Skocz do zawartości

Corypto

Użytkownicy
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Corypto

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Cron, uruchamianie programu

  Skrypt uruchamia, ale programu chyba nie, generalnie samo uruchomienie programu za pomocą /śczieżka/do/programu/nazwa_programu nie uruchamia go poprawnie. Myślę ze to wina tego, że program pracuje na plikach. Ale w takim razie do jakiego folderu wrzucić program by ten widział pliki przy odpaleniu z crona?
 2. Cron, uruchamianie programu

  dalej nie działa
 3. Cron, uruchamianie programu

  Aaaa tobie chodzi o plik crontab? to tam podaje pełną ścieżkę, dla przykładu: "*/5 * * * * root /ścieżka/do/skpyptu/skrypt.sh >/dev/null 2>&" próbowałem też bez ">/dev/null 2>&" ale nie działa.
 4. Cron, uruchamianie programu

  Czyli rozumiem, że jeśli chodzi o otwieranie plików przez program uruchomiony w cronie to muszę podać pełną ścieżkę do pliku w kodzie programu tak?
 5. Cron, uruchamianie programu

  Witam, Napotkałem następujący problem, otóż chce by cron uruchamiał mi program co 5min. Mam plik skrypt .sh do tego jak i sam program, oba działają jak uruchomię je ręcznie. Ale nie działa jak cron to uruchamia. Wydaje mi się, że to wina tego, że program nie widzi wtedy plików, na których ma wykonać wyznaczone operacje. Tak więc jak ma wyglądać ścieżka otwierania pliku ( w kodzie programu "c++", bo ja używam "nazwapliku.txt" ). Albo może się mylę dlatego zamieszczam poniżej skrypt .sh jeszcze do tego: #!/bin/sh PROCESS_COUNT=$(ps -fu root | grep nazwa_programu | grep -v grep | wc -l) case $PROCESS_COUNT in 0) /ścieżka/do/programu/nazwa_programu & ;; 1) kill -9 $(pidof nazwa_programu) ;; *) kill -9 $(pidof nazwa_programu) ;; esac
 6. Brak mysql.sock

  Idiota za mnie, problem rozwiązany ... do usunięcia temat.
 7. Gmail i spam.

  Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego Gmail oznacza pocztę z mojego servera jako spam? Korzystam ze standardowej konfiguracji poczty panelu webmin. Nie mam problemu z wysyłaniem maili, poza tym nieszczęsnym gmailem. Czy ktoś tutaj miał podobny problem? I czy da się go jakoś rozwiązać? Czy to może po prostu gmail skazał IP mojego serwera na siedzenie w spamie? Dodam, że wcześniej nie używałem żadnych spambotów czy innego syfu. Serwer stoi od dłuższego czasu, a użytkownicy (z mailami na gmail) ciągle zawracają mi głowę, że maile im nie dochodzą, bo nawet nie chce im się sprawdzić spamu.
 8. PHP dziwnie się zachowuje.

  Problem z domeną rozwiązany, O ja głupi nie dałem rekordu A domeny na swój server, tylko na jakiś dziwny IP... Temat do zamknięcia
 9. PHP dziwnie się zachowuje.

  Nic. żadnej wzmianki o jakimś błędzie.
 10. PHP dziwnie się zachowuje.

  Jak już pisałem, problem z pobieraniem php już rozwiązany. Był to mój bug przeglądarki. Pewnie pozostałości po moich wczorajszych testach na świeżym, reinstalowanym vps'ie. Pozostaje jedynie problem z virtualhostami, którego rozwiązać dalej nie mogę, zastosowałem szablon z mojej porzedniej strony, który wiem, że działa w 100% a jednak dalej jest to samo... <VirtualHost *:80> ServerAdmin mail@gmail.com DocumentRoot /home/corypto/public_html/domena.com/ UseCanonicalName Off ServerName domena.com ServerAlias www.domena.com ErrorLog /var/log/apache2/domena.com-error_log CustomLog /var/log/apache2/domena.com-access_log common </VirtualHost>
 11. PHP dziwnie się zachowuje.

  UP. az takim noobem nie jestem restart robiłem już milion razy. Plik to tylko index.php Ogólnie stronka sie ładuje jak: -wejdze przez IP wtedy działa bez zarzutu. -wejde przez domena.com, wtedy w przeglądarce adres zamienia na IP i jest jak wyżej -nie działa jak dam domena.com/folder/index.php wtedy wywala błąd 404 not found -
 12. PHP dziwnie się zachowuje.

  To raczej coś chrome mi psuje, bo u współlokatora działa ładnie. A ktoś pomoże z Virtualhostami? Nie wiem co może być nie tak, same w sobie powinny działać, coś może źle skonfigurowałem?
 13. PHP dziwnie się zachowuje.

  Ok inaczej, coś u mnie jest nie tak, bo kumplowi działa. Tak więc pozostały tylko VirtualServery.
 14. Witam, Zrobiłem sobie reinstalacje servera, konfigurację mam, wszystko poza tym problemem i virtualhostami działa. Otóż mam przedziwny problem, jak łączę się ze stronką (za pomocą IP) to, na operze działa ładnie. Aczkolwiek Chrome ma jakieś dziwne problemy, znaczy zamiast otwierać plik index.php to mi go pobiera. I teraz w czym tkwi problem? jest to wina źle skonfigurowanych Virtualhostów? Chociaż też, nie wiem jak mogłem je źle skonfigurować, ponieważ stworzyłem je za pomocą panelu webmin. Oto mój virtualhost: <VirtualHost *:80> DocumentRoot "/home/corypto/public_html/domena.com" ServerName domena.com <Directory "/home/corypto/public_html/domena.com"> allow from all Options +Indexes </Directory> </VirtualHost> Na wstępie powiem, że nie działa on w połowie... znaczy jak wpisze IP to połączy mnie do plików w odpowiednim folderze, czyli to takie przekierowanie do folderu jest. Jak wpisze tylko "domena.com" to zamieni a IP i połączy również. Jak wpisze adres "domena.com/folder/index.php" to już jest błąd.
 15. Apache i zużycie ram

  a zapytam sie na przyszłość. jaką polecacie alternatywe dla apache? By było bardziej optymalne.
×