Skocz do zawartości
bigmen

Wstępne pozycjonowanie nowej strony

Polecane posty

Witam,

 

Pewnie wielu z Was tworzy strony www na zamówienie. Mam w związku z tym do Was pytanie, czy i w jaki sposób pozycjonujecie nową stronę www? Siedzę w tym już trochę i wiem że pozycjonowanie to całkiem odrębna dziedzina, więc jakoś nigdy nie byłem skory do ruszenia tego tematu - wolę skupić się na dobrze wykonanej robocie, a pozycjonowanie zlecić tym którzy się w tym specjalizują. Krótko mówiąc wyznaję zasadę, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

 

Klienci zazwyczaj zamawiając stronę / sklep chcą otrzymać gotowy produkt, który w dodatku nie będzie na szarym końcu w wynikach wyszukiwania. Czy po wykonaniu roboty odsyłacie takiego klienta do firm pozycjonujących, czy może wstępnie - na start pozycjonujecie mu stronę tak aby nie dzwonił za kilka miesięcy z pretensjami że znalazł się na 20 stronie w google :). Jeśli owe wstępne pozycjonowanie wykonujecie sami, to jakie relatywnie tanie i szybkie metody polecacie? Zdaje sobie sprawę, że w tak krótkim czasie nie da się osiągnąć cudów (tym bardziej przy świeżej domenie), dlatego chodzi mi jedynie o to, aby strona ta była wyżej od stron które pozycjonowane nie były.

 

Czekam na Wasze doświadczenia w tej sprawie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładając ten temat miałem nadzieję, że otrzymam rozwiązanie które będzie można wykonywać rutynowo, bez większego wkładu pracy. Tzn. stworzenie nowej strony -> jednorazowe pozycjonowanie i tak z kolejnymi projektami.

 

Po przeczytaniu tego tematu: http://www.webhostingtalk.pl/topic/29659-jakie-programy/ chyba najlepszym rozwiązaniem które będzie można podciągnąć pod "rutynę" jest właśnie zastosowanie jakiegoś programu. Pod względem ceny najlepiej wypada chyba SeoBohater. Czy to będzie dobre rozwiązanie czy mogę oczekiwać od Was odpowiedzi: "nie idź tą drogą" ;) ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do prostych stron i fraz polecam katalogowanie + ewentualnie preclowanie. Jeśli zaczniesz sam katalogować, to po jakimś czasie zrobi Ci się własna lista dobrych katalogów i precli, na które tylko będziesz umieszczał następne strony i to do wstępnego pozycjonowania starczy. Pisz różne opisy, ewentualnie opisy z synonimami i wrzucaj do mieszarki, żeby był "unikalny" content. Możesz też zainteresować się SWLami i dopalać swoje wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydają się też tagi w np. Wordpressie, seo linki, mapa strony podana do Google, przydatne też jest np. w newsach pozycjonowanie pod konkretne słowa pogrubiając je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Zakładając, że masz zielone pojęcie to najpierw budujesz zaufanie do domeny - dodajesz tylko do porządnych katalogów np. katalog.onet.pl, wp, interia, webwweb, seo.zgred.pl i kilka naprawdę starych i zadbanych.

 

Oczywiście wpisy płatne.

 

Potem kupujesz punkty w systemie wymiany linków (tylko stałe) np. statlink.pl, dodajesz stałą liczbę linków max na stronę 5-10/dzień rozłożoną na 2-3 frazy do uzyskania np. 50 linków.

 

Czekasz 2-3 tygodnie ewentualnie powtarzasz linkowanie statlinkiem (kolejna porcja 50 linków).

 

To jest prosty przepis, który dla amatora powinien się sprawdzić. Nie jest najtańszy ale jest bezpieczny.

 

W międzyczasie pojawiły się pytania o automaty.

 

Ryzyko znacznie większe ale wersja najtańsza:

 

1. Dodajesz do płatnych katalogów (chociaż 5 wpisów)

2. ładujesz do precli z porządnymi tekstami (minimum 1k znaków, synonimy trzymające się kupy) w tempie do 10 wpisów na domenę na dzień (najlepiej na kilka fraz).

3. używasz publikera albo omni add (niestety te mogę polecić, z innych nie korzystam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przejrzyj dokładnie kod strony, zastanów się nad tym czy możesz coś zoptymalizować, może znajdziesz dodatkowe miejsce w stopce na parę słów działających marketingowo. Sprawdź czy każde zdjęcie na stronie posiada dobrze opisany atrybut alt, przejrzyj nagłówki (h1-hx), uzupełnij meta tagi, dopiero potem zaczynaj katalogowanie. Tak jak pisał Bartosz polecam publikera, stworzenie kilku tekstów pod projekt (publiker ma wbudowaną mieszarkę), z omni add obecnie nie korzystam, chociaż wiem, że dobrze uzupełniają się z publikerem.

Jeśli nie masz czasu poświęć kilka zł na zakupienie kilku fajnych artykułów tematycznych (ceny od 2 pln za 1000 znaków) i na ich bazie stwórz tekst do mieszarki. Całość można wykonać w czasie poniżej jednego dnia i potem polegać na automatach.

Byle nie przedobrzyć na początku, kiedy domena jest młoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×