Skocz do zawartości

matzumi

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O matzumi

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. To jest właśnie największa wada tego systemu - jeżeli korzystam z jakiejś firmy hostingowej i np. nagle dzieje się coś niedobrego - awaria, poważne zaniedbanie, wyrzucenie bez przyczyny, itp. to pierwsze co się wtedy robi, to przeniesienie strony na inny hosting, a później dopiero wyraża opinię.
 2. Serwer vps - test na 3-7 dni

  @N0Name: Na 99% Statnet i HitMe nie oferują okresu testowego.
 3. Czy są gdzieś paczki .deb z najnowszymi wersjami Apache i PHP ? Tak poza tym, to kiedy można się spodziewać na udostępnienie ich w oficjalnych repozytoriach Debiana ?
 4. @kafi Serwer dedykowany byłby pewnie najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek na chwilę obecną to wystarczyłby mi taki z Atomem i 1 GB RAM, a coś takiego to chyba tylko w Kimsufi, które z kolei nie wzbudz mojego zaufania jeśli chodzi o niezawodność (spotyka się różne opinie) ale może kiedyś spróbuję. Trudno mi to ocenić nie będąc prawnikiem, ale to chyba nie działa tak, bo wtedy pewnie sklepy zaczęły by świadczyć "usługę sprzedaży", której rozpoczęcie natępowałoby w momencie wysyłki. Ale poczytam o tym jeszcze. Ogólnie to nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem oversellingu, pod warunkiem, że dostawca to faktycznie kontroluje i nie przesadza, a z moich doświadczeń, ostatnio z VPSem, a wcześniej ze zwykłym dzielonym hostingiem wynika, że pokusa upakowania tylu klientów ile się da prędzej czy później dopada nawet te firmy, które miały dobre opinie przez jakiś czas. Dlatego pytanie czy można się przed tym jakoś zabezpieczyć.
 5. Witam, od ponad1,5 roku posiadam VPS na OpenVZ, jak go kupowałem to firma miała bardzo dobrą opinię i w sumie przez ten czas nie mogłem zbytnio narzekać, serwer działał stabilnie i bez większych przestojów, niestety od ok 2-3 miesięcy strony ktore trzymam wczytują się coraz wolniej, co jakiś czas zdarzają się przerwy w działaniu itp. na początku myślałem, że to wina stron/konfiguracji serwera, ale w końcu znalazłem trochę czasu na zabawę, zrobiłem czystą instalację i zrobiłem testy, które mnie przeraziły - na zupełnie czystej instalacji reakcja na komendy ssh są opóźnione o 1-3 sekundy (i to nie wina łącza), wszystko działało strasznie mułowato, kopiowanie plików trwa ok 3-4 MB/s (dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync) a unix bench w trzech próbach nie mógł ukończyć testu. Na moje zgłoszenia dostawałem lakoniczne odpowiedzi w stylu "nie mamy żadnej awarii" itd. Testowałem go tak przez 3 dni i wygląda to po prostu na przegięcie z oversellingiem. Pytanie tylko w jaki sposób mogę się ustrzec podobnych sytuacji w przyszłości, no bo teoretycznie teraz znów znajdę firmę, którą będzie polecać mnóstwo ludzi, a która stopniowo będzie upychać coraz więcej serwerów na jednej maszynie obniżając jakość ? Czy jest jakiś rodzaj wirtualizacji, który rzeczywiście zapewnia gwarancję zasobów, skoro nawet XEN podobno już od dawna nie ? No i ogólnie w jaki sposób sprawdzić jakośc serwera VPS przed zakupem ? Praktycznie mało która firma udostępnia możliwośc testów i jak to się ma do ustawowoych 10 dni na rozwiązanie umowy zawartej poza lokalem dla osób bie prowadzących DG ?
 6. [dyskusje] masternet.pl

  Emacsem przez Sendmail, to chyba oczywiste.
 7. [dyskusje] masternet.pl

  Uff, u mnie już wszystko działa, nie ma to jak mała dawka adrenaliny gdy nagle dostajesz powiadomienie dla nie swojej domeny i dowiadujesz się, że "podanego adresu e-mail nie ma w naszej bazie". Ja również dostałem tego maila jako odpowiedź na mojego. Mam nadzieję, że to faktycznie tylko jakiś ich błąd a nie żaden atak czy coś w tym stylu.
 8. Wybór PHP - CGI czy CLI ?

  Dziękuje za wszystkie porady, ostatecznie zdecydowałem się na PHP CLI + APC + mod_riud2, chyba najbardziej optymalne rozwiązanie i najlepiej współpracujące z DA. mod_riud2 działa bez zarzutu, o takim czymś właśnie marzyłem
 9. Witam, mam serwer VPS na OpenVz z panelem DirectAdmin, na którym utrzymuję obecnie forum (PHP+MySQL) z odwiedzinami ok. 50-80 użytkowników online. Obecnie serwer ma ustawione PHP jako CLI + APC i działa to w miarę OK, ale pod warunkiem że dla wybranych katalogów i plików mam ustawione uprawnienia CHMOD 777 (Upload, zapis konfiguracji), a to chyba niezbyt dobrze dla bezpieczeństwa z tego co się orientuję, a póki co nie znalazłem rozwiązania które by taką potrzebę wyeliminowało. Pytanie pierwsze brzmi więc - czy da się coś zrobić aby mieć PHP CLI i móc modyfikować pliki z uprawnieniami <777 ? Druga sprawa - Co jest lepsze jeśli chodzi o wydajność - CGI, CLI + APC, czy FastCGI(mod_fcgid) ? Trzecia rzecz - z tego co wiem i co pisze help do DA, APC działa wyłącznie z PHP CLI i nie zadziała poprawnie z CGI/FastCGI, ale czasem można natrafić w Google na jakieś opisy takich konfiguracji (bez DA) - czy faktycznie da się coś takiego zrobić ? Ogólnie rzecz biorąc chciałbym mieć możliwie najwydajniejsze rozwiązanie przy zachowaniu w miarę sensownego poziomu bezpieczeństwa
×