Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Morrdorre

Podpięcie domeny pod VPS

Polecane posty

Gość Morrdorre

Jako że jest to jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać. Dobra teraz przejdę do rzeczy. Kupiłem VPS na slaskdatacenter.pl, postawiłem na nim ts3 i wszystko działa chciałbym teraz podpiąć domene i tutaj zaczynają się dla mnie schody nie do przeskoczenia, przeszukałem google, przeczytałem kilka tematów, próbowałem się za to zabrać ale nie jestem wstanie się z tym połapać.(Dla osób które chcą pomóc na siłę odpowiem ze tak, mam wykupioną domenę).

Nie znalazłem na forum takiego działu jak Poradniki więc czy mogłby mi ktoś podać poradnik gdzie jest to opisane na chłopski rozum, ew. czy byłby ktoś tak miły i wytłumaczył by mi to krok po kroku?

 

Drugie pytanie, mam zamiar na tym VPS postawić ts3 (już jest) stronę WWW oraz jeżeli maszyna wytrzyma server do minecrafta lub cs go, kompletnie się nie znam na tym, stawiałem strone na hostingu ale to inna bajka, Czy te trzy rzeczy nie będą ze sobą gryzły? Jestem w tych sprawach kompletnym laikiem tak jak każdy to zaczynał zabawę w te klocki.

 

Edytowano przez Morrdorre (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Aby podpiąć domenę wystarczy w jej strefie DNS dodać rekord A z adresem IP tego serwera. Można to najczęściej zrobić w panelu w firmie gdzie rejestrowales domenę (np. w OVH).

Jeśli chcesz dodać główny adres domeny (a nie subdomenę) to sam rekord zostaw pusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morrdorre

Dzięki, wszytko zadziałało, moim pierwszym błędem było to że dns'y probowałem wklepać w Serwery DNS ,a nie tak jak ty mi poradziłeś w Strefa DNS. (a drugim który z którym miałem problem wcześniej to brak dnsów, nie zauważyłem gdzie one się znajdowały i próbowałem postawić server z dnsami, to znaczy próbowałem czytałem jak to zrobić i się załamałem w trakcie czytania)

 

Chciałbym się upewnić czy jeżeli postawie strone wvw na tym vpsie to czy adres ts (czysta domena bez subdomeny) będzie kolidowała z adresem strony.

 

Edytowano przez Morrdorre (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×