Skocz do zawartości

Gargoyle

Użytkownicy
  • Zawartość

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Gargoyle


  1. Nie chodziło mi o bycie kompletnie zielonym tylko o trochę tego, trochę tamtego - jak działają urządzenia sieciowe, usługi sieciowe, Linux na VPS który nie ma podstawowych błędów (czy to w konfigu czy w security). Chodzi o konfrontacje tego co we własnym zakresie dłubaliśmy z realnymi problemami i ludźmi bo VM'ki możemy stawiać do usranej śmierci a w starciu z realem wychodzi najczęściej.. inaczej niż zaplanowaliśmy.

     

    i tłumaczył mu co i jak

    Niektórym wystarczą zadania do wykonania - rozwiązania można znaleźć w Internecie i ich użyć w praktyce.


  2. Znam zakres popularnych ścieżek certyfikacyjnych na poziomie entry.

    Przykładowo, dla mnie ktoś kto ma poniżej aktualnego/ważnego CCIE,

    równie dobrze może nie mieć żadnego papierka Cisco.

    Więcej się nauczy u mnie w firmie.

     

    Żeby każda firma była jak Twoja i ktoś mógł się w niej czegoś nauczyć (a konkretniej uczeń technikum bez doświadczenia z wiedzą "pofragmentowaną" z racji wieku). W szkole nie ma przygotowania do realnych wyzwań, systemy zaniedbane (Ubuntu na Virtualboxie to od niechcenia wrzucony jeszcze stare iso), nie ma sprzętu sieciowego poza liveboxem, sama teoria i zero tego co może spotkań np administratora w pracy. Przynajmniej u mnie w technikum..

     

    Często te certy wspomniane tutaj w temacie są zaporą bo papiery wertuje HR i jakoś muszą to selekcjonować. A jeśli ktoś chciałby coś liznąć z sieci a nie wie zbytnio od czego zacząć to takie CCNA imho jest dobre - o ile nie idzie tylko dla papierka i naprawdę lubi to co robi i chce się rozwijać a nie osiąść dupą po otrzymaniu świstka.

     

    @Kszysiu

     

    Rozumiem twój problem, sam we wakacje szukałem czegoś w zakresie systemów i sieci ale niestety udało się tylko z pozycjonowaniem stron (to raczej jako hobby traktuję do własnych celów) bo na głupie staże/praktyki niektórzy mają wymagania jak na etat (znajomość DA od strony administratora, umiejętność zarządzania urządzeniami CISCO, zarządzanie serwerem dedykowanym). Bo urządzenia CISCO rozdają za darmo lub za 5 zł.. a dedyki to na promocjach za 20 zł są. Ilu młodych techników bez pracy bez bogatej rodziny pozwoli sobie na miesięczne wydawanie paru stów na dedyka? Do tego dochodzi kwestia utrzymania tego co na nim ma stać - a nikogo raczej na dedyku Wordpress nie interesuje tylko realni ludzie, realne problemy - ale na to trzeba czasu od rana do nocy a nie po godzinach szkolnych..


  3. Co do wirusa to bardzo możliwe gdyż używam winXP bez zabezpieczeń, system zaraz reinstaluję ale na ubuntu/debiana bo dosyć już mam tych winszitów.

    Dziękuję wszystkim za pomoc wink.png

    Sądząc po podejściu do zabezpieczeń (świadome używanie systemu sprzed paru lat bez zabezpieczeń) na Linuxie prędzej czy później sam sobie dołek wykopiesz ;)

     

     

    A na przyszlosc- nie zapisuj hasel w zadnych programach tylko uzywaj KeePass'a i w nim chowaj loginy/hasla i zabezpiecz dostep do bazy silnym haslem + plikiem kluczowym.

    • Upvote 1

  4. Witam, mam taki problem z MySQL.. przy próbie uruchomienia usługi wyskakuje mi failed, to logi z trybu bezpiecznego:

     

    120530 16:58:10 [ERROR] An old style --language value with language specific part detected: /usr/share/mysql/english/
    120530 16:58:10 [ERROR] Use --lc-messages-dir without language specific part instead.
    120530 16:58:10 [Note] Plugin 'FEDERATED' is disabled.
    120530 16:58:10 [Note] Plugin 'InnoDB' is disabled.
    120530 16:58:10 [ERROR] /usr/sbin/mysqld: unknown variable 'record_buffer=1M'
    120530 16:58:10 [ERROR] Aborting
    120530 16:58:10 [Note] /usr/sbin/mysqld: Shutdown complete
    

     

    i wycinek z my.cnf gdzie widać record_buffer:

     

    query_prealloc_size = 65K
    query_alloc_block_size = 128K
    record_buffer=1M
    read_buffer_size=1M
    read_rnd_buffer_size=768K
    safe-show-database
    skip-innodb
    skip-locking
    

     

    Ktoś mi poradzi co zrobić z tym fantem? Stawiam serwer na słabym VPS (128MB) wg tego poradnika: http://www.axelsegeb...ache-128mb-vps/ wszystko działa oprócz tej bazy przez co dalsza instalacja WP nie może się odbyć (z bad gateway na nginx sobie poradziłem ale z tym nie mogę).


  5. Witam,

     

    Chciałbym się poradzić osób bardziej obeznanych w tematyce ode mnie. Otóż potrzebuję VPS na którym mógłbym uruchomić program JDownloader (program napisany w Javie służący do pobierania plików z rapidshare, fileserve a także potrafi wyciągać pliki z wrzuty, youtube, vimeo) i ściągnąć nim pliki na dysk. Z tego co wiem nie ma konsolowego JDownloadera więc pozostaje mi opcja VPS z VNC lub Windows Server i RDP żebym mógł widzieć graficznie okno JDownloadera i mógł układać pliki do folderów (które miałyby być dostępne do pobrania przez WWW)

     

    Orientujecie się czy takie coś jest wykonalne? A jeśli tak to jakie firmy oferują taką opcję za rozsądne pieniądze? Pojemność dysku może być <20GB.


  6. Witam,

     

    Szukam copywritera mającego doświadczenie na polu SEO. Mam do przerobienia parę opisów zabiegów (niektóre opisy do 200 znaków, niektóre 8000 ale ich dosyć mało). Jeden tekst potrzebowałbym w 2 wersjach - jeden na stronę firmową a drugi na bloga. Obecne teksty straciły na unikalności, w internecie pojawiły się duplikaty na wielu stronach (a jak wiemy Google nie lubi duplicate content).

     

    Kontakt na PW (proszę opisać swoje dotychczasowe doświadczenie + cennik)


  7. Jak informuje Niebezpiecznik.pl doszło do włamania na Rootnode.net. Atakujący uzyskali dostęp do danych klientów, listy hostowanych domen, haseł i kluczy do VPNów. W opublikowanej bazie znalazły się dane ponad 5 000 klientów.

     

     

    Niektóre osoby już łamią zawarte w niej hasła oraz logują się na konta, do których hasła trzymane były bazie w formie jawnej.

     

    Źródło: http://niebezpieczni...ode-net-hacked/


  8. Od siebie mogę dodać, że linuxpl.com ma bardzo fajny support - na GG, live chat na stronie i mail. Odpowiedzi na pytania / problemy dostajemy praktycznie natychmiast. Jeśli dodatkowo klient gada po "informatycznemu" to ma wręcz pewność, że dogada się z adminem. Kolega potrzebował specjalnego ustawienia pod Ruby on Rails i administracja służyła pomocą. Nie ma także problemu z przywróceniem backupu (jeśli nie zrobiliśmy go we własnym zakresie np. poprzez DA). Mam u nich konto W1GB (2GB pojemność, 20GB / msc)


  9. Witam,

     

    Poszukuję hostingu pod stronę firmową, która będzie postawiona na Joomli lub Wordpressie. Obecnie strona stoi na autorskim CMS opartym o PHP i MySQL i zajmuje mniej niż 100MB. Cena jaką jestem w stanie przeznaczyć na hosting to 100-150 PLN / rok (bez domeny, sam hosting). Od przyszłego hostingu oczekuję bardzo dobrego kontaktu z administratorami (którym chce się pracować), dostępu do konta przez SSH, bezpieczeństwa, regularnych kopii zapasowych.

     

    Obecnie strona stoi w home.pl i niestety nie jestem zadowolony - straszne ograniczenia (głupiego SSH nie ma w pakiecie za 180 PLN) oraz niezbyt kumata pomoc techniczna (panie na live czacie wklejają gotowce ze skryptów, zero własnego wkładu w pomoc i często pytania pozostawione bez odpowiedzi).

     

    Fajnie jakby serwer był zlokalizowany w Polsce (niski ping).

     

    Co możecie mi polecić?

×