Skocz do zawartości

Zdjęcie

Reseller, współdzielenie domeny

Reseller, współdzielenie domeny reseller domain share

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

Reseller, współdzielenie domeny

#1 Kai

Kai

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 11:15

Cześć wszystkim.

Mam pewien problem, otóż, postawiłem własny hosting na Sentorze 1.0.0 od windowsa.

To co potrzebuję wygląda tak: jedna domena domena.pl pod którą będzie 300 użytkowników, którzy będą mieli po jednej subdomenie: user1.domena.pl user2.domena.pl.

Sęk w tym, że w webhosting panelu zaznaczało się, że użytkownik może robić subdomenę z danej domeny i wszystko. W sentorze takiego czegoś nie ma, jest opcja shared domains w konfiguracji apache module, ale za bardzo to nie działa, albo robię coś źle?

Jakieś podpowiedzi? Dzięki wielkie!

• 0

#2 Rolej

Rolej

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 615 postów
  • Firma:Profil prywatny
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Jagielski

Napisany 04 marzec 2016 - 13:29

Coś poprawiałeś w konfigu sentory? Ruszałeś ją w ogóle? Rozumiem, że Sentora, instalowana na Win Server (tak zrozumiałem)?
  • 0

#3 Kai

Kai

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:35

Tak dokładnie na Win Server 2012 R2. Konfigu nie ruszałem, zainstalowałem i stoi, znalazłem shared domains i to powinno działać i działa, ale nie do końca. Otóż, wpisuję w shared samo hosting. Wchodzę na usera i tworzę normlanie domenę: user1.hosting.pl, wchodzę na 2giego i robię user2.hosting.pl, wszystko idzie. Ale ja mam domenę hosting.cos.cos.cos.pl trochę długa, no ale taką mam i jak próbuję zrobić user1.hosting.cos.cos.cos.pl to mi płacze, że to subdomena a ja to wpisuję jak domenę, a robię tak jak w dokumentacji pisze, czyli wpisuję jako domena, bo tak powinno działać.

Możliwe, że mój adres hosting.cos.cos.cos.pl jest za dlugi i dlatego się to krzaczy, czy może jakiś myk z tym shared domains?Probowałem tam wpisywać hosting, hosting.cos.cos.cos.pl, hosting.cos.cos.cos i ciągle nie działa.

Pzdr

• 0

#4 Gość_mariaczi_*

Gość_mariaczi_*
  • Goście

Napisany 04 marzec 2016 - 13:42

Ile masz tych kropek w tej swojej długiej domenie? Nie jest czasem tak, że Ty już masz subdomenę a chcesz jeszcze bardziej to zagnieżdżać?

Edytowany przez mariaczi, 04 marzec 2016 - 13:43.

• 0

#5 Kai

Kai

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:46

Ile masz tych kropek w tej swojej długiej domenie? Nie jest czasem tak, że Ty już masz subdomenę a chcesz jeszcze bardziej to zagnieżdżać?

no własnie mam subdomenę, nie patrzyłem na to w ten sposób. Ale, ja swoją subdomenę jestem w stanie wpisać jako domenę, i tak robiłem w websitepanelu jako reseller, tlyko, że tam mogłem zaznaczyć, żeby userzy mogli tworzyć swoje "subdomeny" z tego, takie wildcardy. Ale jak to w Sentorze zrobić? 

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: reseller, domain, share

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników