Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BartłomiejJ

DNSPartner.pl - Cel: jasne zasady

Polecane posty

Witam

 

Oddaję do Waszej wiedzy serwis domenowy www.dnspartner.pl

 

W założeniu ceny mają być dobrą alternatywą na rynku, bez schodzenia poniżej progów opłacalności, a nade wszystko - ceny rejestracji i odnowień nie różnią się. "Tanie" za rok zatem nadal oznaczać bedzie "tanie".

 

Poza tym chyba znane juz stabilne DNSy, jasne zasady współpracy (nie ma kruczków w rodzaju opłat za authinfo, czy jego wręcz blokowanie) oraz uproszczenie współpracy (stała opieka, live'chat, panel zarządzania domeną, itp.).

 

Serwis wypuszczamy dopiero na rynek i miło mi, że mogę tutejszemu gronu go wstepnie zaprezentować.

 

Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przecież to www.dnspartner.pl to najwyraźniej zwykły reseller domen z domainmaker więc jak chcecie oferować niskie ceny skoro jesteście pośrednikami? :|

 

A swoją drogą nie polecałbym współpracy z domainmaker, po tym jaki ostatnio zrobili przekręt razem z domena.pl. Zainteresowani będą wiedzieli o co chodzi...

 

Pozdrawiam! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego, ze sa posrednikami? 95% firm jest posrednikami w rejestracji domen. a cala zabawa polaga tylko i wylacznie na tym aby miec duzo domen dzieki czemu dostaje sie wieksze rabaty.

 

domena zakupiona w nasku, home, onecie, domainmakerze, nazwa.pl, az.pl dziala tak samo jak domena kupiona u posrednika i nie ma zadnej roznicy.

jedyna roznica jest od strony administracyjno-finansowej (panel do zarzadzania i warunki rozliczen finansowych) - a tu kazdy dobiera sobie partnera do swoich potrzeb i wymagan.

 

 

A swoją drogą nie polecałbym współpracy z domainmaker, po tym jaki ostatnio zrobili przekręt razem z domena.pl. Zainteresowani będą wiedzieli o co chodzi...  

 

co Ty nazywasz przekretem? o jaki przekret chodzi?

 

chodzi Ci o to, ze dwie spolki z o.o. ( w tym przypadku nawet cztery) zgodnie z prawem nawiazaly wspolprace i wymienily sie udzialami?

 

czy tą operację przeprowadzaną zgodnie z kodeksem spolek handlowych nazywasz przekretem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domena zakupiona w nasku, home, onecie, domainmakerze, nazwa.pl, az.pl dziala tak samo jak domena kupiona u posrednika i nie ma zadnej roznicy.  
Tak. Masz rację. Ale w ten sposób nigdy nie będą "Chcemy być firmą najlepszą w branży Internetu" jak to piszą na swojej stronie.

 

 

 

czy tą operację przeprowadzaną zgodnie z kodeksem spolek handlowych nazywasz przekretem

 

Nie. :-) Zacznijmy od tego, że one wcale się nie połączyły. Po prostu złamali regulamin NASK i oddali te domeny Domainmaker. Przekrętem nazywam to, że jeden partner Nask nie może przekażać mojej domeny innemu partnerowi Nask bez mojej zgody. Teraz wszystkie ruchy sa zablokowane na bodajże 21 dni i nie mogę przenieśc domeny do jeszcze innego rejestratora (już za moją zgodą :) ).

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przekrętem nazywam to, że jeden partner Nask nie może przekażać mojej domeny innemu partnerowi Nask bez mojej zgody. Teraz wszystkie ruchu sa zablokowane na bodajże 21 dni i nie mogę przenieśc domeny do jeszcze innego rejestratora (już za moją zgodą

 

Ja dzisiaj otrzymałem od domena.pl list z prośbą o niezwłoczne wydrukowanie upoważnienia i przesłania faksem. Oto on:

 

"W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam dokument.

Proszę o jego podpisanie i niezwłoczne przesłanie na fax."

 

Tyle, że nikt do mnie nie dzwonił, a już napewno z nikim nie rozmawiałem. Taki świat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję za uwagi. Wyjaśnię - gdyby chcieć współpracować z NASKiem rabat uzyskany na potrzeby działalności wynosiłby na wstepie nie wiecej niż ... 10% dlatego współpraca z Domainmaker jest dla nas korzystna. Sprawdziliśmy dokładnie wszystkie za i przeciw, jesteśmy w stałym kontakcie z NASKiem i nie ma żadnych problemów w tym by rejestrować, transferować domeny, a w razie gdyby Partner okazał się niesolidny... zmienić go za zgodą naszych Użytkowników.

 

Co do pośrednictwa - Partnerami NASK jest bodaj 40 firm obecnie, a rejestruje domeny lekko licząc ok. 1000 zatem większość z nich to pośrednicy (nawet wobec NASK), zresztą na pośrednictwie opiera się współczesna gospodarka, ale.. to chyba nieważne :)

 

Dodam jeszcze w kwestii, o której Państwo piszecie - my nie angażujemy się w to co wyrabia nasz pośrednik, jednakże z punktu widzenia regulaminu NASK został on najwyraźniej złamany, a to, że teraz na szybko domena.pl szuka u swoich Klientów potwierdzenia "po fakcie" o czymś świadczy. Ale taki jest współczesny świat i biznes, wiec nie dziwi mnie to - niestety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie do DomainMaker, ja słyszałam od znajomych zajmujących się również domenami, ze to firma na poziomie. Nie trzeba czekać na odpowiedź przez godzine jak co u niektórych. A to, ze się połączyli i co z tego - komu to przeszkadza? A niech się łączą. Pewnie to przyniesie tylko same korzyści. Poprostu dobrze myślą!!! :-D

 

Wysłany Nie Sty 23, 2005 9:24 pm:

 

 

Dodam jeszcze w kwestii, o której Państwo piszecie - my nie angażujemy się w to co wyrabia nasz pośrednik, jednakże z punktu widzenia regulaminu NASK został on najwyraźniej złamany,

 

hmmm..... :| nasz pośrednik co wyrabia ? No nie ładnie tak pisać o firmie z którą się współpracuje... o ile dobrze rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.... A to, ze się połączyli i co z tego - komu to przeszkadza? A niech się łączą. Pewnie to przyniesie tylko same korzyści. Poprostu dobrze myślą!!! :-D

 

hmmm..... :| nasz pośrednik co wyrabia ? No nie ładnie tak pisać o firmie z którą się współpracuje... o ile dobrze rozumiem

 

Wszystko byłoby ok gdyby zrobili to tak jak powinni , a nie potajemne przeniesienie domeny klientów bez ich wiedzy do innego rejestratora.

Teraz próbują podstępnie (wysyłając maile np cytowane wyżej) wyciągnąć od klientów pisemną zgodę na przeniesienie domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby ok gdyby zrobili to tak jak powinni , a nie potajemne przeniesienie domeny klientów bez ich wiedzy do innego rejestratora.

Teraz próbują podstępnie (wysyłając maile np cytowane wyżej) wyciągnąć od klientów pisemną zgodę na przeniesienie domeny.

 

Momencik a o kim ty mówisz ? Sądzisz, że DomainMaker wysyła e-maile do klientów finalnych ? Nie no nie żartuj.....nie wierze!!!

 

pozdrooofka :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystaczy przeczytać powyższe posty aby zrozumieć że to domena.pl przezuciła domeny swoich klientów do dm bez ich wiedzy i zgody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eloo PeterSim :)

 

tak zgadza się, byłam trochę śpiąca wczoraj, przepraszam. No tak...hm trochę nie bardzo z takim przenoszeniem. A może mieli w regulaminie zapisane, że mogą tak zrobić, wiesz zazwyczaj nie czyta się obszernych regulaminów ale jak już się przekonali klienci RD warto zanurzyć się w takiej lekturce. Ja zawsze biorę poprawki na różne plotki, wiesz jak jest pół prawdy pół....nie twierdze aby ktoś tu kłamał ale....no nie wiem.

 

pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze zrobili to zgodnie z zasadami a moze nie

tego nie wiem bo takie cos napewno wymaga perfekcyjnej znajomosci umow i regulaminow u wszystkich tych podmiotow (zarowno z naskiem jak i z klientami)

 

w kadym badz razie nie wyszlo to zbyt elegancko (ale w tym biznesie inne firmy tez nie zachowywaly sie zbyt elegancko i przez dlugi czas doplacaly do interesu aby sciagnac jak najwiecej klientow. Znam tez firmy, ktore zeby dostac wiekszy % upustu same na szybko kupowaly po kilkaset najtanszych domen - co pozniej dzieki wiekszym upustom na wszystko i tak im sie oplacalo)

 

podobno (tak pisze w oficjalnym komunikacie DomainMakera) firmy wymienily sie udzialami. Wiec z tego co zrozumialem Domena.PL jest wlascicielem (czesciowym) DomainMakera wiec byc moze wszystko odbylo sie zgodnie z prawem - malo elegancko, ale w biznesie co nie jest zabronione jest dozwolone

 

A wracajac do oferty to DomainMaker moze nie jest najtanszy na rynku ale ma najlepszy system i panel administracyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe Natalka a ja tu wyczuwam czystą reklamę domainmaker z Twojej strony.

 

Najpierw piszesz, że

ja słyszałam od znajomych

 

a później

 

całkowicie się z tobą zgadzam na każdy temat, zarówno do połączenia jak i panelu - rewelka

 

Więc skąd wiesz jaki jest panel? też od znajomych?;d

 

Czyżbyś była jakoś z nim związana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam po długiej przerwie :(

 

temet bardzo mnie zaciekawil i mialam (wkońcu czas) odwiedzic w firmie znajomych, poprosiłam aby pokazali mi jak to wyglada skoro tak chwala i zobaczylam i stwierdzilam, ze naprawde jest extra tak jak pisal Bartos. Nie chce nikogo reklamowac, bo nie widze w tym żadnego celu. Jedynie pisalam co słyszałam i wkoncu zobaczylam. Ale uwarzaj jak chcesz, ja mam czyste sumienie. Kurcze chcialam wyrazic swoja opinie a tu cos takiego szook ale oki, choc nie ukrywam, ze dziwne jest to troche dla mnie. To ja wyczuwam, ze ty jestes z jakies innej firmy zajmujacej sie domenami i chcesz zrobic wszystko aby podważyc opinie tych co wypowiadaja sie dobrze, cytuje twoje słowa:

 

A swoją drogą nie polecałbym współpracy z domainmaker, po tym jaki ostatnio zrobili przekręt razem z domena.pl. Zainteresowani będą wiedzieli o co chodzi...

 

Ty chcesz poprostu zrobic anty rekalme a nie wcale obiektywnie wypowiadac sie o tych co naprawde mają cos godnego polecenia ale to twoje sumienie i twoja sprawa. Mogłambym polecic jeszcze kilku rejestratorow dla klientow finalnych ale lepiej nie bo znow mnie posadzisz a poza tym nie chce mi sie z toba sprzeczac na forum. Ogólnie popieram opinie Bartosa i tyle a jak masz inne zdanie to też dobrze.

 

pozdrawiam, Natala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem opinia jazdy (jazdowicza? :() jest najzupełniej obiektywna i dodatkowo poparł(a) swoją wypowiedź konkretnymi dowodami, które rzeczywiście wskazują jako byś była w jakiś sposób powiązana z DM. Dodatkowo prawie wszystkie Twoje posty wiążą się z DM, więc nie chciałbym Cię o nic posądzać, ale.. chyba jednak ktoś inny robi tu kryptoreklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z toba p.kacała :) wszystkie posty sa o DM :( o jego EXTRA panelu i wogule...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam :(

 

nie, nie załamujcie mnie, dlaczego tak jest - takie zachowania ? Oki, nie będę już pisać o firmie X (żeby nie było, ze jakaś reklama) zainteresował mnie ten temat i tyle. Może nie zajmuje sie tym tak jak wy i o czymś nie wiem...dlaczego firmy tak się nie lubią ? Nawet nic nie można napisać pozytywnego - oki sory jak was uraziłam i za odmienność zdania.

 

Uważam, ze nie tylko na rynku domen ale na wszystkich pozostałych gdyby ludzie byli dla siebie bardziej uprzejmi, nie podejrzewali się o niestworzone rzeczy to byłoby suuper ale widać chyba tylko ja mam takie zdanie. Pracuje w biurze w szkole i cale szczescie, ze tam jest normalnie. Nie wnikam co sie dzieje w biznesie domen, bo jestem zszokowana wypowiedziami - naprawdę. Usuwam sie z forum, nie chce sie w tym obracac.

 

Szkoda, bo niektórych bardzo polubiłam.

 

Miłego krytykowania i oskarżania - bez urazy, bo pewnie fajni z was ludzie tak na codzień. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×