Skocz do zawartości
pgorecki77

Hosting z dużym limitem CPU

Polecane posty

Witajcie, chciałbym abyście mi doradzili odnośnie hostingu. Na początek dodam, że nigdy nie tworzę domen u dostawów hostingu tylko rejestruję je na home.pl / nazwa.pl i ustawiam DNS'y hostingu. Kiedyś wszystkie moje strony stały na dejm.pl, byłem zadowolony, bo to darmowy hosting oferujący aż 10gb miejsca, niestety szybko zrezygnowałem jak zobaczyłem ich FTP, to mnie najbardziej odstraszyło. Pliki przenoszą się bardzo powoli, gdy nic nie robię w Filezilli przez 10 sekund to automatycznie się rozłącza, bardzo często jakieś errory wyskakują. Oprócz problemów z FTP na stronie co chwile wyskakiwał Error 500 przy małym ruchu (dodam że na stronie był prosty skrypt nawet nie wymagający MySQL).


Niedawno postanowiłem zrobić stronę pod Fanpage na Facebook'u który ma ok. 9000 Like, ale śledzi go i obserwuje dużo większe grono odbiorców. Zdecydowałem się na Hostinger ze względu na ładny panel, nowe wersje baz danych, php itp. Po za tym na Hostingerze transfer FTP przebiega szybko i pomyślnie. Za darmo można tam uzyskać 2gb miejsca, co w zupełności wystarczyło na moją stronę. Zabrałem się więc do pracy. Na stronie głównej umieściłem skrypt Wordpress ze stylem "Focus" na stronie jest dużo wpisów z obrazkami (ok 20), kilka podstron i naprawdę kilka niewielkich wtyczek. Na stronie wyłączyłem możliwość Rejestracji / Logowania. Tzn. Zalogować się mogę tylko ja (jako Admin) i tylko ja mogę utworzyć dla kogoś konto. W panelu hostingera zrobiłem subdomenę "M" stworzoną dla urządzeń mobilnych. W pliku htaccess ustawiłem skrypt, który po wykryciu urządzenia mobilnego automatycznie przekierowuje przeglądarkę na m.[strona].pl Ale przecież na stronie mobilnej też musiałbyć jakiś skrypt. Zdecydowałem się więc na drugiego Wordpressa, podpiąłem go pod drugą bazę danych. Na nim ustawiłem jeden z domyślnych stylów (TwentyFifteen) gdyż dobrze prezentuje się on na telefonach / tabletach. Strona mobilna jak wiadomo jest lżejsza i nie posiada tyle obrazków (i dupereli) co strona dla PC, ale ma tyle samo (niewielkich) skryptów i podstron.


No i to wszystko, gdy uznałem, że strona prezentuje się dobrze i nieczego więcej jej nie trzeba na Fanpage'u pojawił się post informujący o stronie :D Zaledwie 2min. po dodaniu postu strona całkowicie się wysypała jakby dostała DDoS'a od Anonymous. W ciągu 3min. Hostinger opanował sytuację [...] zaraz, zaraz nie opanował tylko polepszył sytuację.. Po wejściu na stronę automatycznie przekierowywało na stronę hostingera z informacją o przekroczeniu limitu CPU. W ich bazie wiedzy przeczytałem, że po 5min. odblokowują stronę, ale tak się nie stało. Z innego z kolei źródła wyczytałem, że po północy odblokowują stroną, czekałem cierpliwie tą 1h i tak się niestety nie stało. W tym momencie zmieniam swoją opinię na temat Hostingera i uważam, że jest to wielkie bagno i dno. Zrobiłem backup strony no i backup dwóch baz danych OFC i czym prędzej się wyniosłem z Hostingera. No i tak sobie szukałem po nocy dobrego darmowego hostingu, znalazłem kilka odpowiednich. Przekierowałem DNS'y na jeden z nich. Namęczyłem się trochę z przenoszeniem całego Wordpressa, ale się udało i pozostało mi tylko bazę danych wgrać [i tu uwaga pojawia się problem]. Hostinger ma akurat bazę danych o wersji 5.xx co jest nowe i świetne ale co z tego skoro nowy hosting takiej bazy nie obsługiwał xD. Byłem już na maxa zmęczony ale szukałem dalej i nie mogłem znaleźć dobrego, darmowego hostingu który wspiera nową wersję MySQL i stwierdziłem, że nie ma takiego i wróciłem na Hostinger...


Ok. godz. 5:00 nad ranem zasnąłem by w tym czasie DNS'y się skonfigurowały itp.


Ok. godz 8-9 wstałem i Przeczytałem gdzieś, że można zoptymalizować Wordpressa, ustawić Cache itp, co sprawi, że strona nie będzie obciążać CPU serwera, postawiłem więc stronę z powrotem, przywróciłem wszystko, chciałem się zabrać za stronę mobilną i na końcu zacząć wszystko "kastrować" aby strona była jak najlżejsza niestety w połowie mojej pracy nistąd nizowąd ni z du*y Hostinger znów ją zablokował, myślałem, że nerwicy dostanę. Znów skasowałem tam konto hostingowe, przekierowałem DNS'y na jakiś dupowaty hosting i ustawiłem pusty plik "index.html", bo wolałem żeby ludzie którzy weszli na stronę zobaczyli nic niż przekierowanie na śmierdzącego Hostingera.


Chciałbym się więc zapytać czy zna ktoś darmowy / tani Hosting który udźwignąłby stronę na którą dziennie byłoby ok. 5000 unikalnych wejść na dobę (przynajmiej przez pierwsze dni od umieszczenia informacji o stronie na Fanpage'u). Stronę z jedną subdomeną, jednym kontem pocztowym, dwoma bazami danych i dwoma niezależnymi Skryptami Wordpress. Bardzo ważne kryteria to:


- MySQL MUSI być na wersji 5.xx wzwyż (inaczej nie wgram bazy danych)

- Opłata bardzo bym chciał aby była miesięczna (w najgorszym wypadku kwartalna)


Ilość miejsca hostingu i transfer miesięczny nie gra tu roli, bo cała strona ze wszystkim zajmuje ok. 100mb. Rolę gra tu procesor Serwera na którym owa strona będzie stała. Bardzo proszę o pomoc, mam nadzieję, że ktoś mi coś doradzi.


p.s. Zastanawiam się także nad wróceniem na Hostinger i wykupienia Premium, wtedy dostanę nieograniczone miejsce i "podobno" limit CPU/UU się zwiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pgorecki77: Jeżeli aplikujesz w Wordpressie wymagające skrypty, a do tego masz dużą oglądalność (np. jest to sklep oparty na WooCommerce etc.) to platforma współdzielona może nie wystarczyć. Tak jak sama nazwa wskazuje - współdzielisz z innymi klientami moc obliczeniową maszyny i otrzymujesz pewien "zapas" mocy, co w dużej mierze wpływa na działanie aplikacji, które potrzebują w danym momencie większych zasobów. Aby uniknąć nieprzewidzianych i wysokich kosztów, a przede wszystkim aby strona działała stabilnie najlepiej przesiąć się na platformę VPS. U nas na https://homecloud.pl/uslugi/serwery-vps/ możesz wykupić gotowe pakiety z dedykowana mocą oraz panelem PLESK gdzie za pomocą paru kliknięc zainstalujesz WP w najnowszej wersji, a także skonfigurujesz parametry wydajnościowe w ramach całego serwera - tu zakładam, że chciałbyś uzyskać więcej wydajności niż na tradycyjnym hostingu :) Zaletą tego rozwiązania jest stały abonament miesięczny/roczny (możesz kupić na miesiąc lub 3 miesiące i testować do woli), a także możliwość dokupienia mocy w trakcie trwania abonamentu (w panelu homecloud dodajez nowe zasoby i faktura generuje się automatycznie).

Edytowano przez home.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość chce tani lub darmowy hosting, a tu nam wyskoczył najdroższy hosting w skali kraju xD.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kori - piszemy jak jest :) Tani i darmowy oznacza spore ograniczenia i ubytki np. brak supportu, minimalne parametry ruchu etc. Takie rzeczy przy rozwijaniu swoich projektów zawsze wychodza na wierzch, a potem użytkownik pyta "ale jak to?". On pisze, że robi stronę pod fanpage z 9000 userami, a to potencjalni odbiorcy i skok oglądalności, nie wspominając już o Wykop-efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@home.pl

Zrozum że na tym forum są ludzie świadomi co ile kosztuje.

Mało kto z tego forum używa waszych usług, bo nie zamierzają przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kori - piszemy jak jest :) Tani i darmowy oznacza spore ograniczenia i ubytki np. brak supportu, minimalne parametry ruchu etc.

Wasz hosting za 1 zł / mc można już uznać za tani? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wasz hosting za 1 zł / mc można już uznać za tani? :)

 

Tak :) Przy czym nie obnizamy jakości obsługi. Osoba z takim serwerem będzie obsłużona tak samo jak osoba która płaci za hosting więcej. A parametry bezpieczeństwa są przedstawione zarówno w ofercie jak i dokumentacji i są identyczne dla tych co mają serwer z promocji jak i bez :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wasz hosting za 1 zł / mc można już uznać za tani? :)

 

ich hosting za 1zł netto miesięcznie (15zł rocznie)

w następnych latach nadrabia z prawie 20 krotnym przebiciem

ale skoro są id... którzy się na to nabierają, to niech ich kroją ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home.pl jest od domen i jest to najtańszy jak i zarówno najlepszy rejestrator domen w polsce ale niech się nie zabiera za hosting...

Mój budżet misięczny nie może przekraczać 15zł, nie szukam VPS'a, dedyka, ani Chmury, bo nie jestem firmą. Jestem prostym użytkownikiem który robi na zlecenie stronę na której skupione są kody embed z youtube'a - dzięki czemu ludzie za pośrednictwem mojej strony mogą oglądać filmiki. Jak już napisałem wyżej 9000 Like ma Fanpage ale nie każdy zobaczy post, nie każdy zobaczy post od razu i nie każdy zainteresuje się stroną, ale ok. 3000 osób napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home.pl jest od domen i jest to najtańszy jak i zarówno najlepszy rejestrator domen w polsce

 

Ale palnąłeś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a nie? Jako jedyni oferują domeny .pl, .eu na rok za darmo, a po roku tylko 9,90zł się płaci.

W nazwa.pl co prawda jest taka sama promocja ale tam trzeba potwierdzić tożsamość telefonicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home.pl jest od domen i jest to najtańszy jak i zarówno najlepszy rejestrator domen w polsce ale niech się nie zabiera za hosting...

Mój budżet misięczny nie może przekraczać 15zł, nie szukam VPS'a, dedyka, ani Chmury, bo nie jestem firmą. Jestem prostym użytkownikiem który robi na zlecenie stronę na której skupione są kody embed z youtube'a - dzięki czemu ludzie za pośrednictwem mojej strony mogą oglądać filmiki. Jak już napisałem wyżej 9000 Like ma Fanpage ale nie każdy zobaczy post, nie każdy zobaczy post od razu i nie każdy zainteresuje się stroną, ale ok. 3000 osób napewno.

 

I chciałbyś żeby za 15 złotych na miesiąc serwer obslużył ci 3000 online?

Nawet jeśli zobaczy to 1/3 to masz 1k online na raz - do tego potrzebny jest dobrze skonfigurowany vps i to raczej nie z półki 15 zeta/miech.

 

Nie pakuj sie we wspóldzielony bo każda firma ci prędzej czy później podziękuje, a stracisz tylko czas i nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Home.pl jest od domen i jest to najtańszy jak i zarówno najlepszy rejestrator domen w polsce ale niech się nie zabiera za hosting...

Proponuję solidnie palnąć się w dyńkę :)

Home i Nazwa i wszyscy wielcy od 7 boleści liderzy mają najdroższe przedłużenia. Najpierw dostań domenę za darmo, potem ją przedłużaj za grube pieniądze. Już po roku mają solidny zysk z takiego klienta nie mówiąc już o tych co siedza tam potem cała lata.

Najtaniej domeny dostaniesz w OVH nie licząc różnych promocji w firmach.

 

W nazwa.pl co prawda jest taka sama promocja ale tam trzeba potwierdzić tożsamość telefonicznie

Nie spotkałem się z taką praktyką za wyjątkiem sytuacji w których dane klienta wyglądają na podejrzane. Sporo firm ma takie zastrzeżenie w regulaminie i weryfikuje różne dziwne kwiatki aby potem nie mieć problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dobrze że jutro już 1 września i skończy się sezon na hostinki i inne dziwne cuda.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×