Skocz do zawartości

lord101

WHT Pro
 • Zawartość

  323
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Wszystko napisane przez lord101

 1. CSF Firewall i OpenVpn

  Dodaj wpisy do pliku: /etc/csf/csfpre.sh Po dodaniu restart csf'a.
 2. Serwery DNS oraz Nameserver

  https://docs.ovh.com/pl/domains/glue_registry/ tutaj masz dokładny opis.
 3. Serwery DNS oraz Nameserver

  Gdzie masz strefę DNS? Jeśli ja masz na VPSie i tylko edytujesz rekord A lub inny to należy odczekać około 4-8h na odświeżenie się ustawień w zależności od TTL. Jeśli serwer DNS i strefa DNS jest teraz u Ciebie na domowym łączu to u rejestratora domeny jeśli chcesz w takiej formie podawać DNSy we własnej domenie, musisz stworzyć rekord GLUE z ns1 i ns2, podając adres IP docelowy dla DNSów. Dopiero wtedy zaskoczą wszystkie rekordy z tej strefy.
 4. Directadmin problem z mysql na VPS

  W pliku my.cnf ustaw coś takiego: [mysqld] port = 3306 socket = /usr/local/mysql/data/mysql.sock
 5. Instalacja directadmin na VPS w OVH

  Spróbuj użyć tego: /sbin/quotaoff -a; /sbin/quotacheck -avugm; /sbin/quotaon -a; W niektórych przypadkach może pomóc restart systemu.
 6. Instalacja directadmin na VPS w OVH

  DirectAdmin powinien sobie sam to ogarnąć ale sprawdź ten pakiet: apt-get install quota
 7. To była odpowiedź na wszystkie Twoje problemy w tym temacie. Dodatkowo link: https://www.directadmin.com/features.php?id=1100
 8. Jeśli masz dostęp do powłoki shell i uprawnienia root'a to możesz praktycznie wszystko ustawić tak jak chcesz.
 9. Problem z dodaniem domeny w directadmin

  Sprawdź czy nie została dodana w strefie DNS, np. przy instalacji panelu DirectAdmin
 10. To wyłącz w panelu presty opcję: smarty cache do pliku
 11. wymuszenie wersji PHP

  Dodaj do tego vhosta coś w tym stylu: <FilesMatch \.php$> AddHandler fcgid-script .php FcgidWrapper "PATH/php70/php-cgi" .php </FilesMatch>
 12. wymuszenie wersji PHP

  Masz do tego jakiś panel czy czyste kompilacje PHP i vhosty ?
 13. Wszystkie metody są dobre, tylko pamiętaj że home.pl stosuje autokill, więc przy mocniejszym obciążeniu czy to pakowanie czy rozpakowanie archiwum nie zdziw się że wywali jakiś błąd, a pliki się w całości nie otworzą z archiwum. Podobnie jest zresztą z FTP przy dłuższych sesjach.
 14. Dodaj w .htaccess lub w konfiguracji serwera WWW taki wpis: <Limit GET POST OPTIONS PROPFIND> Order allow,deny Allow from all </Limit>
 15. Z jakiej wersji squida korzystasz i na jakim systemie? Nie działa dla HTTP czy HTTPS czy dla obu ? Druga rzecz masz podany w konfiguracji plik: acl GoodSitesUser1 dstdomain "/etc/squid/users/GoodSites.cfg" a listujesz zawartość z: #cat GoodSitesUser1.cfg, popraw nazwę pliku lub w konfiguracji.
 16. Serwery dedykowane w http://hetzner.de działają całkiem przyzwoicie.
 17. Reboot to nie jest żadne rozwiązanie. Logi błędów to nie wszystkie logi jakie są na serwerze. Jest pełno narzędzi do "monitoringu".
 18. Testy syntetyczne działają trochę inaczej czy naturalny ruch. Natomiast samo uruchomienie takiego testu i popatrzenie w htop'a niestety nic nie da.
 19. Popatrz w logi jaki to jest ruch. Dodatkowo nie zawsze baza danych na osobnej maszynie to dobry pomysł. Bardzo podejrzany jest load na takiej maszynie dla jednego sklepu. Jakiego raida masz dla serwera HTTP ?
 20. Apache miesza domeny

  Kompletnie nie rozumiem dlaczego masz w taki sposób zrobione wpisy DNS oraz na jaką domenę one kierują.:
 21. Apache miesza domeny

  Inna to znaczy jaka ? Nie masz przypadkiem jakiegoś wildcarda np. w strefie DNS albo cname ?
 22. DKIM - permerror

  Skopiuj rekordy TXT z hekko i wklej w konfiguracji rekordów DNS w OVH. Tylko upewnij się że tam masz strefę DNS.
 23. Ovh down?

  Padły serwery OVH w DC: RBX, SBG, GRA, LIM, ERI, działa tylko WAW, BHS. Piszą o awarii 2 linii zasilania i generatorów. Do tego leży cały routing. Pewnie zejdzie kilkanaście godzin na uruchomienie wszystkiego, w porywach ponad tydzień
 24. [wirtualny] pod Woocommerce

  W większości firm jest możliwość skorzystania z kilku dni okresu testowego. Od tego proponował bym zacząć i sprawdzić zarówno panel do obsługi konta jak i działanie samego sklepu. Woocommerce to dość ciężka wtyczka i nie nadaje się na duże sklepy.
 25. Kilka serwerów na jednym VPS

  Odradzam zakup w ŚDC zakupu VPS, chyba że lubisz czekać wiekami na odpowiedź supportu. W moim przypadku średni czas odpowiedzi do +/- 10 dni. Obecnie czekam już 28 dni na odpowiedź od supportu na błąd w ich panelu.
×