Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekierowywanie subdomeny na zewnętrzny serwer TeamSpeak 3 (z portem)

Przekierowywanie subdomeny na zewnętrzny serwer TeamSpeak 3 (z portem) ts3 team speak team speak 3 srv przekierowywanie VestaCP

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

Przekierowywanie subdomeny na zewnętrzny serwer TeamSpeak 3 (z portem)

#1 IdolwSzutrab7

IdolwSzutrab7

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 22:50

Witam.

Nawiązując do mojego innego tematu:

Darmowy panel zarządzania serwerem WWW do VPS'a

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, jak przekierować w „Vesta Control Panel“ subdomenę na zewnętrzny serwer TeamSpeak?

Na pewno główna domena musi być podpięta do VestaCP, a subdomena musi mieć przekierowany rekord A na adres IP tego serwera TeamSpeak 3, a także rekord SRV z odpowiednim portem.

Dla przykładu:

Mój serwer, na którym zainstalowana jest VestaCP to IP 1.1.1.1, a serwer TeamSpeak 3 jest na osobnym serwerze z IP 2.2.2.2, lecz jest dostępny pod portem 6060, czyli aby połączyć się z TS3 trzeba się łączyć z IP:PORT 2.2.2.2:6060 i moim celem jest zastąpienie tego adresu IP:PORTEM na moją subdomenę utworzoną w VestaCP.

Mam takie coś zrobione na hostingu, gdzie zrobił mi to administrator. Osobiście również coś takiego zrobiłem w innym serwisie do zarządzania DNS (polecam: freedns.42.pl). Teraz chciałbym zrobić coś takiego na moim serwerze VPS z VestaCP.

Dopiero co zainstalowałem VestaCP, nic w niej nie konfigurowałem, nameserwerów też nie zmieniałem, bo tak naprawdę nie wiem gdzie je się zmienia, ale wygląda na to, że nie trzeba ich zmieniać, bo podpięta domena działa i VestaCP ją obsługuje.

Utworzyłem tylko domenę zakładce WEB:

24SbV8Gl.png

Z podstawową konfiguracją i adresem IP mojego VPS'a.

Natomiast w zakładce DNS utworzyłem subdomenę ts.idolwszutrab7.tk z adresem IP, na którym stoi owy serwer TeamSpeak 3:

8EGRn0wl.png

Jest tutaj również główna domena z adresem IP mojego VPS'a.

Problem jest taki, że za każdym razem ta domena przekierowuje na adres IP mojego VPS'a, na którym również stoi TeamSpeak 3, ale mniejsza o to.

Po prostu nie mogę tej subdomeny przekierować na inny serwer i cały czas przekierowuje na serwer, do którego jest podpięta. W rekordach wszystkie są przekierowane na zewnętrzny adres IP.

Na razie skupiam się na przekierowaniu subdomeny na inny adres IP. Dopiero później zacznę ją przekierowywać na adres IP z portem (najpierw musi zacząć przekierowywać na IP, ale nawet tego nie chce robić).

EDIT1: sprawdziłem i zarówno subdomena ts.idolwszutrab7.tk jak i główna domena idolwszutrab7.tk przekierowują na serwer do którego są podpięte. To trochę dziwne, bo jeśli podepnę X domen, to wszystkie będą przekierowywać na mój serwer TeamSpeak 3? o.O

Co robię źle?

Edytowany przez IdolwSzutrab7, 05 listopad 2014 - 22:56.

• 0

#2 furek

furek

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:G

Napisany 06 listopad 2014 - 08:22

Na początek zrób host -t NS twojadomena

potem host -t A ts.Twojadomena

i wklej wynik

• 0

#3 IdolwSzutrab7

IdolwSzutrab7

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 10:25

Dodałem moje NameSerwery to domyślnego package'a.

Później odczekałem 30 minut i subdomena zaczęła przekierowywać na inny adres IP.

Teraz jest problem z rekordem SRV i portem.

Rozumiem, że jeśli chcę przekierowywać na dres IP z portem, to muszę użyć rekordu SRV, tak?

Otóż w innym serwisie musiałem przekierować domenę rekordem A na adres IP a w SRV wpisać port.No i oczywiście oba rekordy połączyć nazwą, ale tutaj chyba tego robić nie muszę, bo Vesta tym się zajmuje.

Sęk w tym, że w rekordzie SRV nie mogę wpisać samego portu, gdyż Vesta zwraca błąd:

Error: SRV record 6060 should be a fully qualified domain name (FQDN)

EZN0rV7l.png

A próbowałem wpisać IP z portem w tym rekordzie SRV, ale nic się nie dzieje, nawet po odczekaniu 12h.

No i na tym stoję, bo kompletnie nie mam pojęcia co dalej, w google nikt nie opisał jak dodawać rekordy w VestaCP, tym bardziej ten skomplikowany rekord SRV.

Na początek zrób host -t NS twojadomena

potem host -t A ts.Twojadomena

i wklej wynik

Mam to nadal wpisać, jeśli domena zaczęła przekierowywać?

Edytowany przez IdolwSzutrab7, 06 listopad 2014 - 10:26.

• 0

#4 furek

furek

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 10:45

Na zdjęciu nie widzę na co wskazuje rekord SRV.

Utwórz sobie IN A glosowy.twojadomena

w SRV wpisz rekord ts i skieruj na glosowy.twojadomena

• 0

#5 IdolwSzutrab7

IdolwSzutrab7

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 10:52

Na zdjęciu nie widzę na co wskazuje rekord SRV.

W takim razie podeślę lepsze zdjęcie:

cVFjJYUl.png

(kliknij aby otworzyć w skali 1:1)

Tak mam teraz to wszystko ustawione. W rekordzie SRV mam wpisany adres IP z portem, bo inaczej nie chciało się przyjąć, ale to nie działa.

Zaraz niżej jest rekord A który poprawnie przekierowuje na adres IP, który tam jest podany.

Utwórz sobie IN A glosowy.twojadomena

w SRV wpisz rekord ts i skieruj na glosowy.twojadomena

Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem (jestem w tym nowy). Mam utworzyć rekord A  z "glosowy,twojadomena"? Ale przecież rekord A jest do adresów IP, a nie do domen/subdomen, tak?

I jak skierować SRV na "glosowy.twojadomena"? A gdzie mam wpisać port? Musi być port 6060, bo na takim porcie pracuje serwer TeamSpeak3 na zewnętrznym serwerze.

Edytowany przez IdolwSzutrab7, 06 listopad 2014 - 10:56.

• 0

#6 furek

furek

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 12:33

Utwórz subdomenę pod nazwą glosowy.twojadomena następnie gdy to zrobisz dodaj SRV z nazwą ts i skieruj ją na glosowy.twojadomena:6060

• 0

#7 spindritf

spindritf

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 869 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 12:43

Rekord SRV dla ts3, z którym chcesz się łączyć przez ts.domena.pl, powinien wyglądać mniej więcej tak

_ts3._udp.ts.domena.pl. IN SRV 0 5 numer_portu adres.serwera.

Edytowany przez spindritf, 06 listopad 2014 - 12:43.

• 1

#8 IdolwSzutrab7

IdolwSzutrab7

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 17:15

Utwórz subdomenę pod nazwą glosowy.twojadomena następnie gdy to zrobisz dodaj SRV z nazwą ts i skieruj ją na glosowy.twojadomena:6060

Czyli tak to ma wyglądać:

xL4nKZXl.jpg

VIeK9M1s.jpg   B2o4nTYs.jpg

Nie tworzę subdomeny ts z panelu web w ogóle. Jest ona tworzona z rekordów w panlu DNS. Tam na zrzutach widać, że w panelu web mam dwie domeny, ale jest to domena idolwszutrab7.tk i default.domain. Nie wiem, czy tak to ma być, ale z tego co wyczytałem, jak utworzę subdomenę w web, to VestaCP utworzy stronę pod tą subdomeną, a ja nie chce mieć pod tą subdomeną strony, więc tworzę ja w rekordach DNS.

Z tego co napisałeś ma wynikać, że mój rekord A który utworzyłem jest utworzony poprawnie i ma przekierowywać z subdomeny ts.idolwszutrab7.tk na adres IP (i to działa perfekcyjnie), a także, że rekord SRV ma być utworzony również na ts.idolwszutrab7.tk, ale w polu IP/Value nie mam wpisywać adresu IP, tylko wskazać ówcześnie stworzony rekord A + dopisać port, tak aby te dwa rekordy się połączyły?

Teraz mam zrobione tak, jak na powyższych zrzutach ekranu i czekam na przeładowanie dnsów.

Rekord SRV dla ts3, z którym chcesz się łączyć przez ts.domena.pl, powinien wyglądać mniej więcej tak

_ts3._udp.ts.domena.pl. IN SRV 0 5 numer_portu adres.serwera.

Wiem jak powinien wyglądać wpis, bo jak już wspomniałem udało mi się to zrobić w innym serwisie:

cRNZLuFl.jpg

Ale ja tutaj to robię przez panel VestaCP i nie mam tak dokładnego poglądu do wpisu.

Edytowany przez IdolwSzutrab7, 06 listopad 2014 - 17:17.

• 0

#9 IdolwSzutrab7

IdolwSzutrab7

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 00:38

Właśnie się DNS'y odświeżyły.

Przestała działać cała domena: nie przekierowuje ani na zewnętrzny serwer ani już na mój serwer. Strona internetowa, która była pod główną domeną też zniknęła. Domena nie odpowiada na PING, w konsoli pisze, że nie może rozpoznać nazwy. To samo jest, gdy próbuję wejść na TeamSpeak3 mój jak i ten zewnętrzny. W skrócie: ostro się pochrzaniło.

Czyli jednak źle jest wszystko ustawione?

PS. spróbuję zrestartować VestaCP, albo w ogóle cały VPS, ale wątpię, aby to coś dało.

PPS. nie, nic to nie dało, coś jest nie tak z ustawieniem bind'a i nie można rozwiązać nazwy domeny.

Edytowany przez IdolwSzutrab7, 07 listopad 2014 - 00:46.

• 0

#10 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 07 listopad 2014 - 07:48

Trochę się zgubiłem... Skoro masz Strefę DNS na 42.pl to po co ci inna strefa DNS w vestacp?

Albo jedno albo drugie.

Warto też zapoznać się z takimi tematami: https://support.team...dns-srv-records

• 0

#11 IdolwSzutrab7

IdolwSzutrab7

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 08:36

Trochę się zgubiłem... Skoro masz Strefę DNS na 42.pl to po co ci inna strefa DNS w vestacp?

Albo jedno albo drugie.

Warto też zapoznać się z takimi tematami: https://support.team...dns-srv-records

Strefa DNS na 42.pl jest od innej domeny, która nie jest moja. Moja domena jest teraz przekierowana na mój hosting, a ja teraz uczę się na próbnej domenie, jak tworzyć subdomeny i jak je przekierowywać, co mi nie wychodzi. Jeśli tak dalej pójdzie, to zrezygnuję z tego serwera VPS i pozostanę w hostingu.

Wiem jak działa rekord SRV. Nie wiem jak mam go utworzyć w tym VestaCP, bo wszystko się robi przez dziwny panel. Cokolwiek w nim nie wpiszę, to za cholerę nie chce przekierować na zewnętrzny adres IP z portem. Da się zrobić przekierowane na zewnętrzny adres IP, ale rekord SRV w ogóle nie chce zaskoczyć.

DNS'ami chcę zarządzać z jednego miejsca. Jeśli będę przenosić całą swoją domenę wraz z zawartością strony, to wszystko na tym VPSie musi działać poprawnie.

• 0

#12 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 07 listopad 2014 - 15:09

Najlepiej się uczyć bezpośrednio z programu bez jakichś paneli.

Ja zaczynałem przygodę z DNS przez bind9 i tylko spod konsoli. Inaczej tego nie zrozumiesz.

Tylko z tego co zauważyłem nie masz rekordu A pod tytułem ts3. Spróbuj dodać go.

ts3.domena.pl A IP.V.P.S

• 0

#13 IdolwSzutrab7

IdolwSzutrab7

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 15:29

Najlepiej się uczyć bezpośrednio z programu bez jakichś paneli.

Ja zaczynałem przygodę z DNS przez bind9 i tylko spod konsoli. Inaczej tego nie zrozumiesz.

Domyślam się, że najlepiej jest się uczyć bezpośrednio z programu, ale jak ja chcę przenieść cały swój serwer WWW (wszystkie strony, a w szczególności podstrony), to ogarnięcie tego wszystkiego z poziomu konsoli jest dla mnie zbyt trudne i to dlatego szukam jakiegoś panelu zarządzania serwerem WWW, aby to sobie ułatwić. W moim innym temacie wszyscy polecali VestaCP, więc na razie ofensywnie próbuję rozgryźć ten panel, ale nie mogę sobie poradzić z tymi rekordami.

Tylko z tego co zauważyłem nie masz rekordu A pod tytułem ts3. Spróbuj dodać go.

ts3.domena.pl A IP.V.P.S

Tak, bo teraz przestawiłem. Próbuję metodą prób i błędów rozgryźć jak ten panel dodaje wpisy do binda. Szkoda tylko, że na rezultat trzeba czekać tak długo, aż się DNSy przeładują.

Wygląda to w ten sposób, że tworząc rekord A, powstaje subdomena z nazwą jaką wpisałem. Jeśli chcę mieć subdomenę "ts" to nie mogę raz nazwać ją "ts" a raz "ts3". Rekord A działa prawidłowo, bo co chwile sprawdzam i przekierowuje na adres IP. Nie wiem tylko, jak wskazać rekord SRV, aby się połączył z rekordem A.

Ten panel jest nieco dziwny. Może jest uszkodzony?

Edytowany przez IdolwSzutrab7, 07 listopad 2014 - 15:29.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: ts3, team speak, team speak 3, srv, przekierowywanie, VestaCP

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników