Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Fantom847

Pytania i problemy z cal.pl

Polecane posty

Małe odświeżenie tematu:

Ja mam ciekawą historię na temat cal.pl. Miałem tam stronę www.chaos-gaming.pl - zwykła strona klanu na popularnym cms webspell, nic skomplikowanego. W obecnej formie stała na serwerze cal.pl od maja 2007 roku. Od września 2007 zacząłem prowadzić turnieje w Warcrafta 3 co 2 tygodnie w sobotę (udało mi się przeprowadzić 16 turniejów). Właśnie 12.04 odbywał się 17nasty ale około godziny 15.30 padł serwer. Wysłałem do biura obsługi email z informacją i zapytaniem co sie stalo. Serwer po 4 godzinach wstal a od cal.pl dostalem informacje ze nie chca juz zebym korzystal z ich serwerow - blok konta. Rano w niedziele napisali ze obciazylem 51% procesora i zrobilem 81000 wywolan (dane z kosmosu), nie mam pojecia skad i jakim cudem, szczegolnie ze wczesniej nie bylo zadnych zastrzeżeń z ich strony. To jeszcze nic, teraz najlepsze. Po mailu w kt chcialem wyjasnien i powiedzialem ze chce zeby mi odblokowali konto miedzy 20 a 22 w niedziele wieczorem zeby przegrac dane otrzymalem bardzo ciekawy email zwrotny. Pisza w nim, ze narazilem ich na straty i wystawili mi fakture proforma za naruszenia regulaminu. Podkreslam nic na stronie nie zmienialem ani tez nie robilem nic akurat wtedy bo kto inny prowadzil turniej. Oczywiscie nic nie zmienial na stronie tylko uzupelnial przez panel webspella jak za kazdym razem co 2 tygodnie. Na koniec dodam ze faktura opiewa na kwote 2435 zl brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Odszkodowanie za łamanie regulaminu" oczywiście od razu odmówiłem zapłaty faktury bo nie podano mi żadnych dowodów a sam kompletnie nie czuje sie winny zaistnialej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

Swoja postawa cal.pl zrobilo z siebie posmiewisko, przynajmniej w moim mniemaniu, http://www.cal.pl/regulamin - mozesz spac spokojnie Pawle, w ich regulaminie nie znalazlem jakiejkolwiek wzmianki o przekroczeniach limitu procesora itp (jest tylko wzmianka o transferze), przewertuj regulamin, wyjedz im z jakims paragrafem, a oddadza ci dane, bez nerwow :P spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane mi oddali, chodzilo mi przede wszystkim o tego emaila ktory mial na celu nastraszenie mnie, nie wiem sam ale jak go dostalem to bylem w szoku. Pomyslalem ze ta firme prowadza jacys nienormalni ludzie. Jak chcialem wyjasnien dostawalem tylko zdawkowe informacje typu ze "bez problemu możemy przedstawić dowody" tak jakby ktoś sie z tych administratorów bawił sie moim kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

Bez problemu to ich admin mogl ustawic limity. Swiadczy o profesjonalizmie :P Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd
Pomyslalem ze ta firme prowadza jacys nienormalni ludzie.

 

Widać że za bardzo to się nie pomyliłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ogólnie trochę śmiesznie wygląda... .

 

Faktycznie użytkownik Fantom847 obciążył zbytnio maszynę, prze co Apache się wysypał i były ogólne problemy z dyskiem - serwer orion nie działał ~4h.

Mieliśmy tego pana na oku już od tygodnia, ale ta sprawa przechyliła czarę co do wypowiedzenia umowy.

 

Jeśli chodzi o tą fakturę proforma na ~2400zł to trzeba przede wszystkim powiedzieć, że użytkownik ten zaczął Nas wcześniej "straszyć" i żadać oddania pieniędzy (zadość uczynienia) za 4 godz padu w którym jego strona nie działała w równie kosmicznych kwotach :P więc skoro on może, to dlaczego my nie :)

 

Sprawa została oczywiście rozwiązana i nikt nikomu nie płaci "odszkodowania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc skoro on może, to dlaczego my nie

 

Pełen profesjonalizm.

 

Jak wam napisze że jesteście debilami to wy mu też odpiszecie wedle tej zasady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wam napisze że jesteście debilami to wy mu też odpiszecie wedle tej zasady?

Dlatego osobiście z Klientami wypowiadających się w powyższy sposób nie podejmuje w ogóle rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie użytkownik Fantom847 obciążył zbytnio maszynę, prze co Apache się wysypał i były ogólne problemy z dyskiem - serwer orion nie działał ~4h.

Mieliśmy tego pana na oku już od tygodnia, ale ta sprawa przechyliła czarę co do wypowiedzenia umowy.

 

Okej wiec tak. Firma INFO-CAL Roman Trziszka do tej pory nie napisala do mnie prywatnie ze nie musze placic odszkodowania za moje "dzialania". Nie dostalem wczesniej zadnego ostrzezenia. Turniej jest co 2 tyg wiec tylko wtedy w sobote serwer moglbyc bardziej obciazony. Nie wiem jak mnie mogli miec na oku od tygodnia. Nie żądalem zadoscuczynienia tylko zwrotu pieniedzy za wynajem jesli umowa ma byc rozwiazana. Jaka to kwota mialaby nie byc to chyba nalezy mi sie zwrot. Pozatym nie powiedziano mi, że mam na przykład na to 2 dni i mam sie wynieść - dostalem mail ze umowa jest rozwiazana konto zablokowane itd. Wiadomo, że na przeniesienie www trzeba mieć troche czasu. Potem cała sprawa z faktura za straty z której firma INFO-CAL Roman Trziszka do tej pory sie nie wycofala. To co tutaj piszą nijak sie ma do rzeczywistości. Kłamią na forum publicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawle,

 

załatwienie całej sprawy nie odbywa się w 5 minut, należy całość skonsultować z włascicielem firmy. Faktura została juz usunięta z systemu. Nie jest prawdą, że nie mogliśmy mieć podejrzeń że Panska strona od tygodnia nie generowała większego obciążenia - bo rzeczywiście tak było. Prosze chociaż sprawdzić logi apache, do których dostęp ma Pan chociażby w panelu directadmin - ilość odwłołań do serwisu przez ostatni tydzień 80000, tydzień wcześniej 24000. Albo jest to winna niezależna od Pana - np. jakiś robot wyszukiwarki itp lub czego życzę zwiększenie odwiedzalności serwisu. Przepraszam, że konto zostało zablokowane w trybie natychmiastowym - nie mogliśmy dopuścić do sytuacji, aby serwer padał ponownie z powodu tej jednej strony.

 

Pragnę zaznaczyć, że Pańskie ostatnie zdanie cyt. "Kłamią na forum publicznym." jest poprostu niedorzeczne i domagam się jego usunięcia. Nikt Pana nie okłamał. Informacja oficjalna nie została wysłana, sprawę woli Pan załatwiać na forum więc dostosowaliśmy się do Pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwołuje "Kłamią na forum publicznym". Może mnie poniosło ale same informacje udzielane przez pracowników firmy nie są spójne. Jeżeli firma INFO-CAL życzy sobie to mogę udostępnić korespondencje, w której ewidentnie ktoś się odgrywa na mnie i jeszcze dzisiaj rano utrzymywał, że "podejmą kroki prawne" jak nie zapłace tej faktury. Myśle, że nie jest problemem napisać email wyjaśniający najpierw do mnie, a potem odpisywać na forum że wszystko jest już załatwione. Ja bym potwierdził i temat zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pragnę zaznaczyć, że Pańskie ostatnie zdanie cyt. "Kłamią na forum publicznym." jest poprostu niedorzeczne i domagam się jego usunięcia. Nikt Pana nie okłamał. Informacja oficjalna nie została wysłana, sprawę woli Pan załatwiać na forum więc dostosowaliśmy się do Pana.

 

Aha nie mogłem edytować swojego posta więc przytaczam wypowiedz Pana Michała Trziszki.

 

A teraz wypowiedź Użytkownika INFO-CAL.

Jeśli chodzi o tą fakturę proforma na ~2400zł to trzeba przede wszystkim powiedzieć, że użytkownik ten zaczął Nas wcześniej "straszyć" i żadać oddania pieniędzy (zadość uczynienia) za 4 godz padu w którym jego strona nie działała w równie kosmicznych kwotach :P więc skoro on może, to dlaczego my nie :)

To co napisał użytkownik INFO-CAL nie jest prawdą ponieważ nie straszyłem i nie żądałem zadośćuczynienia, chciałem tylko zwrotu pieniędzy za wynajem i nie w kosmicznej ale śmiesznej kwocie. Nawet bym o tym nie napisał do Cal.pl gdybym nie został tak potraktowany.

Odnośnie samej faktury proforma to nic ona nie znaczy bo jest zwykla faktura przelewową która pewnie każdy mający dostęp do systemu może anulować (zrobić korektę) szczególnie, że nie była wystawiona za usługe. Przynajmniej tak jest w każdej firmie i nie musi jej podpisać ani zatwierdzić właściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×