Skocz do zawartości

Daniel Stefaniuk

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Daniel Stefaniuk

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Automatyczna instalacja phpbb3

  Ok, może powinienem wyjaśnić pojęcie "automatyczna instalacja" [programu/aplikacji/usługi]. Jest to proces instalacji i konfiguracji bez ingerencji użytkownika. W tym przypadku skrypt w shell'u, który umożliwi zainstalowanie phpbb3 bez używania instalatora z poziomu przeglądarki. Mam już kilka takich skryptów, które instalują aplikacje PHP, jednak z phpbb3 jest to bardziej kłopotliwe. Samo zbudowanie bazy, modyfikacja pliku konfiguracyjnego i dodanie rekordów do tabeli USERS i CONFIG nie wystarcza - phpbb3 nie działa poprawnie. Znalezienie problemu nie jest trywialne ze względu na często używane zmienne globalne w kodzie. Więc, moje pytanie jest - co pominąłem lub jaka jest droga alternatywna do automatycznej instalacji phpbb3?
 2. Automatyczna instalacja phpbb3

  'niemal automatycznie' != 'automatycznie' Pracuję nad integracją phpbb3 z innym CMS'em, Potrzebuję zautomatyzować proces instalacji. Myślę że, wiele firm hostingowych to już zrobiło, więc szukam podpowiedzi.
 3. Automatyczna instalacja phpbb3

  Jak z automatu zainstalować phpbb3? Napisałem skrypt, który w skrócie - buduje bazę (install/schemas/mysql_41_schema.sql) - modyfikuje plik konfiguracyjny (config.php) - wrzuca do bazy zawartość tabeli USERS i CONFIG z wcześniej przygotowanego dump'a Po za tym, że ostatni krok nie jest sposobem, przy którym chciałbym pozostać, to i tak nie działa.
×