbowałem odpalić tracerta przez php.

    echo exec(nazwapliku);

     

    powinno ci wyświetlić to co się pojawia w tym bashu podczas jego normalnego odpalenia;)

    Pamiętaj, że exec czeka aż program/skrypt zakończy pracę. Z tego co pamiętam, był jakiś odpowiednik, który tylko uruchamiał skrypt, ale nie pamiętam jak się nazywał.

     

    Właśnie miałem pisać że w końcu się udało. Chociaż już dalej sobie poradzę to mam dokładnie taki efekt o jakim napisałeś. Exec czeka aż program zakończy pracę co w moim przypadku nie ma najmniejszego sensu bo plik pracy nie kończy. Dzięki za pomoc.

     

     

     

    Shell dodatkowo zwraca cały wynik z konsoli. Teraz jednak przydało by się obejście o którym pisał Krzysiu która jedynie odpala skrypt i nie czeka na jego zakończenie, jeśli znasz je - będę wdzięczny. Aktualnie szukam tej alternatywy.

     

    pozdrawiam

     

     

    // EDIT

    Znalazłem rozwiązanie.

    pclose(popen("start /B ". $cmd, "r")); 
    

  6. Wtrącając swoje 5 groszy. Wydaje mi się że najlepsza forma zabezpieczenia się przed takim niegodziwcem to wielki znak wodny przez cały layout który pokazujesz do wglądu. Wtedy raczej nikomu nie będzie się chciało podejmować próby edycji tego. Co najwyżej będzie mógł spróbować zbudować to od podstaw wzorując się na twojej pracy ale to wymaga jakichś umiejętności.


  7. Korzystając z chwili wolnego czasu zrobiłem Ci wizualizację mojej koncepcji bo słowami ciężko opisać to akurat ma się w głowie. Zwróć uwagę że to tylko koncepcja, nic więc nie narzucam a co z tym dalej zrobisz to tylko i wyłącznie twoja sprawa. Wykonanie też jest takie mocno poglądowe ;)

     

    http://img405.imageshack.us/img405/686/testrke.jpg


  8. Faktycznie... plugin addthis się rozjechał.

     

    Jak tak z drugiej strony na to spojrzę, to faktycznie - na stronie o PS4 chyba powinienem dodać do niej trochę kolorów i jakąś grafikę, bo jakiekolwiek barwy inne niż z palety odcieni szarości to są screeny z gier :) Dzięki za sugestię!

     

    Spojrzałem dziś jeszcze raz na ps4. Najgorsza nie jest ale wydaje mi się że powinieneś zmniejszyć logo tak aby bardziej odchodziło od krawędzi strony - wg. mnie takie ścisłe doleganie do krawędzi źle wygląda. Możesz też troszeczkę je podpicować, oczywiście bez przesadyzmu. Pamiętaj że logo jest w jakimś tam stopniu twoim symbolem rozpoznawczym. Druga sprawa to tło, wydaje mi się że najlepiej wyglądało by zabarwione na odcień pomarańczowy z dobrą głębią koloru. Ostatni aspekt do zmiany to kolor pola na którym pojawiają się wpisy, jego kolor nie różni się zbyt od koloru strony przez co wpisy zlewają się z tłem i nieprzyjemnie się przegląda. Pole "szukaj" też możesz trochę opuścić w dół. Zmieniasz to i wygląda świetnie :rolleyes:


  9. W szkole nie uczono Cię argumentacji? Spamujesz w kilku wątkach oceniając stron, ale nawet słowa nie powiesz co zmienić. Pitolisz tylko że do bani, do niczego i że gówno. Powiedz co zmienić, bo po to jest ocena. Jak powiesz że strona do niczego to skąd autor ma wiedzieć co zmienić, skoro nawet nie wie co ma zmienić?

     

    Po co się tak unosić ? Jak coś jest do dupy to jest do dupy. Napisałem wyraźnie że klon Kwejka, z czego wynika że jeśli miał by coś zmienić to najpewniej wszystko. 'Niechlujnie', 'na odwal się' i 'bez gustiu' jak widzę taką stronę to mówię wprost że mi się nie podoba. Sam jestem grafikiem, tworzę strony i robię to porządnie a nie na odczepne. Nigdzie nie zostało napisane że swoją opinię muszę w jakikolwiek sposób argumentować.


  10. Dzięki wielkie za odpowiedź, wiele moich wątpliwości rozwiałeś. Czytając twój post odniosłem wrażenie jak byś zakładał że sam sobie będę hostingiem. W praktyce jednak zamierzam postawić na serwery dedykowane ovh.pl.

     

    Teraz interesuje mnie czy tematem redundancji faktycznie muszę się martwić ja, skoro to hosting odpowiada za sprawność maszyn w razie awarii. Wydaje mi że bardziej opłacalną opcją będzie dodanie kilku gratisowych dni rekompensaty za awarię, niż utrzymywanie maszyny która nie będzie na siebie zarabiała. Jednak tutaj wolę zasięgnąć waszej rady.

     

    Druga sprawa. Czy ta wirtualizacja i łączenie serwerów w jeden to dobre rozwiązanie ? Może lepiej żeby pracowały każdy osobno ? OVH widzę ma taką opcję wirtualna szafa gdzie cena zrobienia ze wszystkich serwerów szafy to 119,99PLN Netto bez względu na ilość.


  11. Witam.

    Jestem w tej dziedzinie jeszcze laikiem jednak mam bardzo konkretne pytanie. Szukałem w internecie ale jakoś nie dostałem konkretnej odpowiedzi. Nie wiem nawet czy wybrałem dobry dział, jeśli nie to przepraszam. Interesuje mnie pewne zagadnienie.

    Więc mam sobie 140 serwerów dedykowanych, każdy z nich posiada 64 GB RAM co razem daje 9860 GB RAM. Padła spora liczba serwerów bo z wstępnych wyliczeń tak to może niedługo wyglądać. Póki co zbieram informacje odnośnie interesujących mnie zagadnień.

     

    Teraz najważniejsze, ich praca polegać będzie na tym że klienci wykupują w panelu usługę która pochłania nawet do 10 GB RAMU. Liczba klientów rośnie, serwer pierwszy zapełnia się, i potrzeba przejść do kolejnego. Teraz pojawia się moje pytanie.

     

    Czy wszystkie te serwery mogą być widoczne jako jedna maszyna ? Coś jak ta "chmura" ? Głównym problemem który przyjdzie rozwiązać jest płynne przechodzenie przez panel z jednego serwera na drugi jeśli jeden się zapełni.

     

    Pozdrawiam.

×