Skocz do zawartości

slip

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O slip

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. DDosy na stronę, szukam hostingu.

  MaxioR, czy możesz podać na priv adres tego forum?
 2. Dzierżawa adresów IPv4

  Przepraszam, że troszeczkę odgrzewam, ale nie jedyna. Oczywiście masz rację, że trzeba to z jakiegoś ASa na BGP rozgłosić, ale wydzierżawione /24 IPv4 (lub więcej) można przekazać do rozgłoszenia dostawcy (zakładając że ma BGP wdrożone), a on już może ustawić statyczny routing do serwera klienta.
 3. Problemy z ruchem TPSA -> OVH

  Powiem tak... W obu przypadkach z tego co pamiętam wystarczyło wydłużyć trasę do GGC poprzez prepend wywołany ustawieniem stosownego community. W tym przypadku nie widzę, a klienci nie doświadczają problemów, o których wspominasz. Na 100% to pewnie tylko google wie, od czego zależy to, z którego GGC idie ruch. Opisuję tylko swoje obserwacje i doświadczenia poparte konkretnymi przypadkami, w których zminę GGC, z którego idzie ruch, udało się wymusić tylko poprzez manipulację BGP.
 4. Problemy z ruchem TPSA -> OVH

  Czy przypadkiem nie jest tak, że decyduje długość AS path do danego GGC? Ponadto operatorzy udostępniają zwykle community w rodzaju "nie rozgłaszaj do jakiegoś GGC" ewentualnie "prependuj do jakiegoś tam GGC". Da się tym sterować. W każdym bądź razie miałem dwa przypadki, w których firmy ISP prosiły o zmianę i udało się to za pomocą BGP osiągnąć.
 5. Potwierdzam. Gdy już będziesz męczyć ten support zwróć im też uwagę na to, aby skonfigurowali ntp tak, aby zmiana czasu przy synchronizacji odbywała się płynnie, a nie np. na zasadzie skoku o kilka/kilkanaście sekund, gdyż potrafi to skutecznie wyłożyć wybrane usługi.
 6. Zwykle w podobnych przypadkach dobrze sprawdza się Memcached. Oczywiście o ile można w konkretnym przypadku z takiego rozwiązania skorzystać.
 7. [Sprzedam] ASN + Adresy PI

  Czy kasowanie wstawianych przeze mnie linków do źródła zewnętrznego nie ma przypadkiem związku z tym, że reprezentujesz sys-com.pl? Czy gdybym jako źródło podlinkował sys-com.pl też usunąłbyś ten link? Przemyśl to proszę. Weź pod uwagę, że linkuję wpis na temat poruszany w temacie. Owszem, tematy są stare, ale z 2giej strony wiszą wysoko w google po frazach typu BGP, PI i PA, więc zapewne trafia tu sporo ludzi zainteresowanych tematem i de facto są żywe, bo temat jest aktualnie na tapecie osób zainteresowanych BGP. Ale jeśli jesteś pewien, że moje wypowiedzi nic nie wnoszą i są zbędne, oraz naruszają zasady forum, skasuj je i będzie po sprawie. Nie przyszedłem tu, żeby się przepychać. Nie ma o co. Pozdrawiam.
 8. [Sprzedam] ASN + Adresy PI

  Czasami zamiast wykładać kupę szmalu na przejęcie PI IPv4, warto zastanowić się nad tym, czy po prostu nie wdrożyć BGP w oparciu o adresy PA, bez adresów PI.
 9. Zakup własnych adresów IP

  PA otrzymane od operatora też można rozgłaszać na BGP. EDIT, do Moderatora Miłosza: Przyjmuję do wiadomości ostrzeżenie tyczące się odkopywanie wątków, jednak nie bardzo rozumiem powód wywalenia linku. Nie można powoływać się na żadne źródła zewnętrzne?!??!?
 10. Ovh down?

  Dokładnie... http://lipowski.org/...ez-ac-x-i-plix/
 11. Dziś TEPSA była dostępna za darmo zarówno w PLIX, jak i w AC-X, ale niestety nikomu to na dobre nie wyszło. http://lipowski.org/...ez-ac-x-i-plix/
×