Skocz do zawartości
Chevrette

Poszukuję CMSa!

Polecane posty

Tak jak w temacie, poszukuję CMSa.

 

Interesuje mnie prostota edycji stylu i szablonów, co by można szybko dostosować wygląd do pozostałych stron, możliwość publikowania wpisów oraz kanał RSS.

 

Nie pogardzę też dobrym systemem zarządzaniem użytkowników, ale to sprawa drugorzędna. Tam gdzie CMS będzie działał to będzie bardziej strona statyczna, wizerunkowa, zachęcająca do aktywności na forum i posiadająca podstawowe informacje.

 

Z góry mówię: Wordpress odpada, próbowałem coś na nim zrobić, ale myślałem, że zaraz monitor wyrzucę przez balkon. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry mówię: Wordpress odpada, próbowałem coś na nim zrobić, ale myślałem, że zaraz monitor wyrzucę przez balkon. ;)

To nie wiem czy znajdziesz coś lepszego, joomla to kombajn, ma wszystko z wyjątkiem szybkości działania. No chyba, że mowa o czystej to jeszcze jakoś działa. Tworzenie motywów dla mnie nie jest łatwe. Przez łatwe rozumiem szybkie stworzenie jakościowo dobrego motywu.

Drupal może szybszy od Joomli, ale tego nie sprawdziłem bo ma mało rozszerzeń, a jeśli chodzi o tworzenie motywów to dałem sobie spokój po próbie dowiedzenia się czegoś z dokumentacji.

Ogólnie próg wejścia jeśli chodzi o tworzenie motywów Joomla vs WordPress jest dużo mniejszy w Joomli, ale proces tworzenia motywu dużo bardziej upierdliwy w Joomli, dlatego wolałem poznać WordPressa.

 

Są to moje subiektywne opinie, nie każdy się ze mną zgodzi i na tym to polega, dla mnie niewygodnie tworzy się motywy do Joomli i ogólnie nie przepadam za tym CMSem. Jeśli uważasz inaczej spoko, ale nie rozpoczynajmy kolejnej wojny WP vs Joomla.

 

Nie wiem czy jest sens brnąć w coś innego niż te 3 CMSy z tego względu, że nawet jeśli znajdziesz coś fajnego to będą to młode projekty które mogą mieć jakieś bolączki swoje, do tego nie wiadomo jak długo będą rozwijane. Znajdą się też ciekawe CMSy które są w fazie deweloperskiej i pomimo iż są stabilne nie użyłbym ich do czegoś innego niż zabawy czy zaspokojenia ciekawości.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie WordPress to imho tylko Drupal, ale nie wiem czy chcesz się w to pchać.

 

WP ma ten jeden plus w postaci ogromnego wsparcia, tak że nawet jak Ci się nie podoba to jest duża szansa, że coś co chcesz zrobić już zostało zrobione, 10x lepiej, i jest za darmo. Jak chcesz pisać własny kod i się nastawiasz na jak najmniej zależności, to Drupal będzie idealny, ale tak jak napisałem wyżej, nie wiem czy to jest twoim celem - ja na pewno bym jak najwięcej zrzucił na community, żeby mieć jak najmniej kodu na własnych barkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj Joomla + jakis dobry framework - Gantry 5, Helix, Ef4. Praktycznie wyklikasz szablon bez zagladania w kod. Jedynie czego poczatkujacy Joomlowiec moze sie przestraszyc to duza ilosc opcji.

 

Z tym, ze Joomla jest wolna to sie nie zgodze. ;)

 

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anchor nie polecam. Mieli jakiś błąd kiedy robiłem stronę dla klienta, przez to zdecydowaliśmy, że przeniesiemy jednak wszystko na Wordpressa. Warto zajrzeć na githuba. Patrząc na datę ostatniej stabilnej wersji myślę, że pewnie nadal go nie naprawili.

 

Sam wczoraj postawiłem bloga na Grav. O ile dobrze rozumiem tworzą go ludzie, którzy z początku zajmowali się tworzeniem skórek/wtyczek do Wordpressa. Postawiłem już na Wordpressie wiele stron i rzeczywiście widzę pewne funkcje, przydatne opcje w menu, do których ciężko mi znaleźć dobre wtyczki WP. Niedługo będę tworzył skórkę. Do mnie WP już dawno przestał przemawiać, osobiście uważam, że powoli będzie odchodził w niepamięć (chyba, że pewnego dnia go mocno przebudują). Niestety to wciąż lider na rynku i wciąż lepiej wdrożyć witrynę klienta na ten CMS, niż uczyć go innych rozwiązań.

 

Niestety na wielkie wsparcie albo masę wtyczek w przypadku Grava nie ma co liczyć, ale skoro to mała statyczna strona... Ten CMS w tym się specjalizuje. Sprawdź sobie.

Edytowano przez literky (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×