Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak udostępnić katalog innym użytkownikom?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 wansee

wansee

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 08:02

Witam, szukam najprostrszej metody na to, by udosępnić katalog na dysku innym użytkownikom (najlepiej nie tylko tym w sieci firmowej ale także np. komputerom prywatnym z każdego zakątka globu). Jak to zrobić najprościej a jednocześnie w miare bezpiecznie?

Nie proszę o szczegółowe instrukcje tylko bardziej o nakierowanie mnie na jakiś temat / poradnik. Dopiero uczę sie Windows Server 2012.

Chodzi mi o to, że chciałbym, po wpisaniu na swoim prywatnym kompie \\nazwaserwera\katalog łączyć sie do tego katalogu np. po haśle, bez potrzeby konfigurowania FTP czy Active Directory. To tak jakbym preferował, aczkolwiek też chciałbym wiedzieć na przyszłość jaka jest najlepsza i najbardziej bezpieczna metoda (na ten moment szukam czegoś prostego, na szybko ale chcialbym wiedzieć dodatkowo co w przyszłości zrobić, żeby było bardziej profesjonalnie).

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Edytowany przez wansee, 11 sierpień 2015 - 08:10.

• 0

#2 Gość_Spoofy_*

Gość_Spoofy_*
  • Goście

Napisany 11 sierpień 2015 - 14:33

W miarę "bezpiecznie" to tylko FTP albo Active Directory, chodź to pierwsze wypada lepiej w udostępnianiu czegokolwiek "na świat". Jeżeli nie chcesz korzystać z wyszukanych rozwiązań to pozostaje jedynie samba (można ustawić "katalog" na hasło) ale ja bym tego nie używał w wystawianiu czegokolwiek na świat właśnie ze względów bezpieczeństwa.

IMHO jak już naprawdę nie chcesz korzystać z FTP i Active Directory to można zrobić szaloną fuzję i skonfigurować sobie np. cygwin'a z SSH i przez SFTP - ale to tylko moje szalone praktyki i wizje korzystania z M$ windows ;-)

• 0

#3 malu

malu

Linux administrator

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1753 postów
  • Firma:NODEA
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Adach

Napisany 11 sierpień 2015 - 14:54

Jakiś nfs server + klient https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/Cc732891.aspx 

Zastrzegam tylko, że nie mam pojecia jak to na windzie działa.

• 0

#4 kaziu

kaziu

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 135 postów
  • Imię:Adam

Napisany 11 sierpień 2015 - 18:56

Vpn i normalnie udostepniasz jak po LAN
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat