Skocz do zawartości
grnek

znaczenie linków nofollow w pozycjonowaniu

Polecane posty

Ja uważam iż po ustatnich zmianach algorytmu ważniejsza jest jakość strony a nie czy link jest nofollow czy dofollow. Jeśli mamy okazję zostawić link ze strony o alexarank np do 1000 to warto to zrobić. Ja takich okazji nie przepuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo zmian różnica między linkami dofollow a nofollow jest zasadnicza. Moim zdaniem warto zostawić jakąś małą część linków nofollow, ważne jednak jest też ich źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NF są przydatne - róbmy linki dla ludzi nie tylko bota to będzie naturalnie

 

nic dodać nic ująć, nie waolno za bardzo zwracac uwage n to czy link jest do- czy no-follow, bo link to link i każdy ma swoją mniejszą lub wiekszą wartość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linki nofollow są ok bo przenoszą tzw. Trust Rank. Bardzo ważna rzecza jest jednak aby prowadzily z niezaspamowanych stron. Nie raz zdarzało mi się oglądac blogi po 5k komentarzy, gdzie każdy prowadził do jakiejś strony zewnętrznej w tym z viagrą i innym badziewiem. Linki sa naturalnym elementem internetu, także nofollow, więc sa ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie link nofollow "nie przekazuje rankingu PageRank ani tekstu kotwicy". Wpływają one pośrednio na ranking poprzez zwiększanie zaufania dla strony. Robot Google nadal przemierza i indeksuje zawartość wskazywaną przez linki nofollow.

 

Z wytycznych Google wynika, że atrybut ten powinien być nadany:

-niezaufanej zawartości

-płatnym linkom

-pewnym funkcjonalnościom strony, które są zbyteczne z punktu widzenia wyszukiwarki (np. logowanie lub rejestracja)

 

Można więc wnioskować, że zbyt duża ilość takich linków wpłynie negatywnie na stronę. Nie dzieję się tak dlatego, że linki te nie biorą udziału w rankingowaniu strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×