Skocz do zawartości
NetMat

Postfix przekierowanie

Polecane posty

Cześć,

 

Potrzebuje postawić domenę na dwóch serwerach mailowych, z każdego muszę mieć możliwość wysyłania maili, oraz odbierania... Nie ma problemu z wysyłaniem, dodam po prostu dwa serwery do rekordu spf, tylko co z odbieraniem... Zastanawiam się aby wszystko przepuścić przez pierwszy na postfix'ie, i potem zrobić jakieś przekierowania na drugi serwer, jeszcze nie wiem jak, na razie się zastanawiam, czy na tym drugim tworzyć alias i potem na pierwszym zrobić przekierowanie z test@example.com na ten alias?

 

Macie jakieś inne pomysły? czy jest możliwość konfiguracji postfixa aby po otrzymaniu maila do test@example.com działał jako relay? i odsyłał go do innego serwera?

 

Wiem że pojawi się pytanie po co to wszystko - głównie chodzi o to że mam około 150 skrzynek na serwerze mailowym, ale niektóre osoby nie chcą używać zwykłej skrzynki tylko office365, a migracja wszystkich użytkowników będzie czasochłonna oraz kosztowna bo będzie trzeba płacić za licencje dla wszystkich.

 

Dzięki,

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz drugi rekord MX. Co do konfiguracji to zgaduje że problemem masz w tym by na wszystkich serwerach były w skrzynkach te same maile, ale to przez to że źle podszedłeś do tematu. Nie instalujesz na każdym serwerze MTA i MDA. Tutaj musisz zrobić tak by oba serwery postfix (MTA) łączyły się do wspólnego serwera MDA. W tedy nie musisz nic konfigurować bo maile lądują w jednym miejscu.

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz drugi rekord MX. Co do konfiguracji to zgaduje że problemem masz w tym by na wszystkich serwerach były w skrzynkach te same maile, ale to przez to że źle podszedłeś do tematu. Nie instalujesz na każdym serwerze MTA i MDA. Tutaj musisz zrobić tak by oba serwery postfix (MTA) łączyły się do wspólnego serwera MDA. W tedy nie musisz nic konfigurować bo maile lądują w jednym miejscu.

 

Nie nie, właśnie na każdym serwerze byłyby różne skrzynki byle aby te maile dochodziły do dobrych serwerów. Ogólnie chcę zostawić wszystkie skrzynki w takim stanie w jakim aktualnie są i móc dodać skrzynki na office365. Teraz tak się zastanawiam - jeśli ustawię coś takiego:

 

 

@ IN MX 1 mx1.example.com.

@ IN MX 1 mx2.example.com.

 

To czy podczas wysyłania maila do test@example.com nie otrzymam od jednego serwera bounce back z informacją o nie istniejącej skrzynce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi i jest to proste do zrobienia.

Zainteresuj się transport mapami w postfixie

 

Genialne... właśnie o to chodziło !! Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×