Skocz do zawartości

linurad

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

-27 Zła

1 obserwujący

O linurad

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Radek
 1. Sory za poprzednią wypowiedź. Chciałbym może jeszcze coś zasugerować. Moim zdaniem nie powinieneś używać nazw hostów z kropką w nazwie nawet jeśli są to aliasy. Kropka pełni niejako rolę separatora w DNS. Ja używam serwera nazw w taki sposób: Np. jest host serv101.example.com, który pełni rolę serwera www, ftp. Konfiguracja hostów wyglądała by następująco: ;; hosts a nie subdomains serv101 IN A 192.168.100.101 mx IN A 192.168.100.105 ;; aliases www IN CNAME serv101 ftp IN CNAME serv101 mail IN CNAME mx ;; mail @ IN MX 10 mx.example.com. Jeżeli natomiast konfigurujesz subdomenę to musisz zdefiniować nową strefę. Więc wg. mnie twoja konfiguracja jeżeli nie działa to dlatego, że w nazwach hostów są kropki. Dla niektórej nazwy może mogą być rozwiązywane nazwy prawidłowo a dla niektórych nie. Spróbuj bez kropek i sprawdź czy działa.
 2. Może powinieneś użyć dyrektywy ServerAlias <VirtualHost *:80> ServerName server.domain.com ServerAlias server server2.domain.com server2 ServerAlias *.example.com UseCanonicalName Off # ... </VirtualHost>
 3. polecenie whois a domeny regionalne

  OK. Wielkie dzięki.
 4. Jak wykorzystać polecenie whois w linuxie do wypytywania o domeny regionalne? Przy podawaniu niektórych domen regionalnych zwracany jest poprawny wynik ale np. przy domenach .lodz.pl już nie. Z dokumentacji whois dowiedziałem się, że trzeba podać nazwę hosta na którym uruchomina jest usługa whois. Ale jak znaleźć tego hosta dla danego regionu? Odpytanie o jakąś domenę z końcówką .lodz.pl i podanie hosta man.p.lodz.pl nie przynosi zamierzonego efektu.
×