Skocz do zawartości
marazm

Oprogramowanie dla firmy hostingowej

Polecane posty

Witam,




noszę się z zamiarem uruchomienia firmy hostingowej. Naszym głównym polem działalności na razie będzie wynajem całych fizycznych serwerów. Do tego nie potrzebuję żadnego oprogramowania, gdyż cały problem będzie po stronie klienta.


Rozważamy jednak także oferowanie także serwerów z oprogramowaniem wynajmowanym od innych firm (program SPLA microsoftu na przykład).


Moje główne pytanie brzmi, ile to będzie kosztowało klienta? Chodzi mi o informację od osób zajmujących się tematem skąd się bierze oprogramowanie w najkorzystniejszych cenach. Wygóglować sobie można ale chodzi mi o najlepsze metody zakupu, nie w pierwszym lepszym sklepie :)


Drugie pytanie, tak na przyszłość, to co w przypadku serwerów wirtualnych? Jeśli mam maszynę 4x6core i zrobię na niej 12 maszynek wirtualnych to ile licencji windowsa muszę zakupić i gdzie. Ile to kosztuje w przeliczeniu na maszynkę (tak pi*drzwi, nie pytam o dokładne ceny).


Trzecia sprawa to oprogramowanie do wirtualizacji. Jeśli chcę mieć jeden serwerek podzielony na maszynki, muszę zakupić ESX-a. Pytanie: gdzie najlepiej go kupić i jaki jest orientacyjny koszt? Czy vmware ma jakieś tańsze alternatywy dla ESX-a w przyadku małych biznesów jak mój?


Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tu nie da gotowej recepty na ten biznes hostingowy , zamiast siedzieć tu na forum podzwoń popytaj i przelicz wszystko od podstaw , innymi słowy przeanalizuj rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

gdzie najlepiej go kupić i jaki jest orientacyjny koszt?

A u kogo chcesz kupić u handlarza na bazarku ? .Takie rzeczy się kupuje prosto u producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie SPLA odezwij się do promise.pl, oni Ci wytłumaczą jak te licki działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku VMware jest specjalny program VSPP gdzie rozliczasz się za uruchomione GB wewnątrz VM a nie za licencje które kupuje klient końcowy. Na VMware w programie VSPP oprogramowanie dostajesz za darmo wraz ze wszystkimi niezbędnymi licencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×