Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z znalezieniem serwera

Problem z znalezieniem serwera Problem Znalezieniem Serwera

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

Problem z znalezieniem serwera

#1 Vip999

Vip999

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Imię:VoD
  • Nazwisko:AyToN

Napisany 06 czerwiec 2016 - 15:32

Witam poszukuje Hostingu i pomocy do znalezienia odpowiedniego serwera do moich wymagań (Jeżeli jest tu jakiś hosting który jest w stanie spełnić moje oczekiwania proszę o kontakt)
Poszukuje VPS z Windowsem i VPS z Linuxem (chyba że jakiś Hosting posiada w ofercie wszystkie gry w dobrej cenie)
Postanowiłem że po 3 latach przerwy w prowadzeniu Sieci serwerów gier postanowiłem że zacznę odnowa, prosił bym o ile ktoś ma takie informacje ile Sewerów i o jakich parametrach musiał bym kupić by działały takie oto gry (Wszystkie)

ARK - 100 slotów
Starbound - 50 slotów
Terraria - 50 slotów
Unturned - 20 slotów
7Day - 50 slotów
Rust - 50 slotów
Hurtworld - 50 slotów
Soldat - 20 slotów
Counter Strike Global Offensive - 20 slotów
Quake II - 20 slotów
Battlefield 3 - 20 slotów
TeamSpeak 3 - 50 do 100 slotów

Jak ktoś był by mi w stanie napisać ile potrzebują pamieć i procka gry na 1 slot Przykład:

Counter Strike Global Offensive - 1 slot/64 mb

to prosił bym bardzo o taka informacje
zamierzam otworzyć Sieć serwerów jakiej jeszcze nie ma już jest sporo osób chętnych do grania lecz czekają aż to  wszystko ja wystartuje

Dodatkowe pytanie:
Jaka jest różnica pomiędzy Serwerami VPS a Serwerem Cloud (Prosił bym o pełne wytłumaczenie bądź link który wyjaśni mi to)

Przepraszam jak wybrałem zły temat
Pozdrawiam VoD
  • 0

#2 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 06 czerwiec 2016 - 15:42

No to masz ze 3-4 dedyki pewnie tanie.

Ile miałbyś na to pieniędzy. Od tego zacznijmy.

• 0

#3 oliver84

oliver84

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 16:13

Battlefield 3 - 20 slotów

Masz licke na bf3 żeby postawic? Czy coś sie zmieniło?

• 0

#4 PCziomal

PCziomal

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 354 postów
  • Firma:MCtb.pl
  • Imię:Paweł

Napisany 06 czerwiec 2016 - 16:38

Vip999: Zapraszam do kontaktu na PW lub kontakt@mctb.pl - możemy zaoferować taniego/tanie dedyki i/lub VPSy na pełnej wirtualizacji :)

Dodatkowo mogę Ci zaproponować 30% zniżki na nasze usługi :)

• 0

#5 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 06 czerwiec 2016 - 17:55

Niech poda budżet najpierw ;)

• 0

#6 Vip999

Vip999

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 21:25

Budżet jest do 500 zł/mc jak narazie, lecz chciał bym wiedzieć tez przed kupnem Parametry gier ile potrzebuja ramu itp. Jak dobrze sie postawi gry do dedyków to zaoszczedze miejsce i nie bede musiał kupować 4 to np 3 oczywiscie żeby nie było szukam w miare jak najtańszego w dobrej jakości podkreśle że znam nie które hostyingi i przejechałem sie na nie których

Przepraszam jeżeli jest gdzieś krzak ale pisze na tel jadąc tranwajem
  • 0

#7 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 06 czerwiec 2016 - 23:03

Hurt + CSGO to masz około dedyka w granicach 200-250zł. Tyle że musisz hurta postawić na linuxie. TSa też wsadzisz na to. Reszte nie powiem ci co potrzeba bo nie wiem.

Od razu ci powiem że np. najtańszy dedyk z MH tnie hurt przy 40 osobach na czystym serwerze.

• 0

#8 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 postów
  • Firma:Może kiedyś...
  • Imię:Damian

Napisany 07 czerwiec 2016 - 06:30

Różnica pomiędzy VPSem a Cloudem - w skrócie mówiąc:

VPS to część jednego serwera dedykowanego, Cloud to kilkanaście / set dedyków podpiętych razem i w nich masz przydzielone miejsce (ale wg mnie Cloud nie nadaje się gier...)

Edytowany przez Westbam, 07 czerwiec 2016 - 06:31.

• 0

#9 N0Name

N0Name

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 849 postów
  • Firma:STYL-SPORT.pl
  • Imię:Szymon

Napisany 07 czerwiec 2016 - 07:07

QuakeIII też potrzebuje niewielkie zasoby myślę że to w granicach 300-350mb ramu na 20slotow.
  • 0

#10 PCziomal

PCziomal

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 354 postów
  • Firma:MCtb.pl
  • Imię:Paweł

Napisany 07 czerwiec 2016 - 07:13

Różnica pomiędzy VPSem a Cloudem - w skrócie mówiąc:

VPS to część jednego serwera dedykowanego, Cloud to kilkanaście / set dedyków podpiętych razem i w nich masz przydzielone miejsce (ale wg mnie Cloud nie nadaje się gier...)

Trochę źle chłopakowi tłumaczysz.

W większości firm hostingowych wygląda to tak, że VPS to zwykła maszyna wirtualna postawiona gdzieś nas serwerze ("podobnie" do tego jakbyś postawił sobie jakiś VMware na komputerze - zasada działania jest podobna).

Cloud to natomiast SKALOWALNY VPS. To znaczy, że możesz sobie bez pisania do supportu (czasami nawet bez restartowania serwera) dodać lub odjąć zasoby serwera dzięki czemu w teorii* możesz łatwo oszczędzać. Cloudy dosyć często rozliczane są "per hour".

*dlaczego w teorii? - ano dlatego, że najczęściej tego typu rozwiązania wychodzą w stosunku cena/zasoby o tyle drożej, że bardziej opłaca się kupić 4x lepszego VPSa niż najmniejszą instancję chmurową w tej samej cenie :P

Oczywiście chmura może być rozrzuconym na kilka maszyn VPSem, ale do tego musiałbyś mieć kupionych naprawdę dużo zasobów.

Oprócz tego co napisałem wyżej z reguły chmury mają wyższą dostępność niż zwykłe VPSy - co prawda może nie jest tak jak można wywnioskować z tego co Westbam napisał, że to rozrzucony na kilka maszyn VPS, ale za to wydaje mi się, że dosyć często powinny być HA.

Z jednym jednak się zgodzę - za pewne nie otwierasz biznesu na gigantyczną skalę, a chcesz zaoszczędzić - w tym przypadku na chmurę przepłacisz, więc celuj w VPS (najlepiej tak jak proponowałem na pełnej wirtualizacji z powodu gwarantowanej wydajności jak na dedyku), lub właśnie w dedyka :)

***Jest rano, więc musicie wybaczyć za ewentualne błędy językowe i/lub ewentualne nieścisłości w poście***

• 0

#11 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 976 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 08:09

Ja na jego miejscu był ładował w dedyka z OVH. Tanie/ dobre łącze do gier (max 60 ms mam) / dodatkowo masz za freeko firewalla.

https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/

GAME

MC32 - wg mnie powinien bez problemu to wszystko ogarnąć

ew. z procesorem Xeon

Edytowany przez Westbam, 07 czerwiec 2016 - 09:14.

• 0

#12 Lindsey

Lindsey

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 09:13

Cloudy od OVH wychodzą tanio a wydajność też jest dobra, używam ich produkcyjne :)
  • 0

#13 Vip999

Vip999

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 00:41

słuchajcie jak myślicie ile by te serwery dzwigły w sensie ile serwerów (Ceny orientacyjne)

VPS Linux

-L1.Procesor: 4x2,5 GHz Pamięć Ram 8GB Dysk SSD 80GB (110zł)

(na tym serwerze posiadałem 3 OTS w tibi tak po 30 osób na sewerze i jeszcze miniecraft dla 10 osób działał)

VPS Windows

-W1. Procesor: 2x2 GHz Pamięć Ram 4GB Dysk SSD 25GB (130zł)

-W2. Procesor: 4x2 GHz Pamięć Ram 8GB Dysk SSD 50GB (210zł)

-W3. Procesor: 8x2 GHz Pamięć Ram 16GB Dysk SSD 100GB (370zł)

Dedyk

-D1.Procesor Intel Xeon e3-1240v3 4x3,4-3,8 GHz Pamięć Ram 16GB Dysk HDD 2x1T (320zł)

-D1.Procesor Intel Xeon e3-1240v2 4x3,4 GHz Pamięć Ram 32GB Dysk HDD 2x1T (380zł)

powiem że już posiadałem serwery z ww Sewerów i wiem że są w dobrej cenie i jest dobra jakość ich lecz muszę wiedzieć ile te serwery dzwigną po za tym ja nie szukam serwera który będzie nie wiadomo jak dobry za 500zł/mc bo ja planuje kupić jeden serwer otworzyć od 2-3 serwerów gier i zobaczyć czy coś się ruszy jak będzie popty to rozwinę sieć o większą ilość serwerów

Pozdrawiam voD

Edytowany przez Vip999, 08 czerwiec 2016 - 00:54.

• 0

#14 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 976 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 05:32

To pytanie na GameHostingtalk bardziej...

• 0

#15 Vip999

Vip999

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 10:50

gamehostingtalk nie odpisało na mojego posta juz od 7 dni a tu dostałem odpowiedz w ten sam dzień 

• 0

#16 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 976 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 11:18

Ale to nie forum gości którzy zajmują się sieciami gier - szukaj w google wymagań sprzętowych i sobie przelicz.

Z palca Ci nikt tego nie wyssie bo nie dość że sama gra zjada zasoby to jeszcze dodatkowo pluginy / dodatkowa muzyka itp.

• 0

#17 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 16 czerwiec 2016 - 17:56

Szeptanka ah szeptanka :D

@sprintdatacenter.pl ile płacicie za taki markieting? :)

• 1

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: Problem, Znalezieniem, Serwera

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników