Skocz do zawartości


 

nolimits

Użytkownik od 06 sty 2015
Offline Ostatnio aktywny lut 13 2018 10:10

Moje posty

W temacie:Amazon

23 styczeń 2018 - 16:37

Ale zdajesz sobie sprawę, że AWS to nie jest hosting WWW tylko chmura obliczeniowa? Możesz uruchomić instancje serwera, ale dalej musisz sam skonfigurować i zarządzać.

 

Jeżeli twój serwis wymaga dużej skalowalności i wysokiej dostępności z całego świata, to tak jak najbardziej warto wchodzić. Ale to nie będzie tania impreza. Tutaj znajdziesz prosty kalklulator. Potrzebujesz co najmniej jednej instancji EC2 i voluminu EBS. Potem wpisujesz ile przewidujesz transferu:

https://calculator.s....com/index.html

 

Np. dla instancji t2.medium (2 x vCPU, 4GB RAMu) plus 100GB dysków w EBS i przy ruchu wychodzącym 100GB, miesięczne koszty to $49. 

 

A to cena bez żadnych bonusów: brak backupu, dodatkowych IP itp.

 

Zastanawia mnie fakt po co mam płacić dodatkowa na tym za bacupu ? Przecież również dobrze mogę skonfigurować automatyczny backup z innymi narzędziami online czyż nie?


W temacie:Premium DNS - co to daje ?

03 styczeń 2018 - 22:34

To jeszcze wiele nie wiesz ;)
 

Hmn ?


W temacie:Najtansze SSL a IP

16 grudzień 2017 - 14:17

Pozwolcie Panowie ze odgrzebie troche temat. Tak się zastanawiam jak do tego wszystkiego ma się cloudflare ? Czy nie lepiej tam sobie skonfigurować od razu wszystko i mniej problemowo (przynajmniej tak to wygląda? )

W zasadzie to czym ssl z cloduflare się rozni od letsencrypt ?


W temacie:Vestacp i Docker

10 grudzień 2017 - 21:40

Do tej pory korzystałem tylko z ISPConfig 3 - działa. Nie jest jakiś świetny, ma trochę problemów, ale generalnie działa.

Jak hostujesz jedną stronę i to w kontenerze, to nie ma sensu stawiać jakichkolwiek paneli.

 

no dobra a dla 2-4 stron np ? jaki to ma sens ? niby tyle opcji ale z drugiej strony do czego tak naprawde się używa tych paneli (czytaj  rzeczywiście usprawniają, przyśpieszają pracę)


W temacie:Vestacp i Docker

08 grudzień 2017 - 19:24

Dzięki za info. Btw który darmowy panel polecisz ? wyszło teraz sporo nowych .

 

// W zasadzie mam jeszcze jedno pytanie. Zakładając że utrzymuję jedną stronę na dockerze. Czy jest jakikolwiek sens wówczas posiadania Panelu bez innych stron  ?