Skocz do zawartości

Zdjęcie

Serwer "do góry nogami".

Serwer "do góry nogami".

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

Serwer "do góry nogami".

#1 Msz

Msz

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 2 postów
  • Imię:Miłosz

Napisany 23 maj 2017 - 20:14

Witam

Czy coś się stanie jak zamontuję serwer "do góry nogami" czyli dół będzie na górze a góra na dole? Wiem, że można montować pionowo w dół, ale czy da się zamocować "do góry nogami" tak, aby nie było żadnych problemów np. z temperaturą? Niestety, ale mam ograniczony dostęp powietrza po lewej stronie serwera akurat tam, gdzie znajdują się wentylatory. Odwracając go sprawiłbym, że powietrze miałoby lepszy przepływ tylko pytanie, czy nie uległby uszkodzeniu pracując w takich warunkach?

Pozdrawiam

• 0

#2 Gość_Adam Szendzielorz_*

Gość_Adam Szendzielorz_*
  • Goście

Napisany 23 maj 2017 - 20:18

Witam

Czy coś się stanie jak zamontuję serwer "do góry nogami" czyli dół będzie na górze a góra na dole? Wiem, że można montować pionowo w dół, ale czy da się zamocować "do góry nogami" tak, aby nie było żadnych problemów np. z temperaturą? Niestety, ale mam ograniczony dostęp powietrza po lewej stronie serwera akurat tam, gdzie znajdują się wentylatory. Odwracając go sprawiłbym, że powietrze miałoby lepszy przepływ tylko pytanie, czy nie uległby uszkodzeniu pracując w takich warunkach?

Pozdrawiam

Jak masz tam dyski SSD to nie powinno być problemu. Jak dyski magnetyczne - jak dobrze pamiętam umieszczenie dysku pionowo skraca jego żywotność o 30%, a odwrotnie (etykietą w dół) - dziesięciokrotnie :) Dla reszty elementów umiejscowienie nie ma znaczenia - choć oczywiście trzeba sprawdzić, czy tam nie ma czegoś, co trzyma się grawitacyjnie na miejscu (jakieś klapki etc).

• 0

#3 Msz

Msz

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 2 postów
  • Imię:Miłosz

Napisany 23 maj 2017 - 20:29

Adam Szendzielorz

2x SAS 10k rpm 146GB ale szufladki są mocowane pionowo. To stary HP DL380 G5. Zastania mnie grzanie się płyty głównej, czy nie będzie problemu z przepływem ciepłego powietrza.

dl380g53.jpg

• 0

#4 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 23 maj 2017 - 21:17

Teoretycznie możesz jak chcesz byle nie pionowo.

• 0

#5 Gość_Adam Szendzielorz_*

Gość_Adam Szendzielorz_*
  • Goście

Napisany 23 maj 2017 - 22:45

Adam Szendzielorz

2x SAS 10k rpm 146GB ale szufladki są mocowane pionowo. To stary HP DL380 G5. Zastania mnie grzanie się płyty głównej, czy nie będzie problemu z przepływem ciepłego powietrza.

dl380g53.jpg

Niestety nie pomogę - z HP miałem tylko G1, wtedy to właściwie jeszcze był COMPAQ :-)

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników