Skocz do zawartości

wielebny

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O wielebny

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. No właśnie tylko problem w tym, że gościu z nazwy.info poinformował mnie że oni żadnego WHOIS Privacy nie włączyli dla mojej domeny, a skoro nie włączyli to też niczego nie będą wyłączali. Adres e-mailowy, musi być widoczny publicznie w bazie WHOIS , gdyż tylko wtedy jest możliwy transfer, ponieważ jak mi to tłumaczył konsultant z http://www.internetbs.net/ cały proces transferu domeny odbywa się automatycznie i ich system potrzebuje widocznego e-maila w bazie, gdyż potem na email wysyłane jest potwierdzenie całej przeprowadzki.
 2. Firma do której chcę przenieść domenę to http://www.internetbs.net/ , która jest już na rynku od 2003, więc przypuszczam, że znają się w jaki sposób przeprowadza się transfer domeny. Skoro twierdzicie, że nie utrudniacie przeprowadzki domeny to czy możecie udostępnić mój email w bazie who-is ? zresztą po długim maratonie emaliowym Rejestrator Key-Systems pod którym działacie w tej sprawie odesłał mnie do Was, jeżeli wyrazicie chęci rozwiązania tego problemu, bardzo chętnie do Was zadzwonię i do kończymy to już poza forum. Nie wiem co ma ukryty adres email do transferu domeny, nie znam się na tym i w sumie mam do tego prawo, ale skoro firma przy transferze domeny wymaga, to pewnie do czegoś im służy.
 3. Witam, 11 miesięcy temu zakupiłem w powyższej firmie domenę włoską .it , jako że nieubłagalnie zbliża się termin opłacenia na kolejny rok, postanowiłem poszukać korzystniejszej oferty --> taką znalazłem i tutaj pojawił się problem, ponieważ mój e-mail jest ukryty w bazie who.is, co uniemożliwia transfer domeny do tańszej firmy. Więc zadzwoniłem do nazwa.info, oczywiście gościu oznajmił, że oni nic nie ukrywali i że to nie jego obowiązek informowania mnie w jaki sposób odbywa się przenoszenie domeny........no chyba że transfer odbywa się do nich, wtedy chętnie pomoże, odesłał mnie do http://www.nic.it/, to jest włoska instytucja która zajmuje się rejestracją domen i ogólnie domenami włoskimi, Więc napisałem do nich z prośbą o przywrócenie mojego emaila do bazy Who-is, Ci z kolei wytłumaczyli mi, że moim Rejestratorem domeny jest Key-Systems GmbH i żebym do nich się zwrócił z prośbą, tak też uczyniłem, po kilku dniach dostałem odpowiedź, że moja domena została zarejestrowana przez ich automatyczny system, przez resellera P.H.U BKM Beata Minalto http://www.nazwa.info i żebym się z nimi kontaktował , tak więc kółko się zamyka. Wynika z tego, że pomimo, iż każdemu wolnemu obywatelowi przysługuje prawo do zmiany resellera domeny, to w rzeczywistości mija się to z prawdą, bo firmy resellerskie robią wszystko, aby utrudnić transfer i z reguły się to im udaje.. Czy ktoś może z Was zetknął się z podobną sytuacją i mógłby podzielić się swoją wiedzą, będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuje pozdrawiam
×