Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rokord DNS

Rokord DNS

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

Rokord DNS

#1 Miodzio89

Miodzio89

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 1 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 19:47

Witam,

Mam pewien problem. Założyłem sklep internetowy w firmie oferującej takie sklepy. Posiadam także swoją domenę, którą chciałbym podpiąć pod ten sklep. Z tego co wyczytałem to aby to zrobić muszę zmienić w DNS rekord A na IP firmy oferującej sklep. Wszystko ok, tylko, że powrzucałem zdjęcia na serwer i adresy zdjęć zaczynają się adresem domeny, w której chce zmienić rekord A. Chciałbym wiedzieć czy jeżeli zmienię ten rekord to zdjęcia przestaną być widoczne, czy nie będzie to miało wpływu. Zdjęć używam w aukcjach Allegro i dlatego wolę nie ryzykować sprawdzenia tego samodzielnie. Proszę o radę.

Pozdrawiam

Michał

• 0

#2 MarekCPU

MarekCPU

Czasami na forum

• Nowy
  • 40 postów

Napisany 24 wrzesień 2017 - 20:09

DNS działa na zasadzie przekierowania nazwy Twojej domeny na konkretny numer IP. Przekierować możesz albo samą nazwę domeny np. jakasdomena.pl albo nazwy w tej domenie np. www.jakasdomena.pl , ftp.jakasdomena.pl, mail.jakasdomena.pl. Dla każdej z tych nazw możesz dokonać indywidualnego przekierowania na wybrany adres IP (adres IP może być różny dla każdej nazwy, albo taki sam).

Jeżeli zmienisz przekierowanie dla domeny (lub nazwy w domenie) na nowy serwer to wszystkie zapytania dla tej domeny zostaną przekierowane na nowy serwer. Aby Twoje obrazki były nadal widoczne musisz je przed zmianą rekordu A przekopiować na nowy serwer. Pozostaw jednak te zdjęcia również na starym serwerze przez pewien czas, gdyż inforamcje dotyczące przekierowań DNS są cachowane i możliwe że przez pewien (krótki) czas zapytania będą kierowane zarówno do nowego jak i starego serwera. 

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników