Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopia danych z padłego serwera...

Kopia danych z padłego serwera... serwer centos cloud vnc awaria plesk

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

Kopia danych z padłego serwera...

#1 forumowicz

forumowicz

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 18:01

Witam

Potrzebna nagła pomoc, obecnie korzystam z usług firmy 1and1 jednak nie wiem dlaczego.... zero wsparcia nie przeszkolona kadra konsultantów i do tego brak techników w Polsce...

Sprawa wygląda tak że wczoraj koło godziny 9:00 padł mi serwer (na razie nie wiem czy to techniczny problem czy systemu operacyjnego) nie mam żadnej możliwości dostania się do niego czy za pomocą Plesk panelu czy przez PuTTY, ping nie odpowiada.

Jedyne połączenie z powierzchnie dysku mam przez konsolę serwerową VNC. I tu jest moje pytanie czy jest możliwość przez tą konsolę pobrania danych z serwera, chodzi mi konkretnie o cały katalog /var z zawartością. Jak nigdy zależy mi na danych i każdy kto ma pomysł to proszę o jakie tylko się da wskazówki czy wsparcie.

Dodatkowo w opcjach 1and1 jest możliwość uruchomienia ratunkowego systemu, jednak jest tam dość wyraźnie zaznaczone ostrzeżenie o możliwości utraty danych i gwarancji, a tego na pewno nie chcę...

Dane usługi i oferty 1and1:
Dynamiczny Cloud Serwer

CentOS 6 z panelem Parallels Plesk 11 (64-bitowy)

s16641330.onlinehome-server.info

Z góry dzięki za wskazówki

Edytowany przez forumowicz, 07 kwiecień 2013 - 18:07.

• 0

#2 samu

samu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1178 postów
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Szafrański

Napisany 07 kwiecień 2013 - 18:42

Nie, z tej konsoli nie można pobrać pliku. Możesz natomiast próbować przywrócić sieć na maszynie i dzięki temu wysłać sobie interesujące Cię pliki (lub umożliwić ich pobranie). Dodatkowo, nie wiemy tak na prawdę co jest przyczyną niedostępności, podałeś zdecydowanie za mało informacji - chociażby przydałoby się to, co widzisz we wspomnianej konsoli (czy nie ma tam przypadkiem jakiegoś komunikatu błędu)

• 0

#3 forumowicz

forumowicz

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:22

Niżej przesyłam adres do  zrzutu ekranu po uruchomieniu i zalogowaniu się do serwera.
LINK DO ZRZUTU EKRANU
A mam pytanie czy rzeczywiście uruchomienie ratunkowego debiana może nastąpić utrata danych jak ostrzega 1and1 przed zatwierdzeniem decyzji?
Jeżeli nie to jak można za pomocą takiego systemu pobrać pliki, na pewno trzeba zainstalować dodatki jakieś, ale czy w takim systemie dostawca pozwala na instalację aplikacji? 

Edytowany przez forumowicz, 07 kwiecień 2013 - 19:29.

• 0

#4 samu

samu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1178 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:53

Z tego co widzę, masz problem z filesystemem. System Cię prosi o uruchomienie fsck ręcznie, zrób to.

• 0

#5 forumowicz

forumowicz

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:23

Próbuję i nic, może coś źle robię, jak powinno się uruchomić fsck czy też podjąć naprawę?

• 0

#6 ksk

ksk

Rugot

• WHT Pro
  • 1443 postów
  • Firma:ING Services Polska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kisielewski

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:27

fsck -r /dev/xvda1 

• 0

#7 forumowicz

forumowicz

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:39

Może pokaże jak to zrobiłem:

wpierw dałem polecenie 'fsck -A -V ; echo == $? ==' i otrzymałem efekt jak w linku niżej gdzie użyłem potem polecenia podanego przez @ksk i nie wiem co dalej...  żadnych efektów...
LINK DO KOLEJNEGO PLIKU

• 0

#8 samu

samu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1178 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:47

Może pokaże jak to zrobiłem:

wpierw dałem polecenie 'fsck -A -V ; echo == $? ==' i otrzymałem efekt jak w linku niżej gdzie użyłem potem polecenia podanego przez @ksk i nie wiem co dalej...  żadnych efektów...
LINK DO KOLEJNEGO PLIKU

To teraz wyjdź z tej powłoki (ctrl-d chociażby) i obserwuj co się dzieje, na tej konsoli. BTW, używaj fsck -y, żeby w razie problemów nie siedzieć i nie musieć wybierać 'y' ciągle.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: serwer, centos, cloud, vnc, awaria, plesk

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników