Skocz do zawartości

kamilm14

Użytkownicy
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O kamilm14

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  kamil
 • Nazwisko
  mazur
 1. Witam! Mam taki oto problem: zainstalowałem sobie proftpd, tak żeby działał z ISPConfig i sytuacja wygląda następująco: po dodaniu w panelu nowego użytkownika ftp, przy próbie zalogowania wyskakuje mi informacja "connection lost". Dodam, że przy logowaniu z użyciem niewłaściwych danych użytkownika, serwer zwraca komunikat "login incorrect". W logach właściwie podpowiedzi wielkich nie ma, jest tylko: Przy logowaniu z niewłaściwymi danymi: Sep 28 21:25:31 MojLogin proftpd[2769] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): USER defaulttubek1: no such user found from YY.YY.YY.YY [YY.YY.YY.YY] to XX.XX.XX.XX:21 Sep 28 21:25:37 MojLogin proftpd[2769] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): FTP session closed. Przy logowaniu z poprawnymi danymi: Sep 28 21:17:33 MojLogin proftpd[2533] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): FTP session opened. Sep 28 21:17:35 MojLogin proftpd[2533] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): Preparing to chroot to directory '/var/www/clients/client0/web2' Sep 28 21:17:35 MojLogin proftpd[2533] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): FTP session closed. Sep 28 21:17:38 MojLogin proftpd[2534] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): FTP session opened. Sep 28 21:17:39 MojLogin proftpd[2534] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): Preparing to chroot to directory '/var/www/clients/client0/web2' Sep 28 21:17:40 MojLogin proftpd[2534] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): FTP session closed. Sep 28 21:18:19 MojLogin proftpd[2553] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): FTP session opened. Sep 28 21:18:21 MojLogin proftpd[2553] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): Preparing to chroot to directory '/var/www/clients/client0/web2' Sep 28 21:18:21 MojLogin proftpd[2553] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): FTP session closed. Sep 28 21:25:22 MojLogin proftpd[2768] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): FTP session opened. Sep 28 21:25:24 MojLogin proftpd[2768] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): Preparing to chroot to directory '/var/www/clients/client0/web2' Sep 28 21:25:24 MojLogin proftpd[2768] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): FTP session closed. Sep 28 21:25:31 MojLogin proftpd[2769] XX.XX.XX.XX (YY.YY.YY.YY[YY.YY.YY.YY]): FTP session opened. Ma ktoś może pomysł jak to naprawić i gdzie może leżeć przyczyna? pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
 2. łączenie z mysql

  Hasła z generatora ;p
 3. łączenie z mysql

  dzięki za odpowiedzi ;p doczytam i pozmieniam wszystko a jakieś pomysły jak mógł dekodować hasła z md5? ;d może oprócz kodowania powinienem stosować jakieś algorytmy podstawieniowe?
 4. łączenie z mysql

  obstawiam sql injection. jak zabezpieczać dodatkowo zmienne?
 5. łączenie z mysql

  Witam. Jestem w lekkim szoku więc przepraszam z góry za błędy. Trafiłem w sieci na gościa, który w ciągu 2 minut był w stanie zdobyć hasło do bazy danych stronki, którą robiłem, podać mi moje hasła z bazy danych (zakodowane w md5). Następnie wszedł na kolejną stronę, już nie moją, ale na której jestem zarejestrowany i podał mi z niej wszystkie moje dane. I teraz banalne pytanie - jak łączyć się z bazą danych, żeby uniknąć takich sytuacji? Jak stronę skutecznie zabezpieczyć przed takimi trollami? Hasła do bazy danych w jednym pliku, który był includowany do połączenia. Nigdzie indziej ich nie było. Wszystko robione "książkowo", niczym z podręcznika php, a jednak w ciągu 2 minut wszystko przechwycił. Uprzedzając pewne komentarze - nie miał jak "odgadnąć" hasła itp.
 6. Witam. Prosiłbym o pomoc w wyborze serwera VPS. Potrzebny mi jest on pod kilka serwisów internetowych (~10). Głównie fora, cmsy blogowe. Jeśli chodzi o parametry serwera to zależy mi oczywiście przede wszystkim na dobrym łączu (100Mbps, najlepiej przy nieograniczonym transferze). Co do panelów to nie potrzebuję płatnych typu directadmin czy cpanel, poradzę sobie bez nich. Znajdzie się pasująca do moich wymagań oferta w zakresie 200/300 zł rocznie?
 7. W czym to jest robione?

  C++ umiem, php dość ogólnie to może jakoś jquery ogarne ;d ten efekt paralax scrolling się wydaje ciekawy ;d a jak robi się przewijanie / wysuwanie elementu po kliknięciu? (dalej mam na myśli coś takiego jak we wspomnianym linku)
 8. W czym to jest robione?

  trudno jest się tego nauczyć? ;d są jakieś książki o jquery? trzeba się najpierw wyspecjalizować w javascripcie?
 9. Witam. Mam do Was pytanko. Jako, że fascynuje mnie tworzenie stronek i lubię się w tym kierunku kształcić, chciałbym się dowiedzieć jak coś takiego się robi. http://www.diehlgroup.com/ Czy tego typu strony robione są na jquery? Czy da się to osiągnąć na bazie zaawansowanego css?
 10. serwer mail'owy

  Udało mi się to ogarnąć. Można zamknąć
 11. serwer mail'owy

  zainstalowałem najnowszą wersję iredmail'a i działa... tyle, że pojawił się inny problem ;d po pierwsze: gdy wejdę 'bezpiecznie' na każdą moją domenę: httpS://domena1.pl httpS://domena2.pl zawsze przekierowuje mnie do roundcube ;d chciałbym usunąć to przekierowanie, żebym mógł sprawdzać maile tylko po wejściu w http://domena1.pl/mail / httpS://domena1.pl/mail , jak to zrobić? szukać w konfiguracji apache? inna sprawa... wysłany ode mnie mail przychodzi w kilka sekund. gdy zaś wysyłam maila do siebie (postmaster@domena1.pl) dochodzi on np. po kilku minutach (gmail), czy nawet po godzinie / dwóch (o2);d od czego to zależy?
 12. serwer mail'owy

  rekord MX mam ustawiony na 10 mojadomena.pl dobrze?
 13. serwer mail'owy

  Witam. Potrzebuję pomocy przy konfiguracji serwera pocztowego. Otóż mam wykupionego vps'a i postawione na nim 3 osobne strony, z wykupionymi domenami .pl. Dotychczas, nie potrzebne były mi konta mail przy tych domenach. Obecnie jednak ich potrzebuję. Domeny są podłączone do mojego vps'a w ten sposób, że rekord A tych domen jest ustawiony na adres IP mojej maszyny. Zainstalowałem postfix-a, postfix-admin, dovecota, roundcube... nie zadziałało. Czy jest w sieci jakiś DOBRY poradnik jak skonfigurować maszynę abym mógł mieć adresy typu admin1@domena1.pl, admin2@domena1.pl, admin@domena2.pl? Czy przy obecnej konfiguracji domen to ma prawo działać, czy powinienem skonfigurować binda i postawić DNS na mojej maszynie? Próbowałem z tym poradnikiem http://porady-vps.nazwa.pl/debian-wlasny-serwer-pocztowy-z-wykorzystaniem-postfix-a-i-dovecot-a/ ale się nie udało. Może powinienem zainstalować iredmail? Wiem, że przy obecnej konfiguracji domeny, mógłbym wykupić mail'a np na nazwa.pl i mieć admin1@domena1.pl, admin2@domena1.pl, admin@domena2.pl, ale to są niestety dodatkowe koszty, na które sobie nie mogę pozwolić. System na moim serwerze vps to debian-6.0-x86
 14. cron

  a czy jest możliwość usunięcia crontaba i zainstalowania go ponownie, bez żadnych negatywnych skutków?
 15. cron

  dodawałem przy połączeniu z ssh, zalogowany na konto root, tak jak w tym poradniku z którego korzystałem. w crontab -e nic nie ma, bo usuwałem wcześniej ;c
×