Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zablokować ataki prowadzone przez porty. Windows serwer(PILNE)

Jak zablokować ataki prowadzone przez porty. Windows serwer(PILNE) ddos atak vps bezpieczenstwo apache port80 serwer windows2012

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

Jak zablokować ataki prowadzone przez porty. Windows serwer(PILNE)

#1 karas

karas

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2015 - 19:19

Witam, Posiadam serwer VPS na systemie operacyjnym Windows server 2012. Na serwerze został postawiony serwer apache +php+mysql w postaci całej paczki XAMPP. Jest na nim hostingowana gra mmorpg, i tu zaczyna się problem. Po starcie serwera zostaliśmy zaatakowani poprzez porty. W bardzo łatwy sposób jedna osoba potrafiła zapchać port 80, wyłączając cała stronę. Prosił bym o pomoc w zabezpieczeniu.

W zasadzie muszę zabezpieczyć 3 porty,  80, 8080 oraz port od MYSQL.

Czekam na odpowiedzi oraz na wszystkie porady

Z pozdrowieniami Karas

• 0

#2 Łukasz Bodziony

Łukasz Bodziony

Regularny użytkownik

• Użytkownicy
  • 86 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Bodziony

Napisany 21 luty 2015 - 21:01

Jest na to prosty sposób :) mod_security

• 0

#3 Misiek08

Misiek08

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 22 luty 2015 - 10:52

Może to słaba porada, ale zabezpieczenie apache na Windowsie będzie mniej opłacalne niż Linux i skonfigurowanie kilku linijek w serwerze nginx. Dodatkowo zyskasz na wydajności.

W przeciwnym wypadku musisz zainstalować firewalla i ustawić reguły ile połączeń i w jakim czasie. Myślę, że ktoś zaraz Ci tutaj poleci coś darmowego, ale też sam szybko coś znajdziesz.

Edytowany przez Misiek08, 22 luty 2015 - 10:52.

• 0

#4 karas

karas

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 22 luty 2015 - 11:43

Jest na to prosty sposób :) mod_security

Wczoraj napisałem do Ciebie pw, ale zdołałem się doszukać pewnych informacji na ten temat. Znalazłem instalatory na stronie http://www.modsecuri...g/download.htmlJak widać jest  do instalacji na iis, oraz jako czysty do Apache. Mogę wykorzystać ten czysty do instalacji na XAMPP ?

Może to słaba porada, ale zabezpieczenie apache na Windowsie będzie mniej opłacalne niż Linux i skonfigurowanie kilku linijek w serwerze nginx. Dodatkowo zyskasz na wydajności.

W przeciwnym wypadku musisz zainstalować firewalla i ustawić reguły ile połączeń i w jakim czasie. Myślę, że ktoś zaraz Ci tutaj poleci coś darmowego, ale też sam szybko coś znajdziesz.

Wiem, że na linuxie to zadanie było by prostrze bo jest masa poradników na Linuxa, ale ja potrzebuje Windowsa ;/

Mógłbyś polecić jakiegoś darmowego ? Czy sam mod security może wystarczyć ?

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: ddos, atak, vps, bezpieczenstwo, apache, port80, serwer, windows2012

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników