Skocz do zawartości

abcweb

Użytkownicy
  • Zawartość

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez abcweb


  1. Komuś ostatnio udało się skontaktować z tą firmą? Kilka razy próbowałem tam dzwonić, nie odpisują na maile mojego Klienta w sprawie...wygenerowania faktury. Potrzebuje się on rozliczyć z tego zakupu, natomiast od dwóch tygodni nie otrzymał faktury za przedłużenie domeny, pisze maile w tej sprawie i cisza, a mnie za to gnębi. Niestety czas przenoszenia tych kilkunastu domen, które tam utrzymuję w inne miejsce trzeba chyba rozpocząć...


  2. Dzięki wielkie za pomoc. Jeszcze tak dla pełnego oglądu sytuacji, serwer o jakich parametrach byłbym w stanie samodzielnie kupić w granicach tej kwoty, o której mówiłem (najlepiej około 5000 zł)? Byłaby to porównywalna maszyna do tej oferty hostingu dedykowanego, o której pisałem, lepsza, czy słabsza? Tutaj mam słabe rozeznanie, mile widziane konkretne propozycje. Zapewne decydowałbym się na jakąś formę administracji, chociaż solidne podstawy w temacie konfigurowania serwera WWW już mam, a i liczę, że z czasem będzie w tym względzie tylko lepiej. Chcę po prostu sobie na spokojnie obie opcje przeliczyć i przeanalizować, również w kontekście kolejnych lat, nie chcę pochopnie się na którąkolwiek z tych opcji decydować ;)


  3. To nawet serwer VPS mocniejszy będzie dobry :)

     

    Ze względów bezpieczeństwa (dane klientów) wolałbym dedykowany, mam możliwość również kupna własnej maszyny. Oczywiście te potrzeby to tak zupełnie początkowo i orientacyjnie, chciałem zacząć bezpiecznie ;) Serwer dedykowany wybiorę w przypadku, gdy stwierdzicie, że nie jestem w stanie kupić własnego serwera o podobnych parametrach, jak w podanej ofercie, albo że ogólny koszt kupna i kolokacji przerósłby koszt dzierżawy.


  4. Odgrzewam temat. Generalnie jestem zdecydowany na coś w tym stylu, pewnie do dwóch miesięcy ruszam:

     

    Myślę, że bardzo fajnym rozwiązaniem w Twoim wypadku będzie kupienie dedyka i postawienie na nim kilku zamkniętych XEN'ów, dość dobrze zabezpieczonych. Fizyczny dostęp zabierasz, więc nawet jeśli ktoś się włamie do danego kontenera/bazy danych to nigdzie wyżej nie pójdzie, zakładając że aplikacja sama w sobie nie ma dziur. Jest to jednak rozwiązanie dość kosztowne (ale najbezpieczniejsze) i ogółem myślę, że spokojnie idzie osiągnąć podobny efekt na pojedynczym dedyku/vps'ie. Także sam zdecyduj co jest najlepsze w Twoim wypadku, wirtualizacja kilku środowisk zawsze będzie słabsza wydajnościowo niż pojedynczy serwer.

     

    I teraz pytanie - czy jestem w stanie kupić własną maszynę do około 5000-6000 złotych i ją kolokować w okolicach Krakowa / Katowic, czy też raczej zdecydowanie radzicie mi postawić na zwykły hosting dedykowany, podobny np. do oferty Atmana Eco SM 2013? Czy jestem w stanie kupić serwer o podobnych parametrach mieszcząc się w podanym budżecie, oraz ile ewentualnie i zupełnie orientacyjnie wyniosła by cena kolokacji takiego serwera?

     

    W sumie odpowiedź na oba pytania jednocześnie bardzo mile widziana :) Wykorzystanie to około 20-25 prostych aplikacji internetowych z niewielkimi bazami PostgreSQL i podobna ilość stron o oglądalności, bardzo orientacyjnie, 1000 UU miesięcznie. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.


  5. Dzięki panowie za naprawdę kompleksowe naświetlenie mi różnych możliwości rozwiązania tego problemu :) Szczerze mówiąc, to teraz widzę, że tak naprawdę wybór konkretnego rozwiązania będzie zależał w dużej mierze od woli i możliwości osoby zamawiającej tego typu aplikację, po wcześniejszym nakreśleniu za i przeciw dla każdej z opcji.

     

    Jeszcze przy okazji, czy moglibyście mi polecić coś do poczytania n.t. Cloud Computingu / Cloud VPS? Ewentualnie jakieś solidne oferty w polskim wydaniu? Moja wiedza w tym temacie jest póki co mglista, a to również wydaje się być ciekawą opcją. Jeszcze raz dzięki wszystkim za informacje.


  6. Co do jakości to rozumiem, że nie ma co oszczędzać :) Bardziej chodzi mi na który pakiet się nastawiać - czy te tańsze opcje (w ramach oferty solidnej firmy) powinny okazać się wystarczające, czy też przypuszczalnie nie obyłoby się bez opcji o wysokich parametrach? Mówimy tu dalej o prostych aplikacjach typu CRUD i bazach danych góra 300-400 osób.


  7. To, o czym piszę, to raczej kwestia kilku najbliższych miesięcy, niż dni, ale faktycznie opcja godna rozważenia :) A jak wygląda kwestia wydajności serwerów VPS? To znaczy orientacyjnie na jaki miesięczny koszt dla takiego serwera musiałbym się nastawić, dla powiedzmy 15 oddziałów niespecjalnie intensywnie korzystających z takiej aplikacji? Zakładając mniej rygorystyczną opcję z osobnymi bazami i jednym VPS. Czy w sumie wraz z administracją byłby to koszt powiedzmy poniżej 2500 zł rocznie?


  8. Przyznaję, pisałem szybko i propozycję VPN rzuciłem trochę bez przemyślenia, na zasadzie żeby rozważyć wszelkie możliwości.

     

    Rozumiem, że wzięcie VPS z administracją jest w zasadzie równoważne z zleceniem komuś zabezpieczenia tego serwera? Moje założenie obejmowało sytuację, w której struktura kodu (i bazy danych również) dla każdego z oddziałów jest jednakowa, natomiast każdy z nich ma swoją bazę osób - każdy z oddziałów działa na swoim terenie. Przykład choćby: wojewódzki związek sportowy i kilkanaście podlegających mu okręgowych związków. W każdym razie dziękuję za bardzo konkretne odpowiedzi :)

     

    Archi, o jakim koszcie mówimy (tak zupełnie orientacyjnie) w przypadku "bardzo fajnego rozwiązania"? :)

     

    P.s. Co do potrzeb odnośnie wydajności, to na ten moment mówimy o prostych aplikacjach a'la CRUD, dla mniejszych instytucji / firm.


  9. Witam. Na codzień zajmuje się web designingiem i tworzeniem prostych aplikacji w PHP i MySQL. Jako że ostatnio zacząłem się coraz bardziej interesować tematyką administracji serwerów (w szczególności bezpieczeństwem), zastanawia mnie jedna kwestia, pośrednio związana z oboma dziedzinami przeze mnie wymienionymi.

     

    Sytuacja przedstawia się następująco - załóżmy, że stworzyłem aplikację internetową do zarządzania danymi osobowymi dla oddziału pewnej instytucji (baza osób, raporty na podstawie ich danych itd.), zakładam oczywiście, że z poziomu PHP i MySQL jest przyzwoicie zabezpieczona. Aplikacja zostaje umieszczona na serwerze VPS. Okazuje się, że moja aplikacja na tyle się spodobała, że również inne oddziały zamierzają ją wprowadzić dla swoich potrzeb.

     

    I teraz w jaki sposób najlepiej zaplanować umożliwienie dostępu do tej samej aplikacji wszystkim oddziałom? Co byłoby najbardziej właściwe z punktu widzenia bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych? Czy umieszczenie tej aplikacji na jednym serwerze VPS i utworzenie na nim osobnych kont bazodanowych dla każdej z instytucji byłoby właściwym rozwiązaniem? Czy też najlepiej by było dla każdego z oddziałów wykupić osobny VPS? A może sugerujecie skierować się raczej z szukaniem rozwiązania w kierunku VPN? W jaki sposób podobne sytuacje się zazwyczaj rozwiązuje?

     

    Ogólnie chodzi mi o rozwiązanie, które maksymalnie ogranicza dostęp osób trzecich do takiego systemu i siłą rzeczy ogranicza możliwość wszelkich ataków. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

×