Skocz do zawartości

shibby

Użytkownicy
  • Zawartość

    73
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez shibby


  1. Przykład jak hekko robi klienta w konia: Jestem klientem biznes-host. Przez ładnych kilka lat przyciągnąłem do nich wielu klientów. Nie będę ukrywał, że atrakcyjny program partnerski miał tu też znaczenie. Teraz, po połączeniu się BH z Hekko, przyprowadziłem kolejnego klienta. Podałem mu swój reflink, zakupił VPSa ale konto założył już w hekko. Nie przydzieliło mi środków! Pisząc ticket do supportu dostałem informację, że reflinki z biznes-host już nie działają a tamtejszy program partnerski działa tylko dla już zarejestrowanych i podpiętych kont biznes-host.

    Miałem jeszcze klienta, który był chętny zakupić serwer dedykowany. Napisałem więc do nich:

    Cytat

    Pytanie zatem jak to zrobić byście Wy zyskali nowego klienta, który jest skłonny zakupić u Was serwer dedykowany i jednocześnie bym Ja czerpał korzyści z polecenia Wam takiej osoby.

    Dostałem odpowiedź:

    Cytat

    Jedynym rozwiązaniem odnośnie linku polecającego jest utworzenie nowego konta w panelu Hekko.

    Założyłem więc konto w hekko, co już mi nie pasowało bo środki z BH i hekko nie są połączone. Wczytując się w regulamin okazało się, że program partnerski w hekko daje 10% prowizji a w Biznes-Host dawał 25%, o czym nie zostałem poinformowany. Dostałem odpowiedź:

    Cytat

    Przy obecnych kosztach utrzymywania infrastruktury oraz rentowności usług, nie przewidujemy zwiększenia % zwrotu z polecanych kont. Takie działanie wymusiłoby podniesienie cen usług w celu zachowania rentowności. A takiej operacji chcielibyśmy uniknąć..

    Mimo wszystko klient zakupił u nich serwer dedykowany. Niestety ja prowizji żadnej nie otrzymałem. Po kolejnym mailu do nich z zapytaniem "dlaczego"... dostałem odpowiedź:

    Cytat

    Zgodnie z informacją zawartą na stronie pod adresem https://www.hekko.pl/program_partnerski.html, serwery dedykowane nie podlegają pod program partnerski.

    Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Również rozglądam się za nowym usługodawcą i zacznę kolejno od nich wyprowadzać swoje usługi oraz swoich klientów.

    Pozdrawiam


  2. Biznes-Host było świetną firmą dopóki nie zaczęła być wchłaniana przez większych - mowa o H88 a teraz jeszcze intergracja z Hekko.

    O ile wchłonięcie przez H88 ale pozostawienie BH sprawiło, że z oferty zniknęły jedynie promocyjne pakiety, tak teraz po integracji z Hekko to jest katastrofa.

    1) Nie działają linki polecające z BH!! choć nigdzie o tym nie informują. Support nie widzi problemu i każe założyć sobie konto w hekko, tam jest nowy link polecający. Problemy które przy takim rozwiązaniu się mnożą to:

    - migracja środków między nowym kontem hekko a starym w BH - trzeba pisać do supportu bo samemu tego zrobić nie można, a i support robi wielkie problemy (mi powiedzieli że mogą to zrobić tylko raz w miesiącu i tylko pełną kwotę a najlepiej 500pln, nie więcej niż 1500pln - paranoja

    - program partnerski: w BH dostawało się 25% od faktury, w Hekko już tylko 10%, o czym też nie zostałem poinformowany... To jawne działanie na szkodę klienta

    2) OpenVZ w przestarzałej wersji RHEL6 na archaicznym kernelu 2.6.32. Zapytałem czemu nie przejdą na OpenVZ RHEL7 z kernelem 3.10 - nawet linki z tutorialem podesłałem. Odpisali, że dziękują ale nie mają tego w planach. Jako rozwiązanie podają przejście na KVM.

    3) Support jest na bardzo niskim poziomie. Mam wrażenie, że odpisują byle co, byle by zamknąć zgłoszenie. Prosiłem przykładowo o zmianę rekordu PTR w DNSie, odpisali że zmienili, po 3ch dniach sprawdzam i nadal jest stary.


  3. Z racji braku odzewu na zgłoszenie mailowe wykonałem do BH telefon. Pani Natalia poinformowała mnie, że na chwilę obecną nie ma możliwości przywrócenia dotychczasowego adresu IP. SZCZYT. Propagowanie nowych DNSów trwa do 48h, kilkanaście domen. Ja rozgłoszę nowe IP a oni mi po kilku dniach przywrócą stare, ot tak dla widzimisie i zabawa będzie od nowa.

     

    125 dni do końca ważności VPSa = idealny czas by rozejrzeć się za innym usługodawcą i zacząć powoli przenosić swoje usługi.


  4.  

    Chciałbym jeszcze dodać, że mydlenie ludziom oczu resarchem i badaniami średnio jest na miejscu. Sprawdzając skrzynkę nie dostałem nawet jednej wiadomości badającej opinię. A porównując inne pakiety z grupy H88 widać, że po prostu nastąpiło zrównanie usług wszystkich marek i tyle. Czyli jednak odkąd H88 przejęło Hekko, ten drugi leci w dół i to coraz szybciej.

     

    Sprostuję tylko, bo faktycznie mail z badaniem był, a dokładniej mówiąc to z konkursem w ramach którego odpowiadało się na pytania co do planów hostingowych i preferencji. Nawet wziąłem w nim udział ale albo byłem w mniejszości albo mój "głos" do organizatorów nie dotarł, bo wprowadzone zmiany są na przekór temu jak głosowałem. Nie widzę jednak nigdzie wyników losowania tegoż konkursu.

     

    Nie tylko hekko leci ale Biznes-host i netdc (ogólnie wszystko co przejęło H88) również zeszły na psy.

     


  5. Z tego, co się dowiedziałem na serwerach, które były objęte upustem 50% przy płatności rocznej obowiązuje on nadal podczas przedłużania. Było to częścią oferty.

     

    Na nowe serwery niestety już tego nie oferują​ - są jedynie dwa miesiące gratis.

     

    Zobaczymy czy to prawda. Najbliższy VPS kończy mi się za 150dni.

     

    Co nie zmienia faktu, że przy kodach polecających (-20% przy pierwszej płatności) plus 50% rabatu przy płatności rocznej dużo łatwiej było namówić nową osobę do zakupu właśnie w BH. Teraz będzie dużo dużo trudniej.


  6. Ja jestem z BH około 6 lat i faktycznie najlepsze lata to za czasów Tomka i Marka.

    Wciąż z nimi jestem ze względu na to że posiadam trochę wPLNów u nich. Niestety usunięcie kodów polecających mnie zniecheciło. Jeśli to nie powróci najprawdopodobniej po wykończeniu gotówki opuszczę tą firmę.

     

    zamiast kodów jest reflink. Niby dla polecającego nic się nie zmienia ale kupujący nie dostanie rabatu tak jak to miało miejsce wcześniej a był to argument by nową osobę przekonać akurat do BH.

     

    Dla mnie większym minusem jest zniwelowanie 50% upustu przy płatności rocznej. Jeszcze w marcu przedłużyłem serwer VPS #3 i zapłaciłem coś koło 600pln. Wg nowego cennika ten sam VPS w przyszłym roku będzie mnie kosztował już ponad 1000pln/rok.


  7. Witam,

    w BH jestem od 4 lat. Jeszcze w marcu po wielu bojach/mailach/telefonach przedłużyłem VPSa na kolejny rok - obecnie VPS Root SSD Premium. Choć prócz tego administruję kilka innych VPSów oraz dedyków w BH.

     

    Najmilej wspominam pierwsze 2 lata, w tym bardzo dobry kontakt z Panem Markiem. Niestety od czasu przejęcia BH przez H88 jest coraz gorzej.

     

    Zaczęło się od problemów z wydajnością dysków, jeszcze na HDD. Spadki były do kilkunastu MB/s. Sprawa ciągnęła się przez blisko 2mc. Udowadniałem im, że serwer nie wyrabia, oni że jest wszystko w porządki. Gdy zapuściłem test dd co godzinę, to zjechali mi priorytetem, za to że niepotrzebnie obciążam serwer (działam na jego szkodę). Gdy postraszyłem że odejdę zaproponowano mi migrację na VPS z SSD ale musiałem przenieść sobie wszystko sam. Operacja się udała, dali mi drugi VPS, przeniosłem usługi, przepisali mi ważność serwera na nowy i tyle.

     

    W między czasie kilka mniejszych problemów z czego najczęstszym była zła data/godzina na VPSie.

     

    Ale to co odwalili mi w ciągu ostatnich 2mc to woła o pomstę:

    - w ciągu dnia wyłączyli VPS ze sklepem B2C bo zachciało im się robić migrację. Bez ostrzeżenia. Mimo iż w mailingu pisali że będą robić migracje wyłącznie w godzinach nocnych. Serwis nie działał przez 4h. Po tym czasie okazało się, ze stan serwera jest sprzed 2-ch miesięcy!! Kolejne zgłoszenie i kolejne czekanie. Finalnie serwis nie działał ponad 12h.

     

    - nagle, w ciągu dnia zmienili IP publiczny mojego VPSa! choć od razu tego nie zauważyłem. Przepychanka na mailu: piszę, że mój VPS nie działa, a oni że działa. Po ok 2h zauważyłem w czym problem, zgłosiłem i po kolejnych 2h serwer magicznie ożył.

     

    Dodatkowo rzeczy na minus:

    - zlikwidowano kody polecające

    - zlikwidowano 50% upustu przy płatności rocznej

    - zlikwidowano doładowanie za wpłatę

     

    W świetle ostatnich zmian i problemów będzie to mój ostatni rok w BH. Szkoda, bo będę musiał znaleźć nowe miejsce dla 10 VPSów i 2ch dedyków.


  8. Witam,

     

    Temat może nie do końca obrazuje mój problem ale już tłumaczę o co mi chodzi.

     

    Zakupiłem 2 serwery dedykowane w OVH.

     

    1) pod SQL - MG-128 ( E5-1660v3, 128GB ram, 4x800GB SSD HardRaid)

    2) pod IIS - HOST-64H (D-1540, 64GB ram, 2x 300GB SSD + 2x 2TB HDD HardRaid)

     

    Serwery spięte są vRACK`iem 1Gbps. Serwery działają w AD, oba pod kontrolą Win2012 R2, na pierwszym serwerze dodatkowo zakupiona licencja MS SQL 2012 Web Edition.

     

    Postawiłem na nich pewną stronę i zaciekawiły mnie wyniki czasu generowania strony.

    W konfiguracji gdy na jednym serwerze stoi baza a na drugi IIS czas generowania strony przez serwer jest 2x wyższy niż w konfiguracji gdzie SQL i IIS zlokalizowane są na tym samym serwerze.

     

    Pytanie do Was, czy coś wg was da się z tym zrobić. Klaster został po to stworzony by oddzielić bazę od IISa, ponieważ na obecnym jednym serwerze dochodzę z obciążeniem do granic jego możliwości. Zastanawiam się czy to opóźnienie to rzecz normalna i naturalna czy może jest ona spowodowana użyciem vRacka w OVH. Czy w fizycznym środowisku, gdzie zamiast vRacka użyty zostałby jeden fizyczny switch bez VLANów ten czas byłby niższy?

     

    Pozdrawiam

     

    post-17621-0-98278100-1453976365_thumb.png

    post-17621-0-23373200-1453976371_thumb.png


  9. Witam,

     

    Może zacznę od tego co mam teraz: serwer dedykowany w OVH o konfiguracji:

    - 1x Xeon E5-1650v2 3,5GHz 6C 12T
    - 128GB ram

    - dyski 3x 300GB SAS w RAID5 na kontrolerze LSI

    - backup 500GB

    - windows server 2012 r2 std

    - MS SQL 2012

    - łącze 1Gbps

     

    Serwer serwuje 2 witryny www na IIS. Obciążenie CPU średnio 25-40%, zajętość RAM 105-120GB (sql ok 95GB, IIS 10-20GB).

     

    Serwer zaczyna niedomagać wydajnościowo, co przedkłada się na dłuższe wczytywanie się stron.

     

    Pomysł jest taki by rozdzielić zadania serwera na kilka maszyn. Wstępny podział mógłby wyglądać następująco:
    - SQL - serwer i zbliżonych parametrach do powyższego, ew z powiększoną ilością RAM do 192GB, w przyszłości do 256GB, ponadto do zastanowienia się jest kwestia migracji z dysków SAS na SSD.

    - aplikacja kliencka - serwer podobny do powyższego, ram powiedzmy 64GB, IIS
    - AD - kontroler domeny oraz statyczna część strony (grafika, js, css)
    - mailingi i powiadomienia - w chwili obecnej VPS na OVH na Debianie, możliwe, że też do migracji

    Wszystkie serwery powinny być spięte szybką wewnętrzną siecią (gigabit minimum) + każdy z nich osobny dostęp z zewnątrz, z czego serwer z aplikacją kliencką łącze min 1Gbps.

    Pytanie od czego zacząć - chmura czy raczej kilka dedyków. Czy dostawcy w ogóle oferują możliwość tworzenia sieci wewnętrznych między kilkoma maszynami? Czy bez przeszkód możliwa jest kwestia postawienia AD i spięcia domeną kilku serwerów w ramach takiej wewnętrznej sieci?

     

    Dotychczas pracowałem na maszynach fizycznych (mamy własne zaplecze serwerowe) jednak koszt zakupu sprzętu i licencji pod ten konkretny projekt jest zbyt wysoki, stąd pierwotny pomysł nad zakupem dedyka, a teraz migracji na coś wydajniejszego/przyszłościowego.

    Mile widziane propozycje i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
    Pozdrawiam

     


  10. o taka odpowiedz mi wlasnie chodzilo. Dziekuje.

     

    Co do odchodzenia, to chodzilo mi o to by w tym przypadku ominąć zasadność jego uzycia lub przejścia na inny serwer www, ponieważ pytanie tyczyło się stricte decyzji co do wyboru procesora. Ja tez jestem za Apache. Robilem kiedyś testy porównawcze miedzy apache i nginx i w moich testach przy dynamicznych stronach wcale nie było dużej roznicy, jeżeli w ogole jakakolwiek była :)

     

    Pozdrawiam


  11. Obecny serwer to stara architektura z wolnymi dyskami SCSI i nisko taktowanymi procesorami Xeon 1,86GHz (nie pamiętam teraz modelu). Ponadto serwer jest współdzieli kilkanaście innych stron, dlatego też muszę uciec ze sklepem na nowszą i szybszą platformę by:

    1) przyśpieszyć działanie sklepu

    2) odciążyć obecny serwer by automatycznie pozostałe stronki zaczęły normalnie pracować.

    3) a za pewien czas ją zlikwidować/zwirtualizować - ale to już jakaś tam przyszłość

     

    Kwestia zakupu serwera jest już podjęta. Chodzi mi tylko o zasadność i sens dokładania 1500 netto do procesorów 6core X5670. Czy strona to odczuje (odejdźmy od apache) czy może wręcz nie zauważę żadnej różnicy względem 4core X5570?

    Pozdrawiam


  12. Witajcie,

     

    Mam w serwerowni dość wymagający serwis (sklep). Obecna maszyna już mocno niedomaga co powoduje długie otwieranie się stron sklepu. Chcę wymienić serwer na nowy. Na całkowicie nowy raczej mnie nie stać, stąd pomysł na poleasing. Zastanawiam się jaki wpływ na wydajność strony będzie miał procesor.

     

    Wstępnie upatrzyłem sobie platformę Della R710 + 4x SAS 15k w RAID10 + 16GB RAM. Procesory jakie mam do wyboru to:

     

    - 2x Xeon X5670 6C 12T 2,93GHz

    - 2x Xeon X5570 4C 4T 2,93GHz

     

    Różnica w cenie procesorów to blisko 1500 PLN netto, więc nie mało, gdyż stanowi to blisko 1/3 ceny serwera. Pytanie czy Apache dla jednej witryny jest w stanie w ogóle wykorzystać potencjał X5670? Czy będzie zauważalna różnica w prędkości działania sklepu względem Quadcore i inwestycja w szybsze procesory będzie zasadna?

     

    W testach CPU Benchark X5670 uzyskuje ponad 8000ptk, natomiast X5570 trochę ponad 5000ptk. Różnica jest zrozumiała, 6C12T vs 4C4T, ale czy w wydajności request per second w Apache+php też będzie tak duża różnica?

     

    Przypomnę, mówimy o dedyku dla jednej witryny.

     

    Rozważam również zakup starszej platformy, a mianowicie Della 2950 III z procesorami 2x X5440 4C 4T 2,83GHz. Czy może jednak tą platformę już sobie darować?

     

    PS na serwerze nie będzie bazy danych. Serwer będzie się łączył gigabitem do osobnego serwera MSSQL z półką FibreChannel.

    Dziękuję za sugestie.
    Pozdrawiam


  13. Serwery OVH są strasznie wolne. Pół roku temu gdy sam szukałem miejsca na swoje usługi zakupiłem VPS Classic #2 na OVH i bliźniaczy VPS w biznes-host. Oba gołe, bez żadnych panelów. Na obu stanęła identyczna konfiguracja: Debian Wheezy x64 + Apache 2.4 event + PHP-FPM 5.5 + mysql 5.5. Testy narzędziem ab wykazały, że serwer BH potrafił obsłużyć 2x więcej requestów na sekundę niż VPS z OVH.


  14. jw. pod warunkiem, że serwer FTP działa na kontach systemowych a nie np. na bazie mysql.

     

    Zadbaj też o to by konfiguracja serwera FTP lokowała użytkownika w jego katalogu domowym. Przykładowo w proftpd jest to opcja:

    DefaultRoot ~

     

    która to niestety domyślnie jest zakomentowana. Pamiętaj jednak, że dla systemowego roota katalogiem domowym jest /root. Dlatego też włączając tą opcję "zablokujesz" także roota w jego katalogu domowym. No ale tak powinna konfiguracja serwera wyglądać przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.

     

    Reasumując podałem ci rozwiązanie ale podałeś zbyt mało informacji odnośnie twojej konfiguracji. Brakuje informacji o tym jakiego serwera FTP używasz oraz skąd brani są użytkownicy (systemowi czy z bazy danych).

     

    Pozdrawiam

×