Skocz do zawartości

Ptaq

Użytkownicy
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Ptaq

 1. wpływ linków na SEO

  Tak jak napisałeś, w cache link został szybko złapany i to jest chyba jedyny pewnik, że Google wie o linku, ale kiedy przełoży się na moc ciężko stwierdzić. Na przestrzeni lat, były takie akcje, że pozyskiwało się linki a efekty były umiarkowane, po czym po pewnym czasie (tygodnie / miesiące) i strona notowała wielki wzrost pozycji. Tu jest wiele czynnik, jak zmiana algorytmu oceniającego np. budowę strony itd. Ale z dużą dozą prawdopodobieństwa - właśnie po X czasie nagle Google doceniło te linki. Ale też często jest tak, że zdobywając regularnie linki niemal od samego początku pozycję idą do góry, co pokazuję, że linki mogą działać praktycznie z dnia na dzień, a przynajmniej po kilku dniach.
 2. [dyskusje] Hekko.pl

  Niestety dziś po raz kolejny całe konto na hekko ma błąd 503. Mam na ich serwerach chyba 8 kont. Praktycznie nie ma miesiąca by któreś z kont by nie miało 503. Co gorsza dopóki im się tego nie zgłosi... to może taki błąd wisieć wiele dni. Raz miałem taki przypadek - gdy nie czuwałem nad jednym (na szczęście mniej istotnym kontem) to chyba 4 dni było z tym błędem. Po zgłoszeniu raczej dość szybko (kilkadziesiąt minut do kilku godzin) i konto rusza. Chociaż ze zgłaszaniem też często są jaja. Nieraz po zgłoszeniu konto po np. 30 min rusza. A po 3 minutach od tego jak ruszy odpisuje support, że z kontem wszystko jest OK i oni nie widza by nie działało. Widać albo mają taki burdel, że zgłoszenie leci do wielu osób i część osób ogarnia od strony technicznej. A potem trafia do osoby od kontaktu z klientem i taki efekt jest. No chyba, że jest taki zabieg, by usuwać awarię ale unikać przyznawania się do tego, że coś było nie tak. Faktury podrożały 2-3 krotnie. Kiedyś były niskie - bardzo niskie. A jakość była pierwsza klasa. Teraz faktury jak na tego typu klasę serwera po prostu wysokie - a jakość poszła na łeb. Moja ocena to między 2+ / -3 na 6. Ogólnie jakbym miał wybierać jeszcze raz serwer to bym nie wybrał ich. Teraz trochę z racji przenoszenia dużej ilości stron JESZCZE u nich jestem.
 3. Strona pozostawia trochę do życzenia, wspomniane taki H1, URLe też bym lepsze zrobił by linkowanie poprzez nie było bardziej efektywne. Ale głównie sprawa rozchodzi się o linkowanie - niestety zbyt mocno ciśniesz anchorami i to Cię może zgubić. Tu musisz sobie postawić dłuższy okres czasu np. pół roku na rzetelne zdobywanie linków (bo jesteś amatorem więc nic w pośpiechu). Jak Ci się uda wbić stronę po 3 tygodniach czy 3 miesiącach - to super. Ale nie stawiaj sobie presji, że codziennie oglądasz statystyki i zastanawiasz się czemu nie idą w górę. Daj sobie dłuższy okres czasu i wtedy będzie mieć czas się dokształcać w międzyczasie - zdobywać mniej a lepsze linki. I wtedy masz szansę osiągnąć sukcess. Na szybko to głównie filtr dostaniesz i się skończy zabawa.
 4. Prośba o wycene

  Dziwna sprawa z wyceną - bo można wyceniać jeżeli ma się jakieś podstawy. Sama nazwa może być podstawą wyceny (której nie znamy). Ale kierunkiem może być też ruch jaki domena by posiadała - bo jeżeli miałaby z sensownych źródeł ruch i dałoby się ew. szacować z tego potencjalnych klientów to może, może byłbyś wstanie coś ustalić cenowo. Inny przypadek jakby domena była pozycjonowana - i mógłbyś pokazać, że ma dobre pozycję na powiedzmy 20 fraz i ich wypozycjonowanie kosztuje Cię np. 2000zł / mc. To wtedy możesz powiedzieć, kwotę o X zł większą - i jest to jakoś uzasadnione. I wtedy sama dzierżawa też ma sens - bo ktoś ma ma domenę która bezpośrednio od razu dostarcza mu klientów.
 5. Witam, Mam od kilku tygodni problem ze swoim serwerem dedykowanym. Ale od początku. Serwer dedykowany miałem w OVH. Serwer był już sprzed kilku ładnych lat - więc parametry byly już stosunkowo słabsze a kwota była stosunkowo wyższa. Głównie z przyczyn ekonomicznych i wydajności zamówiłem w SYS(OVH) nowy serwer o lepszych parametrach (m.in. dyski SSD) oraz w niższej cenie. Administratorowi który zajmuj się i konfiguruje moje serwery zleciłem by postawił serwer na innej konfiguracji. Nie znam się dokładnie jak to się nazywa - efekt chciałem taki by nie trzeba było ustawiać chmodów na katalogi. Pozostała konfiguracja wydaje mi się, że jest taka sama jak była do tej pory. Tak się też stało nowy serwer był tak skonfigurowany i wszystko działało ładnie... do czasu. Zaczęło się od tego, że load strasznie do góry szedł. I zdarzało się to czasem codziennie, czasem co drugi-trzeci dzień. Ogólnie restart pomagał. I było przez kilka-kilkanaście godzin wporządku (load poniżej 1). Po bardziej wnikliwej analizie okazało się, że konto na którym bylo forum (php by przemo) z ruchem ok. 500uu/dzień - zajeżdza serwer. Szybkim rozwiązaniem tego problemu (doraźnym) był restart w panelu DirectAdmin procesu "httpd" - wtedy wszystko błyskwicznie wraca do normy i potrafi przez wiele godzin być OK. A sam wzrost loadu wygląda bardzo dziwnie - bo zaczyna się od tego, że zaczyna powoli rosnąć od load 10 zaczynam dostawać powiadomienia i tak dostaj je średnio kilka razy na godzinę na maila. Load rośnie niemal do zabicia serweru (500!). Wygląda to tak jakby serwer nie potrafił wyczyścić sobie tego procesu - bo jezeli tylko kliknę magidzne "httpd" wszystko wraca w ciągu kilku sekund do normy i przez wiele godzin może być bez żadnych problemów. Administrator serwera twierdzi, że problem jest po stronie skryptu. Jednak na starym serwerze load nigdy nie przekracał 2. A sam skrypt po tych problemach został przeinstalowany od początku w najnowszej wersji i bez pluginów. Tak więc po stronie skryptu wg. mnie jest OK. Wiem, że jest to mocno obiążający skrypt ale by zabijał serwer dedykowany mając ruch 500uu/dzień - do tego jak na amatora w dziedzinie serwerów - wiem, że na poprzednim dużo słabszym serwerze wszystko działało. Na nowym nie działa. Jakaś sugestia jak rozwiązać mój problem? I co może być przyczyną tego co się dzieje. W załączniku screen rosnącego loadu z dzisiaj. Dodam, że po restarcie ok. godz. 11 do teraz load jest OK.
 6. Mam domyślną wersje by przemo - bez dodatków (poza tymi co ma w sobie przemo). Ja nie twierdzę, że skrypt jest dobry i nie obciąża serwera piszę po raz kolejny - i godzę sie z tym, że przez niego będę serwer bardziej obciążony niż pod innymi skryptami forów - ale nie do tego stopnia. I wyłączenie forum wg. mnie nie jest rozwiązaniem - bo jestem świadom tego, że to to konto z forum obciąża serwer i że po wyłączeniu będzie działać serwer... tylko co dalej z tym zrobić? I po praz kolejny podkreślę, poprzedni serwer z tym skryptem nie miał problemu. Co do wersji PHP to dodam to co pisałem wcześniej - że nowy serwer jest tak skonfigurowany, że nie wymaga chmodów i to jest główna różnica między konfiguracjami serwerów.
 7. Niestety nie pamiętam jaka była wersja PHP na poprzednim serwerze. Ale zakładam, ze zbliżona (na pewno nie było jakiejś 4.*). Teraz jest PHP: 5.3.29.
 8. Tylko mnie nurtuje to, że: - na starym serwerze nie było problemów z tym skryptem jak pisałem load nie przekraczał 2. - skrypt by przemo był 2 dni temu przeinstalowany od nowa - jest święża instalacja z którą za bardzo nie ma co zrobić, bo jest to defaltowa instalka - a jak wiadomo, taki skrypty mimo, że starę są na setkach serwerów i działają poprawnie. Ja rozumiem, że to forum może mieć na tyle nieoptymalne rozwiązania, że load zamiast 0,2 (na skrypcie powiedzmy IPB) to na przemo będzie 0,5. Ale wydaje mi się, że nie na tyle wysoki load jest by zawieszać serwer.
 9. Teraz nie load jest niski. Ogólnie mam jeszcze takie info podczas od administratora jak są te problemy:
 10. Witam, Poszukuje firm hostingowych które oferują konto wirtualne z dedykowanym (unikalnym IP) dla danego konta. Nie ukrywam, że cena jest jednym z ważniejszych czynników. Pozostałe parametry konta są już mniej istotne, ale nawet kilkaset MB pojemności i 3-5GB transferu / mc już starczy. Póki co znalazłem: http://www.iq.pl/oferta/hosting/ w pakiecie START M mamy już konto z własnym unikalnym IP. Z góry dzięki za dalsze propozycje.
 11. Tak po prostu... głównie pod seo Umiarkowanie - ważne by w miarę to jakoś chodziło. Głównie chodzi mi o to by nie było wiecznie padów/odzyskiwania plików/baz z backupów itd. Dlatego wolę unikać najtańszych bardzo niepewnych usług. Na początku 1 sztukę by potestować docelowo budżet powiedzmy 2000zł / rok. Zależy mi na wielu IP z różnych klas. Nie wykluczam, by było to w jakimś vps'ie / bądź resellerze spięte. Dlatego też nie wykluczam np. opcji DirectAdmin z poziomem dostępu reseller a pod nim np. X0 kont.
 12. problem z IP failover

  Dokładnie taką samą informację dostałem (oczywiście ze swoim IP). Również nie mam pojęcia o co chodzi.
 13. Witam, Mam serwer dedykowany z wieloma IP i teraz tworzę konto reseller nieważne czy wybiorę: - Shared-Serwer - Shared-Reseller's IP - Assigned (bo sprawdzałem każdą z opcji). Teraz tworzę z poziomu utworzonego resllera jakąś paczkę. Potem tworzę usera i mam opcję: IP: XX.XX.XX.2 (shared server) XX.XX.XX.3 XX.XX.XX.4 XX.XX.XX.5 Jeżeli wybiorę to pierwsze IP (shared serer) to tworząc kolejnego usera, nadal mam wszystkie 4 IPki do wyboru. Ale jeżeli wybiorę któreś z 3 pozostałych, to tworząc kolejnego znika już to które jest przypisane do konkretnego użytkownika. Czy jest możliwość jakoś tak zrobić, by reseller mógł zakładać konta na wszystkich IP i by te IP nie znikały gdy chciało by się założyć kolejnego usera na danym IP ( a IP nie było by tym "główny" (shared server). Bo tak to bym musiał poda każde IP zakładać resellera tak by miało status shared server. Ale przy większej ilości IP - to tak mało praktycznie.
 14. Dzięki ! A tak się męczyłem i na tyle różnych sposobów kombinowałem. Oczywiście + ode mnie
 15. Witam, Jak zrobić by zakładając konto użytkownika/resellera - miał on od razu włączony wildcard. Bo obecnie poprzez panel administracyjny wchodzę do: "Wlasne konfiguracje HTTPD" i tam dopisuję: ServerAlias *.domena.pl Czy da się z automatu jakoś zrobić, by user dodając domene i ustawiając w swerze DNS ospowiedni wpis - wildcard od razu działał? Bez wykonywania powyższej czynności. Tam są jakieś szablony: Dostepne opcje: |DOMAIN|, |IP|, |HOME|, |ADMIN|, |DOCROOT|, |USER|, |GROUP|, |CERT|, |KEY|, |HOSTNAME|, |SAFE_MODE|, |OPEN_BASEDIR|, |CREATOR|, |BANDWIDTH|, |QUOTA| Czy to tu da się jakoś to zdefiniować, by nie było zabawy z każdą domeną?
 16. Szczerze, to ja się tam nie znam na administrowaniu serwerami choć chciałbym to zrobić sam, tyle - że miło by było tak troszkę prościej opisać. Dokładnie który plik i co dodać, jak przebudować Rozumiem, że to przez ssh? Czy w DA też się da ?
 17. Pomijając, że nadal walczę z "dziurą" przez którą mój serwer dostał się na black listy. Zauważyłem, że w kolejce mail jest BARDZO dużo - nawet do 4000 maili/dobę systemowych. Mają one taką treść: Dodam, że cron odpala mi się w nocy, a te zapytania przychodzą niemal cały czas - po kilkadziesiąt/kilkaset na godzinę. O co chodzi no i jak się tego pozbyć/naprawić.
 18. Dzięki to były faktycznie powiadomienia csf+ldf, że na to nie wpadłem.
 19. Mam problem funkcją mail(); - na wszystkich stronkach gdzie były wszelkiego rodzaju formularze kontaktowe itd. przestały działać, mianowicie nie dochodzą maile, czy to na gmail czy prywatną poczte. Nie orientuję się w temacie black list spamerskich serwerów, ale kiedyś chyba o tym słyszałem. Że dodają adres IP serwera i potem już nigdzie nie dochodzą maile wysyłane z niego. Ja mam serwer dedykowany w OVH no i ten opisany problem. Jak by ktoś się orientował, co zrobić i dał mi info.
 20. Faktycznie mam coś takiego "Routowane na" i tam mam to stare IP. Tyle, że tam można jedynie zmienić Rewers ale tam jest "87-98-233-212.kimsufi.com" - czyli utworzony już z nowego adresu IP.
 21. Co ciekawe, przepiąłem jedne z serwisów wykorzystujacych mail(); pod drugi IP - failover - niewykorzystywany w OVH i z niego też nie dochodzą :| Podejrzana sprawa... bo ten sam formularz z innego dedyka śmiga.
 22. Znalazłem kilka list m.in.: http://www.blacklistalert.org/ 91.121.140.101 I na kilku listach jest to IP :| Znalazłem też ten temat: http://www.webhostingtalk.pl/topic/17206-usuniecie-z-list-spamowych/ I wynika, że mam zmienić IP? Że ręczne usuwanie z list może trwać dłuugo a i nie zawsze zakańcza się sukcesem?
 23. Chyba jakaś grubsza awaria, bo mój dedyk również nie pinguje.
 24. Z okazji zbliżających się świąt i prawie okrągłego 1000 użytkowników http://www.seo-stat.pl pragniemy przedstawić promocję. Promocja obowiązuje wszystkie zestawy PRO oraz VIP. Cenę zakupu płatnych pakietów PRO/VIP obniżamy o 50% - tylko na 7 dni, czyli do 20.12.09 Przykładowo najtańsze konto opłacone na pół roku z góry kosztować będzie tylko 5zł / mc. a w nim możecie monitorować nawet 20 swoich serwisów ! Jedyne ograniczenie promocji - to możliwość tylko jednego przedłużenia w promocyjnym okresie, dlatego warto przemyśleć - czy lepiej przedłużyć konto pakietem o jeden miesiąc, czy od razu na pół roku. Co daje pakiet PRO/VIP? - możliwość monitorowania DUŻO większej ilości serwisów na większą ilość fraz - możliwość monitorowania serwisów również w: Google.de, Google.co.uk, Bing.pl - możliwość sprawdzania: konkurencyjności fraz - możliwość sprawdzania PageRank domen - możliwość sprawdzania BL by Yahoo - możliwość sprawdzania ilości zaindeksowanych stron w Google Zaufało nam blisko 1000 użytkowników, czas byś dołączył do nich i Ty ! Pozdrawiamy, Ekipa SEO-STAT.PL
 25. Mam taki problem, że wytyczne od klienta jest by mógł zakładać konta FTP dla swoich pracowników, jednak mają one mieć takie właściwości: - tworzenia/wgrywania plików - modyfikacja plików - NIE mają możliwości usuwania plików No i teraz jak to rozwiązać? System Debian z DirectAdmin (tam są tworzone FTP i userzy do nich).
×