Skocz do zawartości

neqiu

Użytkownicy
  • Zawartość

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez neqiu


  1. Witam,

     

    Czy istnieje możliwość zasilania zasilaczem buforowym po 12/24v serwery della? Mam tu na myśli DELL 2850. Ktoś próbował już coś działać w tym kierunku?

     

    Mam tam 2 procesory intel xeon 3.2 GHz, dyski 3 x 80 GB, 4 GB RAM.

     

    Chodzi mi o podtrzymywanie zasilania przez jakiś czas w razie problemów z prądem - alternatywa dla UPS.

     

    Z góry dzięki za odpowiedź.


  2. Witam wszystkich w Nowym Roku. Życzę wszystkim czytającym powodzenia zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym :)

     

    Sprzęt jest już kompletny, śmiga bardzo fajnie :)

    Można zacząć zabawę i naukę ;)

     

    Mam do Was jeszcze jedno pytanie.

     

    Szukam jeszcze prostego taniego terminala gdzie mogę wgrać debiana 6 bez X z możliwością podpięcia dysku po USB. Fajnie by było gdyby dało się ram rozbudować.

     

    Możecie coś polecić do 200 (max 250zł)?

     

    Moje propozycje

    1. http://allegro.pl/terminal-hp-t5000-t5710-1-2-ghz-256-256-xpe-ie-i2011214989.html

    2. http://allegro.pl/terminal-hp-t5720-1-512-256-xpe-thinclient-pci-44p-i2034287033.html

    3. http://allegro.pl/igel-thinclient-via-c3-1ghz-lcd-17-eizo-l557-i2015939730.html

    4. http://allegro.pl/terminal-hp-t5000-t5710-1-2-ghz-256-256-xpe-ie-i2011214989.html

    5. http://allegro.pl/terminal-neo-system-via-1ghz-512mb-40gb-2-5-fvat-i2026786425.html

     

    Skłaniam się najbardziej ku 3 i 4. Monitorem nawet marnej jakości nie pogardzę - nie muszę kupować osobno do instalacji itp dlatego 3 jest ciekawą opcją.

    Co wy sądzicie o tym sprzęcie?


  3. Laptopa nie słychać :) Wymienione wentylatory i cisza choć hałasował poprzedni dosyć mocno.

    No to widocznie mamy komplet :)

     

    Mam jeszcze jedno pytanie - czy tego typu płyty główne mają możliwość ustawienia w biosie startowania od razu po podłączeniu do prądu? Nie pamiętam dokładnie jak się to nazywało - chodzi o automatyczny start.

     

    Dziękuję wszystkim bardzo za pomocne odpowiedzi.


  4. Dzięki za informację. Zastanawiam się jeszcze nad tym:

    http://proteus-it.com.pl/p/26/836/cfi-obudowa-mini-itx-2xusb-2-0-zasilacz-150w-czarna-obudowy-pc.html

     

    Widziałem tą obudowę na żywo. Niestety nie wiem jak z hałasem. Wymiarami myślę że idealna - jest miejsce na wszystko, nie trzeba nogą upychać :) hehe. Zaleta taka że zasilacz ma 80 mm więc powinien być zdecydowanie cichszy a w razie potrzeby można wymienić:

    http://www.komputronik.pl/product/90850/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/AAB_Cooling_Super_Silent_Fan_8_TC_z_czujnikiem_temperatury.html


  5. @elcct, jeszcze raz opiszę sytuację. Obecnie do pracy służy mi laptop/notebook ASUS z 5 letnim doświadczeniem :) Czasem istnieje potrzeba by laptop powędrował ze mną np. do Klienta a projekty nadal muszą być dostępne w sieci lokalnej - ew. udostępnione Klientowi. Obciążenie minimalne tak sądzę. Nie posiadam komputera stacjonarnego. Więc nic nie da mi dołożenie RAM itp. Zresztą i tak siedzi już tu 3GB i więcej system mi nie obsługuje. To jest główne założenie dla tego serwera. Stary sprzęt - rozumiem że chodzi Ci o te stare serwery w pierwszym poście. Zrezygnowałem z tego na rzecz Atoma.

     

    @regdos, dobrze zaraz wygrzebię jak ze sprawnością tego zasilacza - myślę że to dobre rozwiązanie - mogę w razie potrzeby dodać drugi dysk a zasilacz da radę i tak. Rozmiar nie gra aż tak dużej roli ale chciałbym zrezygnować z wielkiej obudowy typu tower. Coś małego i zgrabnego - ta którą pokazałeś jest bardzo fajna. Zaraz poszukam gdzie ją można dostać.

     

    Dzięki za konkretne opinie i wskazania na dane elementy - bardzo pomocne odpowiedzi! Dziękuję. Zaraz szukam dalej.


  6. Wiadomo kieszeń nowa ramka też może być czemu nie - dysk nie będzie wyciągany - po prostu żeby miał swoje miejsce.

     

    @regdos, jeśli możesz powiedz mi proszę jak wygląda pobór mocy takiego zasilacza? 180 W to już sporo - wiadomo lepiej mieć troszkę mocy w zapasie tylko jak ze sprawnością.

     

    Dysk planuję WD z serii Green - 500 GB. Czyli zostaje obudowa + zasilacz :)


  7. Witajcie ponownie - niestety nie mogę edytować poprzedniego postu.

     

    Jaki zasilacz polecacie? Wewnętrzny czy zewnętrzny?

    Do obsługi dysku twardego + drugi dysk po USB (ma własne zasilanie) raczej nie jest potrzebna jakaś niesamowita moc - prawda?

     

    Wybrana już jest płyta Intel D525MW + 2 x 2 GB SO-DIMM DDR3 1066 MHz RAM. Teraz kwestia obudowy i zasilacza właśnie. Dysk dobiorę na końcu :)

     

    Co sądzicie o tym:

    http://allegro.pl/obudowa-mini-itx-820-01b-zasilacz-zew-70-w-i1970846451.html

    W miejsce napędu 5.25" można by wstawić kieszeń na dysk. Czy ma to rację bytu?


  8. Wiadomo nie będzie to super szybka machina ale do takiej luźnej pracy stawiam że wystarczy.

    Zastanawiam się teraz poważnie nad zaimplementowaniem tam zrzutu bazy i plików z serwera ot taka podręczna kopia.

     

    Zostaję przy Atomie 525. Przeglądam akurat opinie o płytach głównych dostępnych na allegro. Do tego dorzucę 4 GB RAM - lepiej zapas mieć i dobry dysk do tego - powinno być super.


  9. No tak zastanawiałem się też nad wykorzystaniem tego hosta jako backupowa maszyna ale chodzi mi głównie o zgrywanie kopii bazy danych z serwera www gdzie stroją stronki Klientów no i pliki, ale to tylko jeśli serwer by pracował 24 h/dobę i wtedy zgrywałby to na zewnętrzny dysk. Tak jak napisałem rsynk - jeśli dobrze kojarzę.

     

    Do RAM to głównie MySQL leci choć przerabiałem już akceleratory które pakowały swój cache do RAMU ale do do bardzo zaawansowanych projektów i wykorzystane głównie w dużych systemach intranetowych. Rzadko używane i spotykane :) Do zwykłej pracy to tylko MySQL może narozrabiać.

     

    Co do logów tak jak opisałeś - to jeszcze sporo nauki przede mną ;)


  10. Świetne forum - dziękuję zam wszystkim za odpowiedzi. Są naprawdę pomocne i merytoryczne.

     

    Zastanawiam się nad tym atomem 525 - nieco szybszy a cenowo ok 20 zł różnicy.

     

    Dysk nie musi być koniecznie 2.5" Może rzeczywiście różnica w poborze energii nie jest adekwatna do ceny i parametrów. Jako drugi dysk mogę podpiąć zewnętrzny WD 1TB tak jak wcześniej wspominałem. Nie jest to super szybkie urządzenie ale pojemność nagradza wszystkie wady :) Jest bardzo cichy - przy starcie słychać pracę i to wszystko ;)

     

    @regdos, widzę że mamy podobne potrzeby odnośnie tego sprzętu. Jak dla mnie jest to bardzo pomocne jeśli uda się zrobić taki "lokalny lab do deweloperki". Sprzęt na którym pracuję to 5 letni laptop asusa działa bez zarzutu i jest wystarczający do pracy ale właśnie na potrzeby różnych projektów przydatne jest takie zewnętrzne urządzenie.

     

    Czasem mam potrzebę zostawienia "serwera" włączonego na potrzeby powiedzmy Klienta, natomiast laptop przydałby się do innych celów w tym czasie.

     

    Już widziałem, słyszałem i poczułem jak się sprawuje taki typowy serwer - dosyć głośne ustrojstwo. Atom który widziałem już zabudowany - gotowy do użytku właśnie ten 510 był praktycznie nie słyszalny dysk czasem "chrobotał" a tak to cisza aż miło i takie coś właśnie jest mi potrzebne :)

     

    Jeśli chodzi o moją pracę - serwer przydatny byłby także do hostowania aplikacji podczas budowy - niektóre projekty własne są rozwijane z przerwami na inną pracę :) bądź po prostu z braku czasu. Chciałbym potworzyć sobie "domeny lokalne" tak by sobie pracować spokojnie nad kilkoma projektami. Jak widzicie nie będzie super dużego obciążenia Z pewnością dysk dostanie "kopa" - projekty po prostu są edytowane na serwerze, więc wszystkie zmiany są od razu tam zapisywane. Po za tym myślę że wydajność będzie wystarczająca z takiego Atom'a.

     

    Tak więc myślę że zdecyduję się na Atom 525 (1.8 GHz). Dysk powiedzmy okolice 120 GB chyba że większy będzie ekonomiczniejszym rozwiązaniem. Ram - tutaj myślę nie ma co oszczędzać? Karta graficzna zintegrowana wystarczy - Debian po konsoli wymagań za dużych nie ma ;) Druga karta sieciowa byłaby bardzo przydatna. Co prawda nie będzie pracował jako router ale jeśli za jakiś czas dokupiłbym drugi sprzęt dobrze by było go podpiąć


  11. Obudowa jednak zostanie ;) Czasem wpadają na kawkę Klienci i podejrzewam że zwrócili by na to uwagę;) Znalazłem jeszcze nieco większą obudowę ale bez zasilacza, jednak że na allegro widzę tylko zasilacze ok 200W. Może to z racji że za długo dziś pracowałem ;) Spokojnie na nikogo nie spada odpowiedzialność, po prostu nie mogę znaleźć nigdzie 40 W ;) Choć w sumie płyta - gdzieś znalazłem taką informację - zużywa do 35 W do tego dochodzi reszta więc chyba te 65W będzie okey.

     

    Jutro dalsza część poszukiwań ;)

     

    @Kamikadze, terminal bardzo ciekawy - przymierzałem się już do tego, ale problemem jest brak możliwości swobodnej rozbudowy. Za prąd płacę osobiście więc jest to ważny czynnik ;) Początkowo pytałem o nie, ponieważ nie byłem pewien ich możliwości pod względem konsumpcji :) no i hałasu.


  12. Witajcie, dziękuję za rzeczowe odpowiedzi - bardzo pomocne.

     

    @Miłosz, słyszałem właśnie że są to dosyć głośne urządzenia i do tego bardzo prądożerne, dlatego chciałem się upewnić.

     

    @regdos, dziękuję za konkret. Aktualnie mam jeden dysk zewnętrzny dosyć spory 1TB pod USB więc mogę go podpiąć pod serwer a w serwerze zamontować właśnie taki 2.5" by oszczędniej było. Możesz zdradzić czy w komplecie z obudową był zasilacz? Jeśli tak to jaka to obudowa?

     

    @Serwer-Pomoc.pl, ja płacę wszystkie rachunki więc jeśli o koszt prądu chodzi dobrze by było ekonomiczne rozwiązanie. Dzięki za zaproszenie smile.png Do tej pory korzystałem z howtoforge.com (fajne opisy są) i akurat kupiłem książkę "Unix i Linux. Przewodnik Administratora". Myślę że na początek przygody będzie wystarczająco dużo materiałów.

     

    Dodano:

    Znalazłem jeszcze coś takiego jak Intel D525MW wygląda że procesor jest wyżej taktowany, cena bardzo podobna czy ktoś miał styczność z tym sprzętem?

×